Jack Keane - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
3
27%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
2
18%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
5
45%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
9%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 11

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Jack Keane - ocena użytkownika

Postautor: pelagia » 06 stycznia 2012, 17:40

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
alexandra
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Re: Jack Keane - ocena użytkownika

Postautor: alexandra » 13 marca 2012, 15:06

Daję 9/10
Punkt odejmuję za grafikę, do której musiałam sie przyzwyczaić (bardziej przypomina zręcznościową grę animowaną), czasem też mnie wkurzał widok kamery, taki z góry. Podobnież było u mnie ze sterowaniem - na początku za diabła nie mogłam się przyzwyczaić do zmiany z wybieraniem i używaniem klawiszy.

Natomiast sama gra jest świetna, pięknie się przy niej bawiłam, humor mi odpowiada, fabuła prosta i przyjemna, fajna muzyczka, zagadki logiczne, bez problemu można przejść ją bez solucji, także relaksik przy tej grze gwarantowany, ponieważ nie ma okazji by przeklinać do monitora, siwieć czy obgryzywać pazury :P

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Postautor: Urszula » 18 kwietnia 2012, 13:36

Grafika jaskrawa i bardzo bijąca po oczach jak w Ankh. Humor nie znów taki przedni, w wielu grach jest dużo lepszy. Zagadki tylko przedmiotowe. Długość gry zadowalająca. 7/10
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 30 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: Adam_OK » 25 lutego 2013, 19:01

OCENA GRY: 9/10

ZALETY:

+ świetna fabuła
+ długa rozgrywka
+ bardzo dobra oprawa
+ dobry humor
+ porządna polonizacja
+ menu „Dodatki”

WADY:

- zero zagadek!
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: ALEX » 19 lipca 2013, 16:22

Muszę przyznać że ta gra jest dobrym przykładem na to, że pierwsze wrażenia bywają dość mylne. Czytając same dobre opinie chwalące ten tytuł za m.in. humor, na samym początku byłem zawiedziony tą pozycją. Historia jest nawet ciekawa, lekka i zabawna ale całość już wypada dużo słabiej. Zdarzało mi się czasem uśmiechnąć, ale dialogi niestety w przeważającej większości pozbawione są jakichkolwiek żartów. Brakuje również śmiesznego komentowania jakiś bzdurnych czynności czy oglądanych przedmiotów. Jak na kolorową, zakręconą, wesołą przygodówkę to dla mnie wielki minus. Na szczęście dalej jest już lepiej. Grafika jest ładna i mimo upływu czasu ma się dobrze, jest dużo zagadek i miejsc do zwierzania więc gra zalicza się do tych długich, których nie skończy się w jeden krótki wieczór. Zagadki rządzą się pewną zawiłą logiką, ale nie natrafiłem na jakiś absurd. Największą zaletą jest to, że z czasem gra potrafi wciągnąć i się rozkręcić. Mimo że początkowo byłem rozczarowany i pierwszą część gry uważałem za nudną to potem już do samego końca bawiłem się wyśmienicie, a sama gra nabrała tempa. Mały wpływ na ocenę na pewno miało to, że uwielbiam gry z męsko-męskim duetem bohaterów oraz lokacje na wyspach pełne starych świątyń kojarzące mi się ulubionym Uncharted czy Tomb raider. Polecam zagrać.

PLUSY:
- Grafika
- Długość rozgrywki
- Potrafi wciągnąć

MINUSY:
- Humor
- Czasami sterowanie lekko irytuje

OCENA: 7/10
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
Sybi
Publicysta

Postautor: Sybi » 24 lipca 2013, 11:37

Oceniam już po dłuuugim czasie, więc krótko:

+Lekka, przyjemna i zabawna gra (chociaż ten humor nie jest znowu jakiś rewelacyjny)
+Bardzo barwna i radosna grafika
+sympatyczny główny bohater
+długi czas rozgrywki

-zbyt prosta, brakuje trochę nieco bardziej skomplikowanych zagadek

7/10
Moja lista ukończonych przygodówek

"Whatever you do, don't be afraid of the dark"

Ostatnio ukończone: Broken Sword 5

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 85 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Postautor: kassiopestka » 25 lipca 2013, 03:05

Dam 8, trochę przez pryzmat drugiego Jacka, który najwyraźniej jest lepszy i śmieszniejszy, a w jedynkę grałam dawno, więc nie wszystko już pamiętam. Pamiętam jednak, że bardzo zaskoczyło mnie, iż romans Jacka i Amandy nie ograniczył się to różnych aluzji i melodramatycznych westchnień, jak to w tego typu żartobliwych grach bywa, tylko został skonsumowany, a sterowanie goluśkim Jackiem przemieszczającym się po gzymsach było dość zabawne... :)

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 45 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 17 lipca 2014, 22:57

Grało mi się całkiem przyjemnie, chociaż gra niczym szczególnym się nie wyróżnia. Fabuła jest dość naiwna i niezbyt oryginalna - kolejny raz ratujemy świat. Zagadki są nieraz mocno abstrakcyjne, generalnie jednak stoją na przyzwoitym poziomie. Nie ma w nich niczego odkrywczego, ale też nie irytują. Humor jest momentami niezły, jednak jakoś szczególnie nie zachwyca. Podobnie wygląda sprawa z postaciami. Jest kilku interesujących bohaterów, zresztą tytułowy Jack Keane tez daje radę, ale nie wszyscy przypadli mi do gustu - na przykład Amanda nie dość, że jest nijaka i pozbawiona jakiejkolwiek charyzmy, to w dodatku denerwował mnie jej głos ;)
Oprawy audiowizualnej nie będę się czepiał - tła, mimo że trójwymiarowe, wyglądają bardzo dobrze. Muzyka może nie porywa, ale jest dość przyjemna i dobrze pasuje do danej sytuacji.

Na koniec zostawiłem sobie największą wadę - mianowicie interfejs. Nie wiem, kto wymyślił, żeby lewym przyciskiem oglądać miejsca interaktywne, a prawym wykonywać działania. Zupełnie to nieintuicyjne i w ogóle pozbawione sensu. Poza tym żeby wygłosić przemowę na temat danego obiektu, postać musi stanąć w konkretnym miejscu. Przedłuża to tylko czekanie i rodzi inne niepotrzebne komplikacje.

Miałem przyznać 6, ale końcówka nawet trochę mnie wciągnęła, dodaję więc połówkę punktu.
6.5/10
Ostatnio zmieniony 21 lipca 2014, 22:07 przez Vicek, łącznie zmieniany 1 raz.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: PawelJasiak » 13 września 2016, 00:51

7/10

Fajna, ale ze trzy razy musiałem klikać wszystko na wszystkim, bo nie było wiadomo co robić. Ale ogólnie prosta :)

Wróć do „Jack Keane”