Cognition episode 3: the oracle - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
1
33%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
2
67%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 3

Awatar użytkownika
Annica
Moderator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Cognition episode 3: the oracle - ocena użytkownika

Postautor: Annica » 20 maja 2013, 13:19

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny.

Awatar użytkownika
Annica
Moderator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Re: Cognition episode 3: the oracle - ocena użytkowników

Postautor: Annica » 20 maja 2013, 13:22

Moja ocena: 9. Najlepszy z epizodów, jednak przez niektóre problemy nie mogę dać 10.

Plusy:
+ fabuła
+ świetne rozwiązanie wcześniejszych wątków (ach, te emocje!)
+ druga grywalna postać
+ ciekawe nowe rozwiązania w gameplayu
+ znów jakby mniej bugów
+ świetna muzyka i głosy aktorów
+ zakończenie!

Minusy:
- wciąż problemy z animacją postaci (cóż, taki klimat gry)
- mało lokacji
- na rozwiązanie nowo rozwiniętych wątków trzeba czekać do 4 epizodu, a to już niestety będzie ostatni :(
Kontakt w sprawach forum: annica(at)przygodomania(kropka)pl
Mój kanał na YT: KLIK

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 14 kwietnia 2014, 03:39

Najlepszy epizod póki co. Tym razem jest mnóstwo gadania, czytania, główkowania i domysłów, a mniej akcji, co mi się akurat spodobało. Dialogi wydają się lepsze no i pojawiły się nawet zagadki! I to nawet niezłe zagadki, takie w których przyda się papier i długopis, by wykombinować odpowiedni kod. Odgadnięcie sposobu na przekonanie Johna do udzielenia pomocy również sprawiło mi satysfakcję, podobnie było z pozbyciem się agentów z pokoju jak i z udzieleniem pomocy przy składaniu modelu planet. Jedynie niepotrzebnie uproszczono odczytanie kodu do windy, a była szansa na dobrą zgadywankę muzyczną :bezradny: Jednakże pod względem gameplayu jest to ogromny postęp. W końcu gra stanowi jakieś wyzwanie :okok:

Muzyka w tym odcinku jest GENIALNA. Utworek w menu musiałem przesłuchać od a do z, zanim kliknąłem na New Game. Nie ma żadnego brzęczenia gitarami, wszystkie kawałki są w klimacie Gray Matter i tworzą niesamowitą atmosferę. Dubbing tym razem jest jeszcze lepszy, postacie świetnie wczuwają się w swoje role i przekazują mnóstwo emocji. Pełen profesjonalizm pod tym względem, z jednym wyjątkiem gdzie ofiara jest stopniowo okaleczana, a jakby nie robi to na niej wrażenia...

Animacja znowu trochę kuleje. Parę razy postacie przenikały przez siebie, a podczas dialogów zdarzało im się nie ruszać ustami. Podbieranie kamery McAdamsowi podczas szarpaniny to po prostu śmiech na sali, ale już zdążyłem się przyzwyczaić do tych wszystkich technicznych niedoróbek.

Wracając do gameplayu to podobały mi się wszystkie wizje (i wizje w wizjach). Odkrywanie całej historii ze szczątków wspomnień zmusza do główkowania kto jest kto i wzmaga apetyt na ciekawość. Jest to wszystko nieźle zakręcone i można się w tym pogubić, szczególnie trudno wrócić do gry po dwóch dniach przerwy i od nowa poukładać sobie wszystko w głowie kto z kim, kiedy i dlaczego. Jednakże rozwój wydarzeń, szczególnie pod koniec gry oraz samo zakończenie to po prostu opad szczęki. Nowe postacie są fantastyczne, a starzy znajomi mają tym razem o wiele większe znaczenie. Mocna sprawa, warto było odcierpieć swoje w pierwszym i drugim epizodzie by dojść do tego momentu. Fabuła robi ogromne wrażenie, dawno żadna gra nie dała mi tyle do myślenia.

Fantastyczny i póki co najdłuższy epizod, w porównaniu do pierwszego odcinka to jakby nowa jakość, więc daję mocne 8/10.

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 16 sierpnia 2014, 18:57

Gra dostała kopa. Dawno nie grałem w mroczną historię opowiedzianą w takim stylu. Ten epizod pokazuje, jak w przygodówkach można pokazać zagrożenie, tempo, akcję, nie uciekając się do czasówek, ani elementów zręcznościowych. Ech, szkoda, że nie ma pudełkowej wersji.

Moim zdaniem dobrze, że zrezygnowali z zagadki muzycznej. Nie każdy ma dobry słuch, a gra zasługuje, by każdy w nią zagrał bez niepotrzebnego stresu.

8+/10 (byłoby wyżej, gdyby nie błędy techniczne)
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Cold Zero: Ostatni sprawiedliwy
Logiczna: Babel Tower

Wróć do „Cognition episode 3: the oracle”