Bad Mojo - jak uruchomić grę na Windows 7

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Bad Mojo - jak uruchomić grę na Windows 7

Postautor: jarecki83 » 27 kwietnia 2014, 21:09

Z racji tego, że gra ma trochę problemów na nowych systemach, postanowiłem podzielić się informacją jak mi się udało uruchomić ją na Windows 7 x64. Wersja gry to Bad Mojo Redux z 2004.

1. Po pierwsze załączony na płycie z grą Quicktime u mnie nie działał. Jedyne wersje QT, z którymi gra zaczęła poprawnie wyświetlać filmiki to 5.05 i 7.0.3. Wszystkie wersje QT można znaleźć tutaj. Warto popróbować różne wersje, może akurat u was jakaś inna zadziała.

2. Po drugie zauważyłem, że zaznaczenie czegokolwiek we właściwościach zgodności powoduje zwieszkę już na starcie, a gra o ile dobrze pamiętam tworzy skrót, w którym jest zaznaczone "Uruchom w rozdzielczości ekranu 640x480". Dziwna sprawa, ale odznaczenie tej opcji umożliwiło uruchomienie gry...

3. Skoro odznaczyliśmy zmianę rozdzielczości, to pozostaje problem jak ją uruchomić w taki sposób, by zajmowała cały ekran. Ściągamy i instalujemy Display Changer, a następnie modyfikujemy właściwości skrótu do gry i w polu Element docelowy wpisujemy:

"C:\Program Files (x86)\12noon Display Changer\dccmd.exe" -width=640 -height=480 -depth=32 -refresh=60 "E:\BADMOJO.EXE"

To jest pod warunkiem, że zainstalowaliśmy Display Changer w domyślnej ścieżce, a nasza płyta z grą znajduje się w napędzie z literką E. Jeśli jest inaczej, to zmieniamy co trzeba.

4. Jeśli nadal są jakieś problemy z wyświetlaniem filmików, to próbujemy powyłączać wszystkie programy działające w tle. U mnie akurat SpeedFan powodował dziwne przekłamania w filmikach, po jego wyłączeniu było wszystko ok.

To tyle, trochę się nakombinowałem z Bad Mojo, więc może w ten sposób zaoszczędzę komuś czasu i nerwów :dziadek:

Wróć do „Bad mojo”