Alpha Polaris - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
1
6%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
5
28%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
6
33%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
4
22%
4. Więcej wad niż zalet
2
11%
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 18

Awatar użytkownika
Izysnofret
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Alpha Polaris - ocena użytkownika

Postautor: Izysnofret » 05 stycznia 2012, 15:27

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
parszywek
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Alpha Polaris
Podziękował(a): 1 raz

Re: Alpha Polaris - ocena użytkownika

Postautor: parszywek » 23 sierpnia 2012, 16:37

Jestem bardzo rozczarowany tą grą. Ledwo zacząłem grać a tu już koniec! Historia mogła być ciekawa, ale źle się do tego wszystkiego twórcy zabrali. Mogli to jakoś ciekawie przedstawić, wprowadzić ładnie. Może jakaś ciekawa opowieść którejś z postaci? Nie wiem to jest rola scenarzystów. Tak więc dobry pomysł, ale złe wykonanie. A tak mieliśmy dwa artykuły jakąś wzmiankę od Novy i tyle. Dialogi jakieś drętwe. A zakończenie dość kiepskie. Gra miała przestraszyć, a znudziła. Grafika nie wygląda za ciekawie jak na grę wydaną rok temu. Ścieżka dźwiękowa też nie oszałamiała, a na pewno nie wprowadzała żadnej grozy. Gra słabiutka... Mogę jej dać co najwyżej naciągane 4.
A kiedy trzeba - na śmierć idą po kolei,
Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Postautor: Urszula » 04 września 2012, 21:12

Miało być strasznie - nie było, miała być budująca atmosferę grozy ścieżka dźwiękowa – nie była. Cykl upływu czasu, tak długo, jak długo będę się kręcić po stacji bez celu, tak długo noc nie zapadnie. Upływ czasy był np.: w Real Myst, tutaj nie było. Zagadki w ilości małej ani trudne ani łatwe przeciętne. . Jej „długość” oszałamiająca. Jednym słowem miało być pięknie, długo i strasznie, a wyszło byle jak. Moja ocena naciągana 5/10
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Galador
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy
Kontakt:

Postautor: Galador » 04 września 2012, 22:24

Według mnie ta gra miała duży potencjał, ale twórcy szybko się pogubili. Niby atmosfera jako taka jest, ale psują ją inne elementy - np. komicznie wyglądające wizerunki postaci i niezbyt rozbudowane wątki. Zgadzam się z oceną Uli - 5/10, chociaż tytuł da się przełknąć. Może jakby posiadali większe fundusze to gra okazałaby się lepsza/dłuższa.

Awatar użytkownika
she-sherlock
Publicysta
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy
Kontakt:

Postautor: she-sherlock » 30 stycznia 2013, 16:19

Taki był szum medialny że o ludzie... A grę przechodziłam (oczywiście w odstępach) chyba z 3 miesiące. Powodem była nie trudność, a znużenie. Najpierw bolały oczy od tych tych... tych komiksowych postaci, a finał to już w ogóle mistrzostwo graficzne, którego nie dało się znieść. Pozostał niesmak. ocena: 4
Moja strona z recenzjami gier, kliknij!:
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 33 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: Adam_OK » 24 lutego 2013, 12:15

OCENA GRY: 7/10

ZALETY:

+ ciekawa fabuła
+ całkiem udane łamigłówki
+ klimatyczne filmiki
+ muzyczka całkiem, całkiem
+ polonizacja
+ sterowanie

WADY:

- zagadka z kluczem
- dialogi
- przestarzała grafika
- za mało klimatu grozy
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 46 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 26 lutego 2013, 22:25

Mogę się właściwie podpisać pod słowami Galadora. Gra miała spory potencjał - zarówno ze względu na fabułę, jak i miejsce akcji. Skończyło się na wielkim rozczarowaniu. Wątki nie zostały we właściwy sposób rozwinięte, przez co miałem wrażenie, że następują zbyt szybkie przeskoki między kolejnymi istotnymi wydarzeniami. Autorzy mogli spokojnie przedłużyć mordęgę bohaterów o dwie doby.
Do plusów zaliczam muzykę, postacie i dubbing.
5/10
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
valleyman
Obserwator

Postautor: valleyman » 12 kwietnia 2013, 22:59

Widzę, że wszyscy mamy podobną opinię :)
słowo klucz to w przypadku tej gry to potencjał. Spodziewałam się naprawdę świetnej gry i wciągającej historii.
Osobiście uwielbiam takie 'śnieżne' klimaty i tak się kurczę napaliłam na tę grę, a ona taka krótka i te komiksowe wstawki doprowadzały mnie do szału.
Chciałabym więcej, ale daję 6
I'm just a boat on the ocean
And I'm just a ship lost at sea

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Postautor: kassiopestka » 22 maja 2013, 04:52

Nie wyróżnię się, myślę podobnie. Gra z dużym potencjałem i miała w sobie coś, ale jakby autorom zabrakło pary... (czasu? pieniędzy?). Mogli to wszystko fajnie rozwinąć i pokomplikować, ale tego nie zrobili.
Podobali mi się bohaterowie, którzy byli jacyś, więc tym bardziej szkoda... No i bardzo krótka, jedna z krótszych gier, w jakie grałam. Dla mnie maksymalna ocena to 6 (takie naciągane trochę nawet...), głównie ze względu na opis: "Mogłaby być trochę lepsza". Mogłaby być duuużo lepsza...

Awatar użytkownika
overemotional
Publicysta
Podziękował(a): 5 razy

Postautor: overemotional » 26 sierpnia 2014, 23:21

Gra jest krótka, zagadki są stosunkowo proste, ale grało mi się przyjemnie i płynnie. Graficznie nie ma cudów, ale zauroczyła mnie zorza i klimat wyludnionej stacji badawczej, który udało się twórcom uchwycić. Były też momenty zabawne – Rune wychodząc z kuchni, kręcił piruety, aby następnie przeniknąć przez drzwi jak duch (tak, wiem, niedoróbka programu, ale uśmiałam się do łez :P ). Spodobał mi się pomysł z dymkami dialogowymi i dołączonymi do nich postaciami wyrażającymi aktualny stan ducha. Muzycznie jest dobrze – wielokrotnie słuchałam motywu z menu (kojący :) ), a wszystkie inne przewijające się przez całą rozgrywkę świetnie podkreślają nastrój. Polubiłam Norwega i Inuitkę, bawiłam się nieźle, więc ode mnie siódemka.
Patrząc na wcześniejsze oceny gry, czuję się nienormalna :chory:

Awatar użytkownika
Xantia
Przyjaciel forum

Postautor: Xantia » 26 sierpnia 2014, 23:37

overemotional pisze:Patrząc na wcześniejsze oceny gry, czuję się nienormalna :chory:

No wiesz, overemotional. Jak możesz tak myśleć :) A może reszta jest nienormalna? Demokracja to w gruncie rzeczy utopia i nie zawsze większość ma rację :D A tak poważniej i hm, trochę poetycko to każdy jest osobnym światem, który kreuje i odbiera na swój własny i niepowtarzalny sposób. :)

Awatar użytkownika
overemotional
Publicysta
Podziękował(a): 5 razy

Postautor: overemotional » 27 sierpnia 2014, 00:07

Xantia, słusznie :) A co do gry - za jakiś czas zagram jeszcze raz, żeby popatrzeć na zorzę, posłuchać muzy, poszwendać się po stacji i okolicy, rozwiązując po drodze parę zadań. Lubię to i już :P

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: ALEX » 04 czerwca 2015, 12:38

Całkiem udany thiller, kojarzący mi się lekko z "The Thing" Canpentera. Fabuła chociaż nie oryginalna jest wciągająca i budzi ciekawość do samego końca. Ładna oprawa graficzna i warstwa dzwiękowa to kolejne plusy. Szkoda tylko że stacja polarna jest dość mała przez co ciągle przemieszczamy się po tych samych lokacjach i to niestety główna wada gry. Druga znacznie mniejsza to dialogi w grze, które często aż proszą się o to by je rozbudować i uczynić ciekawszymi. Mimo wszystko to dość solidny i przyjemny tytuł.

OCENA: 7/10

PLUSY:
- ciekawa fabuła
- oprawa audio wizualna

MINUSY:
- bardzo mała ilość lokacji
- słabe dialogi
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

qwerty
Publicysta

Postautor: qwerty » 05 grudnia 2015, 14:00

Od początku widać, że to tytuł budżetowy, Krótka (20 lokacji), prosta graficznie, uboga w animacje. Fabularnie jest w porządku, ale tylko tyle. Na plus zaliczam zagadki z piktogramami - pomysłowe i zmuszające do myślenia. Na minus zagadkę z kluczem. Jest kompletnie bez sensu. Zajrzałem do solucji i nie wierzę, jak ktoś mógł wpaść na tak idiotyczny pomysł. Lepiej by było kształt klucza dopasować do konkretnych liter (tak na początku kombinowałem, ale to było nierozwiązywalne). Co mam na myśli? Otóż każdy z trzech kluczy jest do innego pomieszczenia: VISITOR, GARAGE, ROOF. Przypisując do każdej litery inny rodzaj ząbka (nie wiem jak to się fachowo nazywa) lub ich sekwencji można by zrobić odpowiedni klucz dla NOVA.

Nie wiem po co wam upływ czasu. Naprawdę chcecie czekać na świt, bo czegoś nie zdążyliście zrobić poprzedniego dnia? Myślałem, że nie przepadacie za czasówkami.

6/10
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP) / Mass Effect 3
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Tokyo 42
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 05 grudnia 2015, 14:19

Nie piszę, że upływa czasu jest do czegoś potrzebny, tylko był reklamowany. Upływ czasu rozumiem, że istnieje w grze wtedy, gdy niezależnie co będę robić i jak długo ta noc zapadnie. W tej grze noc zapadła, dopiero po wykonaniu konkretnych zadań, czyli jest on zbyteczny i właściwie można powiedzieć, że go nie ma.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

qwerty
Publicysta

Postautor: qwerty » 05 grudnia 2015, 14:26

Jak tak to spoko. Nie czytam reklamówek, więc nie wiedziałem, że studio się tym chwaliło.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP) / Mass Effect 3
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Tokyo 42
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 05 grudnia 2015, 14:29

Sprawdź na tylnej stronie pudełka (wersja pl), to miał być jeden z atutów tej gry :)
Moje gry

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 05 grudnia 2015, 21:18

Alpha Polaris to thriller, a ja przygodówki z dreszczykiem ubóstwiam, stąd też na start gra zyskała u mnie jeden dodatkowy punkt do oceny ;) Dostrzegam wszystkie wymienione w temacie wady, ale bawiłem się bardzo dobrze, a zagadki nie rozwiązywały się z marszu (ta z kluczem przedłużyła rozgrywkę o dobrą godzinę). Całkiem oryginalne są zwłaszcza motywy z tłumaczeniem symboli. Voice-acting przyzwoity, w dialogach nie brakuje rzucanego mięcha (i jest to uzasadnione, nie od czapy), a muzyka i grafika nie odrzucają. Ode mnie mocne 6/10.
Obecnie grane: Krater (PC), Alienation (PS3)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
Pawuloniasty

Postautor: Pawuloniasty » 14 lipca 2016, 06:29

Solidny, klimatyczny tytuł. Jako wielki fan filmowego horroru i dzieła Johna Carpentera, "The Thing" nie mogłem nie sięgnąć po przygodówkę, która klimatem dość mocno doń nawiązuje. Zagadki zagadkami, ale ja najbardziej sobie w przygodówkach cenię klimat, atmosferę, to ulotne 'coś' - a Alpha Polaris to posiada. Brakuje nieco ciekawszych postaci i tej kropki nad i, która czyni grę czymś więcej... Niemniej jestem skłonny przyznać 7.

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 44 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 40 razy
Kontakt:

Postautor: ZenekZombie » 10 września 2016, 14:38

Kurcze… szkoda, wielka szkoda. Do gry podeszłam na świeżo, nie czytając uprzednio opinii, nie przeglądając recenzji. Wiele sobie po niej obiecywałam. Niestety Alpha Polaris poniekąd zawiodła moje oczekiwania. Gier (przygodowych) rozgrywających się w arktycznych mrozach nie ma wiele. A przecież to idealne miejsce na budowanie klimatu grozy. Uczucie izolacji i osamotnienia, najbliższa pomoc oddalona dziesiątki kilometrów, znikąd pomocy, toż to dla każdego horroromaniaka miejscówka marzenie. Niestety twórcom nie udało się wykorzystać tego potencjału.

Zawodzi niestety fabuła, która nie - zrozumcie mnie źle, zła nie jest niestety, jednak czegoś jej brakuje. Może, chodzi o to, że za mało się dowiadujemy – tajemnicze plemię, które zostało starte z powierzchni ziemi, a my w grze przeczytamy o nim TYLKO 2 artykuły. To dużo za mało. Przydałoby się większe skupienie się na szczegółach i rozwinięcie opowiedzianej historii. Wtedy na pewno byłaby lepsza.

Zagadki są proste i logiczne, niektóre też są opcjonalne (pieczenie ciasta). Jedyną trudność może sprawić rozszyfrowywanie piktogramów, gdyż wtedy sami musimy wpisać odpowiednie znaczenie słowa.

Oceniam grę na 5/10
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Wróć do „Alpha Polaris”