The legend of Kyrandia 2: the hand of fate - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
1
25%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
1
25%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
2
50%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 84 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

The legend of Kyrandia 2: the hand of fate - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 22 marca 2013, 22:52

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Re: The legend of Kyrandia 2: the hand of fate - ocena użytkownika

Postautor: qwerty » 25 marca 2013, 23:46

Jedna z pierwszych gier (jeśli nie pierwsza), które doczekały się spolszczenia. Jako że w tamtym czasie zagrywałem się namiętnie na Amidze, a tytuł wyszedł tylko na blaszaki, zazdrościłem pecetowcom. Chciałem poznać inną historię dziejącą się w tytułowym świecie. Piękna grafika kusiła ze stron czasopism, pozytywne (w miarę) recenzje też nie pozostawały mnie obojętnym wobec niniejszego tytułu. Po latach zagrałem i nie żałowałem. A było to dobre kilka(-naście) lat temu.
Teraz, z perspektywy czasu nie mogę pojąć dlaczego oceniłem ją niżej niż początek serii. Może nostalgia miała dużo do powiedzenia. Nie wiem. Póki jednak nie zagram w drugą część raz jeszcze, nie zmienię oceny wystawionej kilka lat temu. W związku z tym daję jej 7+/10.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Adventures of the Smart Patrol
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life
Akcja: Cold Zero: Ostatni sprawiedliwy
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 84 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Postautor: Urszula » 28 marca 2013, 22:18

Zaczynam grać od środka, więc nic nie wiem, jak wygląda część pierwsza ani trzecia, ale jeśli graficznie jest podobna to już się cieszę. Jeśli humor jest na podobnym poziomie to kolejny plus. Oprawa muzyczna nie należy do jakiś wybitnych, ale nie drażni ucha. Bohaterka którą kierujemy zmienia ciuszki, jak na pokazie mody, tylko troszkę są nieodpowiednie do miejsca w którym się znajduję. :) Jest troszkę zagadek najczęściej przedmiotowych, ale też można troszkę namieszać w kotle, by z niczego powstało coś. Niestety w grze można zginąć i to jest na minus. Polecam zapoznać się z tym tytułem moja ocena 8/10
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 39 razy

Postautor: earwig11 » 19 lipca 2015, 16:52

Najlepsza część z serii. Zamiast Brandona tym razem sterujemy mistyczką Zanthią, która wydaje się ciekawszą postacią niż jej poprzednik. Grafika i muzyka lepsza niż w jedynce, więcej humoru, a i sama gra jest dłuższa, trudniejsza i bardziej interesująca. Dodatkowo na plus kociołek do warzenia czarów (ze spłuczką jak w toalecie) i to, że niektóre zagadki można rozwiązać na kilka sposobów. Ocena 9/10

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: PawelJasiak » 18 marca 2017, 14:55

7/10

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, po beznadziejnej części pierwszej minął rok, zanim zabrałem się za "dwójkę". Okazało się bowiem, iż jest to gra całkiem fajnie napisana, a zarazem wyeliminowano najbardziej rażące błędy poprzedniczki (zbieranie kupy śmieci w niekończących się lasach, beznadziejne łażenie po ciemnych grotach polegające na ciągłym - wczytaj, wczytaj, wczytaj). Z reguły zanim zabijemy postać, ostrzeże nas ona przed nierozważnym postępowaniem. Poza tym tym razem wiadomo, dlaczego się co robi.
Błędy natomiast są w tłumaczeniu - przy sporządzaniu pierwszej mikstury. Kawałek siarki w oryginale był "smelly", u nas pominęli ten istotny szczegół, zaś w przepisie stoi jak byk dodać "ciepłej" wody, nie "gorącej" - a ma to znaczenie, bo woda występuje w trzech stopniach.

Wróć do „Fables & fiends. The legend of Kyrandia book two: the hand of fate”