Cognition episode 2: the wise monkey - ocena użytkownika

ODPOWIEDZ

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
1
33%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
2
67%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 3

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Posty: 12165
Rejestracja: 31 grudnia 2011, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował(a): 177 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 188 razy
Płeć:

Cognition episode 2: the wise monkey - ocena użytkownika

Post autor: Urszula » 20 lutego 2013, 15:50

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Annica
Publicysta
Posty: 753
Rejestracja: 27 listopada 2012, 21:37
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 53 razy
Płeć:

Re: Cognition episode 2: the wise monkey - ocena użytkowników

Post autor: Annica » 20 lutego 2013, 22:25

Moim zdaniem nieco gorsza niż Episode 1, chociaż wszyscy recenzenci raczej uważają inaczej :D . Co kto lubi, ta część jest krótsza, ale jest więcej akcji. 8/10.

Plusy:
+ jakby mniej bugów
+ są emocje!
+ ciekawa nowa sprawa... również poplątana
+ świetne zakończenie
+ więcej wyborów

Minusy:
- krótsza od jedynki
- nadal jest trochę problemów technicznych
Kontakt w sprawach forum: annica(at)przygodomania(kropka)pl
Streamy z przygodówek i nie tylko: KLIK

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Posty: 806
Rejestracja: 12 sierpnia 2013, 01:47
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 12 razy
Płeć:

Re: Cognition episode 2: the wise monkey - ocena użytkowników

Post autor: jarecki83 » 09 kwietnia 2014, 03:21

Drugi epizod przyniósł pewną zmianę w rozgrywce. Wyeliminowano niemal zupełnie idiotyczne zagadki, jak karmienie przesłuchiwanego, a skupiono się na używaniu wizji Eriki. Dzieje się to prawie automatycznie, przez co gra jest równie łatwa jak poprzedniczka. Jedynie pod koniec epizodu pojawił się quiz, w którym nad jednym pytaniem spędziłem chyba pół godziny. I gdy w tym jednym, jedynym momencie chciałem skorzystać z podpowiedzi, okazało się, że są one dla tego pytania niedostępne :facepalm: Jednakże tak niski stopień trudności jest mi tym razem o wiele łatwiej przełknąć, jako że rozwój wydarzeń jest na tyle skomplikowany, że czacha dymi. Jest nad czym główkować, było parę zwrotów akcji i czasami trudno mi było nadążyć za tym kto jest kto... Ale to jest akurat na plus.

Jak w poprzednim epizodzie, tak i tu jest kilka mocnych momentów. Jak dla mnie chyba nawet za mocnych i zbyt brutalnych. No ale to w końcu kryminał, więc odcinanie uszu, języków i oczu chyba ma swoje uzasadnienie... :mysli: Poza tym dialogi wydają się nieco bardziej naturalne. Zabrakło ponownie jakiejkolwiek interakcji z naszym partnerem, jest on tym razem jeszcze mniej przydatny.

Z kwestii technicznych jest nieco lepiej. Wyeliminowano teleportowanie się postaci, jak i różne inne glitche graficzne. Pokuszono się nawet o animację używania wytrychów :szok: Nie natrafiłem na żaden dialog, którego nie mógłbym pominąć. Animacja postaci wydaje się jakby trochę lepsza, szczególnie w kwestii mimiki i gestów. Jedynie wchodzenie po schodach w wykonaniu Eriki wygląda dość pokracznie, ale ogólnie jeśli chodzi o stronę techniczną jest nieco lepiej.

Muzyka z gitarowym rzężeniem już tak nie męczy jak poprzednio, ale z drugiej strony nie ma już tak wiele kawałków przypominających Gray Matter. Dubbing jest równie dobry jak poprzednio, nawet postacie poboczne wypowiadające ledwie parę kwestii robią to w sposób profesjonalny.

Zakończenie jest kolejny raz niezłe, ale już nie robi takiego wrażenia jak w poprzednim epizodzie. Czas rozgrywki jak poprzednio, a więc nawet spory jak na grę epizodyczną, co jest wielkim plusem.

Ogólnie jest lepiej, szczególnie jeśli chodzi o fabułę, która rozkręciła się na dobre. Gra już tak nie irytuje przez niedoróbki techniczne, ale nadal boli prawie zupełny brak wyzwań :bezradny: Mimo wszystko grało się tym razem przyjemniej, więc daję 7/10.

qwerty
Publicysta
Posty: 1263
Rejestracja: 28 lutego 2012, 15:45
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy
Płeć:

Re: Cognition episode 2: the wise monkey - ocena użytkowników

Post autor: qwerty » 16 sierpnia 2014, 00:00

Epizod krótszy i łatwiejszy od poprzedniego. Boli niewykorzystanie potencjału zdolności Eriki w tej części. Mam wrażenie, że początek historii zaserwowany w The Hangman miał bardziej pomysłowe zagadki. Miałem długą przerwę między epizodami, ale wydaje mi się, że jakość techniczna tytułu znacznie spadła. Zgadzam się z przedmówcą, że partner robi tutaj za tło - gra niczego by nie straciła, gdyby się go pozbyto. Oby w kolejnych częściach bardziej rozbudowali jego rolę.

Generalnie seria zaliczyła lekki spadek formy po kapitalnym początku.

7/10
Spoiler:
Na tapecie:
Przygodówka: Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: -
Survival Horror: Silent Hill
FPS: XIII
Akcja: Nier Automata
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
Emma
Publicysta
Posty: 908
Rejestracja: 29 grudnia 2012, 22:17
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 5 razy
Płeć:

Re: Cognition episode 2: the wise monkey - ocena użytkowników

Post autor: Emma » 26 marca 2015, 17:38

qwerty pisze:
Spoiler:
Spoiler:

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Przyjaciel forum
Posty: 579
Rejestracja: 10 kwietnia 2016, 18:58
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy
Płeć:

Re: Cognition episode 2: the wise monkey - ocena użytkownika

Post autor: PawelJasiak » 15 lutego 2018, 21:41

8/10

Ten epizod podobał mi się bardziej od poprzedniego, ale jego mankamentem jest to, że jest najkrótszy. Plusy są takie, jak w wypadku pozostałych i odpowiednio całej gry.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cognition episode 2: the wise monkey”