Cognition episode 1: the hangman - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
1
25%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
1
25%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
2
50%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Cognition episode 1: the hangman - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 29 grudnia 2012, 15:41

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Annica
Moderator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 7 razy

Cognition episode 1: the hangman - ocena użytkowników

Postautor: Annica » 29 grudnia 2012, 17:55

9/10.

Plusy:
+ Mroczna, intrygująca fabuła
+ Dobrze zarysowane postacie
+ Moc głównej bohaterki
+ Interesująca grafika (chociaż domyślam się, że nie wszystkim musi się podobać, ja taką uwielbiam)
+ Jane Jensen i The Scarlet Furies (wokalistka, córka Jane, podkłada głos pod główną bohaterkę
+ Muzyka, bardzo klimatyczna, dopasowana do sytuacji
+ Do niektórych rzeczy można dojść na różne sposoby
+ Ciekawy system podpowiedzi (piszemy do ojca bohaterki)
+ Ciekawy system oglądania przedmiotów (możemy np. zobaczyć, które obiekty można ze sobą połączyć)

Minusy:
- Problemy techniczne (głównie z animacja postaci, np. wychodzi coś takiego:
Obrazek
- Trzeba czekać na następny odcinek :(
Kontakt w sprawach forum: annica(at)przygodomania(kropka)pl
Mój kanał na YT: KLIK

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Cognition episode 1: the hangman - ocena użytkowników

Postautor: qwerty » 13 lipca 2013, 17:57

Seria zapowiada się niezwykle ciekawie. W sumie mógłbym podpisać się wszystkimi kończynami pod postem Anniki. Oceniam grę minimalnie niżej, bo liczę że kolejne epizody poprawią niedociągnięcia pierwowzoru i wprowadzą kilka nowych nieszablonowych postaci pobocznych (albo niech rozwiną dotychczasowe).

8/10
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP) / Mass Effect 3
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Tokyo 42
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Re: Cognition episode 1: the hangman - ocena użytkowników

Postautor: jarecki83 » 05 kwietnia 2014, 02:58

Właśnie skończyłem i tylko wypunktuję, może najpierw minusy:
- NIESAMOWICIE niski poziom trudności, kompletny brak wyzwań, zagadki są BANALNE i całkowicie przewidywalne, przykładowo jeśli znaleźliśmy jakiś klucz, to na 100% za chwilę będzie on potrzebny i tak faktycznie jest. Jest tak łatwo, że czasami doświadczałem facepalma :facepalm:, tutaj nawet przedmioty, które można połączyć od razu się podświetlają. Niestety nie ma tu nad czym myśleć, a zupełny brak wyzwań w grze detektywistycznej jest dla mnie nie do zaakceptowania :bezradny: Na dodatek w grze można włączyć podpowiedzi i pisać smsy do ojca o poradę, to już mi się w głowie nie mieści, po jaką cholerę to komuś potrzebne?
- postacie wyglądają dziwacznie, agentka Reed ma bez przerwy wredną minę, jej towarzysz to kopiuj wklej detektyw Mosley z Gabriel Knight 1
- animacja postaci to jakaś kpina, Erica porusza się jak jakiś jaskiniowiec, podczas przesłuchania dyktafon raz wisi w powietrzu, raz leży nie tam, gdzie powinien. Postacie czasami zawieszają się na 10 sekund i nagle teleportują tam gdzie kliknęliśmy, czasami zdarza im się mrugać oczami każdym z osobna... Największy cyrk był przy włamywaniu się do szefowej - używamy wytrychów, a Erica stoi w miejscu i nic nie robi, no i nagle otwarte! ŻADNEJ animacji, NIC! Już nie wspominam o tym, że cała akcja jest bez sensu, bo pracownicy nas przy tym widzą. Poza tym można było dać graczowi możliwość manipulacji tymi wytrychami no i dodać jakąś zagadkę, by odwrócić uwagę pracowników...
- przechodzenie między lokacjami trwa WIEKI. Wkurzające jest to, że jedno kliknięcie na mapie nie wystarczy, trzeba najpierw wybrać lokację, potem opcję podróży...
- Erica mlaszcze podczas wypowiedzi, co niesamowicie wkurza
- sztuczne wydłużenie rozgrywki przez idiotyczne "zagadki" jak np. co dać do żarcia gościowi, którego chcemy przesłuchać. Pączki za słodkie, kanapki nie chce, no z łaski przegryzie chipsy... Myślałem, że zaraz będzie chciał czymś popić i będzie wybrzydzał, czy wziąć colę zero, czy zwykłą, a może pepsi... Co za KRETYŃSKI pomysł na zagadkę, trafia facet do pokoju przesłuchań i nie chce gadać, bo coś by najpierw przekąsił, więc my jako agentka FBI latamy po kanapki, pączki i chipsy, a temu nic nie pasuje
- wkurzający interfejs. Gra wyprodukowana w 2012 roku nie wykorzystuje prawego przycisku myszy :facepalm: Inwentarz upchnięty gdzieś po prawej stronie... Już tyle lat temu ludzie doszli do perfekcji pod tym względem, po co kombinować i wkurzać graczy?
- niektórych wypowiedzi nie można pominąć, myślałem że z nerwów roztrzaskam myszkę jak kolejny raz musiałem wysłuchiwać tego samego komentarza (i przy okazji mlaskania Eriki). Funkcja, która zajęłaby programistom 5 minut roboty i ułatwiłaby życie graczom została olana, za to dodali nikomu niepotrzebne podpowiedzi
- utwory muzyczne z udziałem gitary są tragiczne i męczą uszy
- przeciętne dialogi
- nasz towarzysz do niczego się nie przydaje, właściwie jest w tej grze tylko po to, abyśmy mieli się komu wygadać

Ale ale... są też plusy:
- przede wszystkim fabularnie jest całkiem nieźle, ale dopiero w ok 3/4 gry zaczyna robić się ciekawie. Sama fabuła intryguje i pokazuje, że nie wszystko jest takie proste i oczywiste, jak się początkowo wydawało, ale niestety przez spory czas jest pod tym względem nuda
- jest kilka mocnych momentów, jak np okaleczone nogi Eriki we wstępie, czy jej płacz podczas wspomnień w sklepie u cyganki (genialnie zagrane i wzruszające)
- przesłuchiwanie jest całkiem ciekawie rozwiązane, znalazłem jedną rzecz, do której można dojść na dwa sposoby, jest tu nawet okazja by ruszyć głową, ale to i tak kropla w morzu
- kawałki muzyczne podchodzące pod Gray Matter są genialne
- bardzo dobry voiceacting
- niezłe zakończenie
- długi czas rozgrywki. Epizod wystarczył na trzy dłuższe wieczory, co uznaję za bardzo dobry wynik, chociaż można by z tego urwać godzinkę przez niesamowicie długie przechodzenie między lokacjami (a trochę łażenia w tą i z powrotem jest, szczególnie przy karmieniu przesłuchiwanego)

Mimo tylu wad, dam 6/10. Rozwój wydarzeń pod koniec gry naprawdę mnie zaciekawił i pewnie zagram w następny epizod, chociaż nie wiem czy tak od razu :mysli:

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Re: Cognition episode 1: the hangman - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 23 marca 2015, 17:57

Właściwie powinna być jedna ankieta na całość gry, która została z wiadomych względów podzielona na epizody. Historia ciekawa, ale wykonanie kiepskie. Modele postaci nie zachwycają, chodząca tyłem, albo bokiem Erica drażni. Inne bubelki techniczne również. Elementy zręcznościowe i śmierć bohaterki to kolejny minus. Z moją oceną zdecydowanie mi bliżej do jareckiego83.

Spoiler:

Moja ocena o pół punktu wyższa od jareckiego83, za długość wszystkich czterech epizodów. 6,5/10
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 24 marca 2015, 13:18

Ostatni epizod jest bardzo krótki.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP) / Mass Effect 3
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Tokyo 42
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 24 marca 2015, 13:20

Ale całość, połączone wszystkie cztery epizody to długa przygodówka. Gra pod tym względem wygląda dobrze.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Wróć do „Cognition episode 1: the hangman”