Cat lady, The - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
1
25%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
3
75%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Cat lady, The - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 15 stycznia 2013, 15:53

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Podziękował(a): 44 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 38 razy
Kontakt:

Re: Cat lady, The - ocena użytkownika

Postautor: ZenekZombie » 07 kwietnia 2015, 20:23

The Cat Lady to utrzymana w konwencji horroru psychologicznego gra przygodowa stworzona przez zespół Harvester Games. Gra pomimo paru niedoróbek podobała mi się. Posiada ona ciekawą historię, którą odkrywa się z przyjemnością. Dużym plusem są rozbudowane portrety psychologiczne głównych person dramatu. Niestety nasi oponenci zostali potraktowani nieco po macoszemu. Przydałoby się nieco rozbudować ich sylwetki, zwłaszcza, że gra skupia się na emocjach i przyczynach stanu w jakim znajdują się bohaterowie. Zagadki stoją na przyzwoitym poziomie lecz nie stanowią przeszkody w dalszym poznawaniu fabuły. Nie jest ich też zbyt wiele. The Cat Lady to głównie wysłuchiwanie długich dialogów i przemyśleń bohaterów. Nie jest to jednak samograj w stylu gier Telltale Games. Twórcy przygotowali kilka zakończeń, szkoda tylko, że poza jednym, decyzję prowadzące do poznania jednego z nich podejmujemy wyłącznie w ostatnim rozdziale. Ze względu na bardzo sugestywne obrazy i wszechobecną przemoc gra skierowana jest wyłącznie dla dorosłych odbiorców. Bardzo podoba mi się oprawa graficzna, muzyka stoi jednak na niższym poziomie. Dziwi mnie brak polskiej wersji językowej.

Co do oceny serce podpowiada mi żeby dać 8, a rozum skłania się bardziej ku 7. Dlatego daję 7.5 (w ankiecie 8 na zachętę), bo to naprawdę dobra gra, dojrzale poruszająca tematy, które rzadko przewijają się przez ekrany naszych komputerów.
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Awatar użytkownika
yemet
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Re: Cat lady, The - ocena użytkownika

Postautor: yemet » 05 grudnia 2015, 04:01

To nie jest typowy przedstawiciel gatunku. Gra jest dwuwymiarowa - poruszać się można tylko w lewo i prawo, i niekiedy w głąb ekranu. Sterowanie zostało ograniczone do minimum - do dyspozycji gracza oddano jedynie strzałki i enter. W "Cat Lady" brak jakichkolwiek łamigłówek, co stanowi dla mnie zaletę. Samych zagadek jest niewiele i trudno się na nich zaciąć. Mnie zdarzyło się to dwukrotnie: zrobiłem, co należało, ale nie odczekałem chwili. Inne przygodówki przyzwyczaiły mnie do natychmiastowego efektu czynności.

"Cat Lady" zaczyna się samobójstwem głównej bohaterki, która wcześniej straciła męża i dziecko. Naszym celem jest powstrzymanie bandy popaprańców - pasożytów. Nie wiadomo jednak, kim oni są. Fabula jest intrygująca, a postacie wiarygodne. Gra porusza ciężkie tematy, nie zabrakło tez brutalnych scen. Atmosfera jest depresyjna i melancholijna. Nie raz zdarzyło mi się poczuć nieswojo podczas rozgrywki.

Gra w dużej mierze polega na prowadzeniu dialogów. Wydaje mi się, ze autor chciał przede wszystkim opowiedzieć historię, a ten gatunek dostarczył mu najlepszych do tego celu narzędzi. "Cat Lady" broni się przede wszystkim fabułą. Fani łamigłówek i szperacze raczej nie będą usatysfakcjonowani.

Szkoda tylko, ze finał opowieści rozczarowuje. Końcówka była naciągana, a watek pasożytów odstawiony na drugi tor. Chciałem postawić "siódemkę", ale w tej grze jest coś, co nie pozwala mi o niej zapomnieć.

Zalety
- kapitalna muzyka!
- ciekawa strona wizualna
- fabula
- niepowtarzalny klimat

Wady
- naciągana końcówka
- drugie zakończenie niewiele różni się od pierwszego

Ocena: 8/10

Wróć do „Cat lady, The”