Full pipe - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
1
33%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
2
67%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 3

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 102 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Full pipe - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 30 grudnia 2012, 12:48

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Re: Full pipe - ocena użytkownika

Postautor: qwerty » 31 grudnia 2012, 17:33

Sympatyczna przygodówka z zagadkami a'la Gobliiins. By w pełni poczuć klimat produkcji trzeba nastawić się na myślenie - jak to mówią Brytyjczycy - "out of the box", niekonwencjonalne, rozwiązywanie problemów w sposób nietypowy. Osobnik, którym przyjdzie nam sterować, zostaje okradziony z... kapcia, podążając za złodziejem, trafia do fantastycznego świata kanalizacji zamieszkanego przez dziwne, fantasmagoryczne stworzenia. Ponieważ nie jest w stanie się z nimi w jakikolwiek sposób porozumieć, będzie musiał metodą prób i błędów dowiedzieć się, czego chcą. W grze zaimplementowano sporo różnego rodzaju mini-gierek, ale są one na tyle proste, że "żaden" gracz nie powinien mieć z nimi problemów.

Najbardziej w grze przeszkadzał mi brak fabuły - kapeć odnajdujemy od razu, a reszta polega na przemierzaniu niekończących się korytarzy rur i znalezieniu sposobu na powrót do "normalnego" świata.

7/10
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Re: Full pipe - ocena użytkownika

Postautor: vaapku » 25 grudnia 2014, 16:16

Mam lekki problem z oceną tej gry. Na początku daleka byłam od zachwytu, ale z czasem polubiłam ten dziwaczny świat. Nie przeszkadzały mi liczne minigry, natomiast męczyło mnie odzyskiwanie wykorzystanych przedmiotów. Nasz bohater często wymienia się z innymi postaciami, co samo w sobie jest najzupełniej normalne, ale w co najmniej kilku przypadkach wymiana następowała parokrotnie (na zasadzie: dajesz komuś buta, a dostajesz taboret, wykorzystujesz go, by się gdzieś dostać, potem wracasz i znów następuje wymiana taboret-but, po czym za chwilę ponownie potrzebujesz taboreta). Sam pomysł jest ciekawy, ale momentami mnie to lekko irytowało, gdy nie byłam pewna co mi będzie potrzebne i musiałam biegać między planszami, dokonywać zamian i wypróbowywać wszystkie opcje. Pod koniec natrafiłam też na drobny błąd, który co prawda nie uniemożliwił ukończenia gry, ale mocno mnie zmylił i zastopował na długą chwilę.
Ogólnie mówiąc, Pełna rura to sympatyczna, choć baardzo pokręcona gra, która wymaga od gracza niekonwencjonalnego myślenia. Jest dość krótka, ale w tym przypadku ciągnięcie rozgrywki w nieskończoność byłoby raczej bezzasadne. Nie żałuję paru wydanych na nią groszy, tym bardziej, że w pakiecie dostałam przecudnej urody, złożony mnóstwo razy, dwustronny plakat :D 7/10
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Wróć do „Full pipe”