TOP 10 moich ulubionych gier z dziecińswa

Porozmawiaj o grach, o których nikt nie mówi adventure
Awatar użytkownika
DonRaperos
Publicysta
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 12 razy

TOP 10 moich ulubionych gier z dziecińswa

Postautor: DonRaperos » 03 lutego 2016, 16:08

Zapraszam do obejrzenia filmiku, w którym przedstawiam swoją liste ulubionych gierek z lat 90 :D

https://www.youtube.com/watch?v=FO5U6WyvND0

Awatar użytkownika
Kurasiu
Obserwator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy
Kontakt:

Re: TOP 10 moich ulubionych gier z dziecińswa

Postautor: Kurasiu » 04 lutego 2016, 11:05

Commander Keen. <3
Elegancka lista! Kurde, gdybym sam miał tak zebrać 10 ulubionych gierek (nawet ograniczając się tylko do lat 90-99) to miałbym naprawdę ciężką rozkminę. ;)

Awatar użytkownika
DonRaperos
Publicysta

Postautor: DonRaperos » 04 lutego 2016, 22:19

No ciężko mi było wybrać tą 10-tke bo gierek jest naprawdę sporo, które kochałem za czasów szczeniaczka :) Tutaj przedstawiłem listę tytułów, z którymi chyba miałem po raz pierwszy styczność, dlatego tak bardzo utkwiły mi w pamięci, ale te gry też miały dusze w sobie... teraz instaluje się grę, przechodzi i wyrzuca... a kiedyś nie było możliwości zapisu stanu gry, i codziennie przechodziło się każdą od nowa... znało się na pamięć każdy zakamarek, każdy ruch przeciwnika itp :) lata 90 to było coś pięknego i lubię powracać do tego wspomnieniami... dzisiaj zerknąłem na twój blog i wspomnienia po raz kolejny wróciły :) Mam w szafie jeszcze parę Sidików z gamblera, niestety czasopism już nie posiadam, ale chyba zrobię taki sentymentalny odcinek i nagram jak przeglądam płytki z gamblera, ich zawartość itp :) to by mogło być fajne tym bardziej, że dużo ludzi nie pamięta tego albo nie miało w ogóle styczności z tymi czasopismami, może gdzieś udało by mi się wygrzebać jeszcze jakieś nr z Secret Service, płytki posiadam ale czasopisma bym musiał poszukać, ale chyba też gdzieś jeszcze mam :)

Awatar użytkownika
yemet
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: yemet » 05 lutego 2016, 00:43

Wszystkie gry z Twojej listy znam, w niektóre grałem. Nigdy nie przepadałem za Prince of Persia.
Gdybym sporządził podobną listę, uwzględniając tylko lata 94-95, to umieściłbym na niej m.in. Legend of Kyrandie 2, Flashback i Golden Axe.
Chętnie zobaczę podobną listę, ale tylko gier przygodowych.

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 06 lutego 2016, 11:10

W necie jest strona z której legalnie można pobrać zdigitalizowane wersje starych czasopism w świetnej jakości. Pomysłodawcy zajmują się "ochroną" dóbr kulturowych (preservation society). Co do najlepszych przygodówek, to mamy na forum dział Top 5, zerknij tutaj: Wasz Top 5 najlepszych przygodówek.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP) / Mass Effect 3
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Tokyo 42
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
porfirion
Publicysta
Podziękował(a): 28 razy

Postautor: porfirion » 06 lutego 2016, 12:29

@qwerty - masz na myśli tę stronę? [edit - link usunąłem, bo jednak strona zdaje się niezbyt legalna... ech...] Fajna sprawa. Szkoda, że nie mają w zbiorach np. Komputer Świat GRY... zacząłem kupować regularnie tę gazetę dopiero w 2001 roku (a i później miałem drobne braki), a bardzo bym chciał poczytać niektóre artykuły z roku 2000... ale może jest jakaś inna strona, na której je można znaleźć (i legalnie)? Ja nie znalazłem, ale z drugiej strony w takim szukaniu bardzo mocny nie jestem ;) Bo dorwać te numery nawet używane to chyba jest obecnie sztuka (i prawdopodobnie kosztowny wydatek - po cenie wydrukowanej lub i drożej - a raczej bez płyt).
Ostatnio zmieniony 07 lutego 2016, 14:17 przez porfirion, łącznie zmieniany 1 raz.
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 43 razy

Postautor: earwig11 » 07 lutego 2016, 11:23

porfirion pisze:@qwerty - masz na myśli tę stronę? http://...

Mam nadzieję, że qwerty miał na myśli inną stronę, bo ta z legalnością ma tyle wspólnego co ja z nurkowaniem pod lodami Antarktydy. Połowa gierek z działu Abandonware do kupienia na GOGu lub Steamie. Skany czasopism w zdecydowanej większości zrobione przez userów z niedziałającego już forum RetroReaders, mogliby chociaż o tym wspomnieć.
Prosiłbym ciebie lub moderację o usunięcia w/w linka, po co ich jeszcze reklamować?

Wracając do tematu. DonRaperos - z twojej listy nie grałem tylko w Blood i Commander Keen. Z nie-przygodówek i tylko z Amigi na mojej liście na pewno znalazłyby się (kolejność przypadkowa): Prince of Persia (hehe, uwielbiam tę grę), Another World, Flashback, Hired Guns, Dungeon Master, Eye of the Beholder 1 i 2, Lotus 3, Lemmingi we wszelakich odmianach, Benefactor, Mortal Kombat 2, Cannon Fodder, Worms, Shadow of the Beast 3, wszystkie gry z Dizzy (oprócz czystych aracadówek)... kurde mógłbym jeszcze wymieniać, dodać listę gier np. z C64. Z przygodówkami byłby jeszcze większy kłopot, :E

Awatar użytkownika
DonRaperos
Publicysta

Postautor: DonRaperos » 07 lutego 2016, 12:21

earwig11 pisze:Z nie-przygodówek i tylko z Amigi na mojej liście na pewno znalazłyby się (kolejność przypadkowa): Prince of Persia (hehe, uwielbiam tę grę), Another World, Flashback, Hired Guns, Dungeon Master, Eye of the Beholder 1 i 2, Lotus 3, Lemmingi we wszelakich odmianach, Benefactor, Mortal Kombat 2, Cannon Fodder, Worms, Shadow of the Beast 3, wszystkie gry z Dizzy (oprócz czystych aracadówek)... kurde mógłbym jeszcze wymieniać, dodać listę gier np. z C64. Z przygodówkami byłby jeszcze większy kłopot, :E

Ja niestety Amigi nie posiadałem więc nie za bardzo kojarze te tytuły co wymieniłes oprócz Another World, Mortal kombat, Lotusa i gier z Dizzy :) miałem za to Amigę 2600 i zapraszam do obejrzenia Top 10 właśnie z tej konsoli :)

https://www.youtube.com/watch?v=twSx7ZTXdnk - TOP 10 moich ulubionych gier z Atari 2600

Awatar użytkownika
Kurasiu
Obserwator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy
Kontakt:

Postautor: Kurasiu » 07 lutego 2016, 13:17

DonRaperos pisze:Mam w szafie jeszcze parę Sidików z gamblera, niestety czasopism już nie posiadam, ale chyba zrobię taki sentymentalny odcinek i nagram jak przeglądam płytki z gamblera, ich zawartość itp :)

O kurde, to z dziką chęcią obejrzę go, bo sam mam epicki sentyment do tego typu rzeczy. :D W szufladach bezpiecznie mam zachomikowane sporo starszych czasopism i cover CD'ków (Gambler, Reset, IO, Cd-Action z lat 1997-2002, nawet parę ŚGK, z 1994-1996), które też stanowią źródło cennych informacji o mniej znanych grach na mojego bloga. ;) No i nie zapomnijmy o płytkach shareware'owych! Rety, to dopiero artefakty minionych czasów. :D W sumie też pisałem o jednym i o drugim, sentymentalna podróż po starszych CD-Actionach ( http://kurasiu.blogspot.com/2016/01/xx1 ... akcji.html ), jak i mały opis płytek shareware'owych ( http://kurasiu.blogspot.com/2014/05/xx9 ... h-sow.html ). Fajnie jest tak sobie powrócić do tych dawnych czasów i sobie nieco powspominać. :D

Awatar użytkownika
porfirion
Publicysta
Podziękował(a): 28 razy

Postautor: porfirion » 07 lutego 2016, 14:24

@earwig11 - ok, link usunąłem.

Ale w takim razie @qwerty - to jaka jest ta legalna strona, o której pisałeś, bo chętnie ją poznam.

Aby było cokolwiek do tematu ;) - pewnie moich gierek z dzieciństwa to znajdzie się sporo, z takich najstarszych to miło wspominam wymienionego tu już Prince of Persia, oczywiście wtedy nieukończony, może kilka poziomów, ale w pełni przeszedłem go dopiero po powrocie do gry po latach (tak z 4-5 lat temu).
Wspomniane tu też były Wormsy - a mi się przypomniał jeszcze ich DOS-owy poprzednik, Liero :) Oj, fajne to było, nawet nie wiem, czy nie fajniejsze dla mnie od którychkolwiek Wormsów ;)
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 08 lutego 2016, 13:09

@porfirion
Sprawdzę zakładki w domu, dawno tam nie zaglądałem, mam nadzieję, że to nie RetroReaders.

Ja zacząłem swoją przygodę od Amigi 500, ale nie mogłem nie zajrzeć na listę przygodówek na komputery 8-bitowe. Polecam przede wszystkim Barahir na małe Atari. Działa idealnie na emulatorze.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP) / Mass Effect 3
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Tokyo 42
Logiczna: Babel Tower

Wróć do „Gry nieprzygodowe”