King of Dragon Pass

Porozmawiaj o grach, o których nikt nie mówi adventure
Awatar użytkownika
Rola
Publicysta
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 7 razy
Kontakt:

King of Dragon Pass

Postautor: Rola » 21 września 2014, 23:09

Ciekawe jakie zdanie mogą mieć przygodówkowcy o tej grze osadzonej w realiach fantasy...

King of Dragon Pass to tytuł wymykający się zaszufladkowaniu do jednego gatunku gier.

Z daleka to gra strategiczna, bo mamy zapewnić przetrwanie naszemu plemieniu, które żyje sobie "na mapie" otoczone życzliwymi sąsiadami. Jednak nie przesuwamy na owej mapie wojsk i nie budujemy baz.

Na nasze działania wpływa nie tylko zasobność i siła naszej osady, ale i osoby ze starszyzny plemiennej. Ich statystyki i osobowości są niczym z RPG. Jednak nie kupujemy i nie nosimy tu magicznych zbroi.

Jak się w to gra? Większość czasu tak, jak w grę Choose-Your-Adventure, czyli w grę paragrafową. Albowiem to gra decyzyjna. Gdyby nie wpływ statystyk i zmienna sytuacja, to forma narracji i dylematy "co teraz zrobić" sugerowałyby... przygodówkę.

Zerknijcie no na ten zrzut ekranu:
http://www.mobygames.com/game/windows/k ... otId,5272/

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Re: King of Dragon Pass

Postautor: Gocciana » 23 września 2014, 17:29

Nie dla mnie ta gra, niestety :| Nie trawię mieszania gatunków, bo często wychodzi w efekcie... ni to rak, ni to ryba! Czyli coś ciężkostrawnego :P
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Dynia
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Dynia » 11 października 2014, 08:44

Nie no KotDP to jeden z bardziej udanych mixów gatunkowych, zresztą gdzieś coś o nim chyba pisałem. Tak czy siak polecam.

Marz

Postautor: Marz » 15 stycznia 2015, 17:21

Muszę powiedzieć, że ja z kolei uwielbiam mieszanki gatunkowe, a ta jest naprawdę wyjątkowo dobra.

Jeśli ktoś chciałby zorientować się czym to się je bez wykładania zielonych to zapraszam na mój kanał na Youtubie, jetem w trakcie robienia niewielkiego zagrajmy z tej produkcji ;)

https://www.youtube.com/watch?v=OkHB4CZeVxU

Wróć do „Gry nieprzygodowe”