System Shock

Porozmawiaj o grach, o których nikt nie mówi adventure
Awatar użytkownika
Rola
Publicysta
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy
Kontakt:

System Shock

Postautor: Rola » 28 lipca 2014, 09:24

Chciałem zaimponować Urszuli i zaproponować jakiś tytuł, którego nie zna, tyle że Nasza Szanowna Kierowniczka jest na bieżąco z przygodówkami... A ja z moim starzejącym się komputerem siedzę w tytułach z dawnych lat.
Szukając w pamięci tłumaczonych u nas tytułów - a w latach 1990tych po polsku były najczęściej tylko instrukcje - czknęła mi się bardzo dobra gra, choć nie przygodówka.

http://www.mobygames.com/game/system-shock
Cyber-horror System Shock najtrafniej określić jako grę akcji first-person-perspective, tyle że... klasyczną strzelanką ona nie jest...
Mało tego - rozpoczynając rozgrywkę można sobie ustawić walkę na minimum.

Zawiera duże ilości tekstu (i nieco monologów), bo fabuła opowiadana jest retrospektywnie w formie odnajdywanych notatek.
Ma sporo typowych puzzli, gdy hackujemy elektroniczne zamki.

Myślę, że to godny polecenia tytuł dla przygodomaniaków pragnących wakacji od przygodówek.

Uruchamiać poprzez DOSBOX.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 84 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Re: System Shock

Postautor: Urszula » 28 lipca 2014, 12:09

Mi akurat nie jest trudno zaimponować. Podziwiam wszystkich, którzy logują się na forum, przede wszystkim za to, że im się chce pisać i reklamować przygodówki. Za ogromną znajomość tego gatunku i za chęć grania.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Wróć do „Gry nieprzygodowe”