Contrast – teatr cieni

Porozmawiaj o grach, o których nikt nie mówi adventure
Awatar użytkownika
Zagadka
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 23 razy

Contrast – teatr cieni

Postautor: Zagadka » 18 listopada 2013, 18:00

Obrazek
CONTRAST – teatr cieni
Obrazek
Compulsion Games
Paryż lat 20. ubiegłego wieku, stylizacja noir, wodewilowe spektakle, sztuka rozrywkowa, życiowe problemy, przygrywający jazz oraz surrealistyczny świat blasku i cieni. Oto Contrast – niezależny tytuł łączący cechy gry przygodowej, platformowej i logicznej, autorstwa kanadyjskiego studia Compulsion Games. 15 listopada odbył się debiut produkcji.

Obrazek

Ośmioletnia Didi nie jest zbyt szczęśliwym dzieckiem. Matka dziewczynki została zamordowana, a ojciec to typ spod ciemnej gwiazdy. Zagubiona błąka się po świecie dorosłych, którego nie rozumie. Didi powołuje do życia swoje starsze alter ego, Dawn, sceniczną artystkę, która zobowiązuje się do zmiany wydarzeń z przeszłości i naprawy nieciekawej sytuacji rodzinnej młodszej bohaterki. Dawn posiada bowiem niezwykły dar – potrafi przeobrażać się w cień.

Obrazek

Tytułowy kontrast odnajdziemy przede wszystkim w zestawieniu trójwymiarowego, barwnego świata gry z płaskim, czarno-białym dwuwymiarem. Rozgrywka polega w większości przypadków na takim ustawieniu źródeł światła, by stworzyć cienie o odpowiednim dla danej sytuacji kształcie. Jest to niezwykle istotne, ponieważ tylko dzięki przemianie w dwuwymiarową figurkę i wędrówce po rzucanych przez różne przedmioty cieniach jesteśmy w stanie dotrzeć do kolejnych etapów.

Obrazek

Za projekt odpowiada m.in. Guillaume Provost, który zbierał doświadczenia pracując dorywczo przy grach Arkane Studios, takich jak Dishonored czy Full Auto.

Contrast wydano na wszystkie możliwe platformy: PC, PS3, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, WiiU i PS4. Grę można zakupić w dystrybucji cyfrowej w serwisach cdp.pl, gram.pl lub Steam.

Obrazek

Strona gry i konto Facebook

http://www.youtube.com/watch?v=CsD0PA03c_Y

http://www.youtube.com/watch?v=UvLB2XQbiAM

Jazz, cienie, noir i kabarety - nie kuście, nie kuście... :rotfl:
"Przygodówka jest niczym innym, jak dobrą opowieścią, obleczoną w zajmujące zagadki, które gładko wpasowują się w historię i bohaterów, a do tego cieszącą wzrok i słuch" - Roberta Williams

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Re: Contrast – teatr cieni

Postautor: Sir_Kiełbasa » 19 listopada 2013, 17:55

To ma być przygodówka z elementami czy zręcznościówka z elementami? Marnie to widzę.

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy

Postautor: twig » 19 listopada 2013, 18:08

Raczej platformówka zręcznościowa z elementami zadań logicznych.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: Inner World 2
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 104 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 122 razy

Postautor: Urszula » 19 listopada 2013, 18:10

Jednym słowem nie jest to przygodówka.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: Gocciana » 19 listopada 2013, 18:51

Takie... piernik wie co :P Ale to teraz chyba prawie standard ;)
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate

Postautor: Sir_Kiełbasa » 24 listopada 2013, 21:12

Dlatego tym bardziej powinniśmy pilnować czystości gatunkowej, bo za 10-20 lat już nikt nie będzie pamiętał, co to przygodówka. ;)

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 25 listopada 2013, 14:14

Tylko niby jak mamy pilnować tej 'czystości' ? Z bronią w ręku? Napluć komuś w... kaszę, czy może obrzucić czymś... nieczystym? :P Szarak nie ma szans, smutne, ale prawdziwe :|
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Postautor: Sir_Kiełbasa » 25 listopada 2013, 22:42

Wystarczy nazywać mieszańce (czy po prostu gry, które nie są przygodówkami) po imieniu, a nie siedzieć cicho, gdy ktoś twierdzi, że np. Indiana Jones and the Infernal Machine to przygodówka. :tak:

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 26 listopada 2013, 18:43

Z uporem maniaka protestowałam przeciwko ładowaniu gier, nie mających niewiele wspólnego z przygodówkami, ( do kategorii z w/w) :P na pewnym, znanym i ogólnie 'uważanym' forum!! ;) Wręcz żądałam przeszkolenia moderatorów. I co? I... upa. Odpisano mi i owszem, biorąc pod uwagę moje zastrzeżenia, ale nie zmieniło się nic!!

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Postautor: Sir_Kiełbasa » 26 listopada 2013, 18:59

Ciekawym, co to za forum o przygodówkach, gdzie moderacja pisze o grach i nie wie, że to nie są przygodówki. ;)

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 27 listopada 2013, 18:17

Sir_Kiełbaso, to forum o grach wszelakich - nie napisałam, że stricte przygodowych :P Niestety przygodówki mają w wielkim... poważaniu ;) I za to ich nie lubię!

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: NajPhil » 27 listopada 2013, 22:33

Gdy w wakacje wróciłem do grania w przygodówki tak bardziej kompleksowo, przeglądałem ten wspominany największy polski portal z grami. Tam rzeczywiście istnieje spora dowolność z tagowaniem gier. To chyba ogólny problem z określeniem zasad gatunkowych. Nie pomaga w tym również dość mało precyzyjna nazwa dla tego rodzaju rozrywki - adventure. Po Polsku brzmi to jeszcze gorzej, bo niezgodnie z zasadami pisowni.

Inna sprawa, że jeszcze większy cyrk jest na Allegro, gdzie do naszej ulubionej kategorii trafiają gry, chyba tylko w myśl zasady "eee... bo główny bohater przeżywa różne przygody".
Jakhudu?
~ to po elfiemu znaczy - "Co słychać?"
Vermallu cum festi dalbo!
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 104 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 122 razy

Postautor: Urszula » 27 listopada 2013, 22:35

NajPhil pisze:Gdy w wakacje wróciłem do grania w przygodówki tak bardziej kompleksowo, przeglądałem ten wspominany największy polski portal z grami. Tam rzeczywiście istnieje spora dowolność z tagowaniem gier. To chyba ogólny problem z określeniem zasad gatunkowych. Nie pomaga w tym również dość mało precyzyjna nazwa dla tego rodzaju rozrywki - adventure. Po Polsku brzmi to jeszcze gorzej, bo niezgodnie z zasadami pisowni.

Inna sprawa, że jeszcze większy cyrk jest na Allegro, gdzie do naszej ulubionej kategorii trafiają gry, chyba tylko w myśl zasady "eee... bo główny bohater przeżywa różne przygody".

Na allegro nie ma nawet co specjalnie patrzeć, gdy Hopkins trafia do strzelanek. :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Postautor: Sir_Kiełbasa » 28 listopada 2013, 14:25

No bo FBI to co to może być za gra? :) Podobnie jest z wydaniami. Dla wielu BOX to plastykowe pudełko dvd i większość to są oczywiście premierówki. Zresztą stare wydania dla Biedronki też są traktowane jak premierówki i nie przetłumaczysz, że samo kartonowe pudło nie świadczy o tym, że to pierwsze wydanie.

Babajaga1
Obserwator
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Babajaga1 » 02 grudnia 2013, 18:45

Mam zamiar zakupić jednak nie mogłem doczytać że jest to gra po PL.. :( istnieje jakieś spolszczenie fanowskie?

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 88 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 40 razy

Postautor: adventurka » 02 grudnia 2013, 19:26

Na stronie gry jest informacja o kilku dostępnych językach, ale polskiego nie ma.
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy

Postautor: twig » 03 grudnia 2013, 14:04

Babajaga1 pisze:Mam zamiar zakupić jednak nie mogłem doczytać że jest to gra po PL.. :( istnieje jakieś spolszczenie fanowskie?

Grupa IronSquad rozpoczęła prace nad tłumaczeniem tej gry: http://ironsquad.pl/news328/gra-contrast-kolejnym-projektem-zespolu-iron-squad/
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: Inner World 2
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 05 grudnia 2013, 19:38

Ciekawy pomysł! Dobrze byłoby żebyśmy mogli w ojczystym języku w nią zagrać! Liczę na Grupę IronSquad :)

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 06 grudnia 2013, 13:32

Contrast jest bardzo fajną grą platformowo-logiczną, której warto poświęcić parę godzin. Elementy zręcznościowe nie są na tyle trudne, by fani przygodówek nie byli w stanie sobie z nimi poradzić. Polecam.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy

Postautor: jarecki83 » 31 grudnia 2013, 02:06

To jest naprawdę dobra gra, tylko nie dla takich zdziadziałych maniaków przygodówek jak ja. Co się nawściekałem przy skakaniu po tych cieniach to moje, widać że lata grania prawie tylko w przygodówki zrobiły swoje i jak mam w krótkim czasie nacisnąć po kolei parę klawiszy to się gubię :bezradny: Ale graficznie to jest uczta dla oczu, szczególnie wesołe miasteczko robi wrażenie i aż chce się powiedzieć "mają rozmach, sku****yny" gdy się to ogląda. W takich chwilach zazdroszczę maniakom fps-ów, bo oni mają taką jakość na co dzień, a my przygodomaniacy - nawet nie od święta, bo jakoś nie przypominam sobie czystej, prawdziwej przygodówki z taką grafiką 3D. Ogólnie grało się fajnie i mimo że grania było tylko na dwa dłuższe wieczory, to jakoś nie poczułem niedosytu. Oceny chyba nie ma co wystawiać, bo to nie przygodówka, a platformówka z paroma fajnymi zagadkami, choć jest też całkiem zgrabnie opowiedziana historyjka, która może się podobać miłośnikom przygodówek... Ale w sumie to najwięcej w tym skakania, spadania w przepaść i klnięcia pod nosem :mad:

Wróć do „Gry nieprzygodowe”