Primordia

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy

Re: Primordia

Postautor: twig » 11 grudnia 2012, 13:51

Wiem - chodzi o mielenie tematu dla samej radości mielenia :E
Ja nie mam kompleksów związanych z językiem polskim i używam go wszędzie, gdzie się da. Są ludzie, dla których język angielski brzmi najcudowniej na świecie. Ja się do nich nie zaliczam. Wolę dać w tekście polski odpowiednik, nawet jeśli nie jest on w 100% zgodny z angielskim (przy tłumaczeniu tekstów pisanych jest udogodnienie w postaci przypisu, w którym można ewentualnie przybliżyć czytelnikowi sytuację). To jest tekst rozrywkowy i jego czytanie powinno być rozrywką - tłumaczę jak dla ludzi, którzy o języku angielskim nigdy nie słyszeli. Zostawiając co drugie słowo po angielsku powstałby tekst dla ludzi, którzy angielski znają - więc nie potrzebują tłumaczenia :E
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: Inner World 2
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 12 razy

Postautor: kNOT » 11 grudnia 2012, 18:42

wujo444 pisze:językiem informatyków był i pozostanie angielski

Nie wiem jak inni, ale ja wstaję mówiąc po polsku, do pracy jadę korzystając z języka polskiego, pracuję po polsku, itd., itp.
Oczywiście zdarza mi się korzystać z języków obcych, w tym oczywiście angielskiego, i to nawet dość często, ale jak dla mnie to język jak najbardziej obcy.
No i mam sporo książek informatycznych po rosyjsku :D

wujo444 pisze:wiesz, że nie o to mi chodzi... whatever.

Takie niepotrzebne mieszanie języków nie jest ani modne, ani mądre, a przede wszystkim sprawia marne wrażenie :nie:
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
wujo444
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: wujo444 » 11 grudnia 2012, 19:02

nie mam co napisać o grze, ale się doczepię? Bardzo inteligentnie :)
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 12 razy

Postautor: kNOT » 11 grudnia 2012, 19:13

wujo444 pisze:nie mam co napisać o grze, ale się doczepię? Bardzo inteligentnie :)

Samokrytykę przyjmuję i przebaczam. Następnym razem pisz jednak na temat... po polsku :dziadek:

Na osłodę - recenzja. Po polsku :D
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Wróć do „Primordia”