Book of unwritten tales: the critter chronicles, The - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
6
43%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
5
36%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
2
14%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
7%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 14

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 84 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Book of unwritten tales: the critter chronicles, The - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 29 listopada 2012, 22:30

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Re: The critter chronicles - ocena użytkownika

Postautor: vaapku » 04 stycznia 2013, 23:57

No i mam dylemat. W porównaniu do wielu gier, Kroniki Zwierzaka są świetne. Natomiast w porównaniu do poprzedniczki ta część wypada odrobinkę gorzej. Jest jakby mniej humoru (nie mówię, że nie ma go wcale, ale jednak już nie płakałam ze śmiechu), jakby mniej aluzji. No i prawdę mówiąc, brakowało mi - nie, nie Wilbura - Dziadka i mumii :E
W dobrą stronę poszło z zagadkami - jest ich jakby (znowu to jakby) więcej i nie było niczego w stylu tego durnego mieszania w kotle :rotfl2:
8/10 będzie w sam raz.
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 84 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Postautor: Urszula » 08 stycznia 2013, 11:22

Gdyby była dłuższa i miała więcej lokacji dałabym grze 10/10, bo cała reszta jest bardzo dobra. Osoby, które jeszcze nie znają tej serii, niech zaczną grać od Kronik Zwierzaka, jak tylko ukaże się w Polsce, a potem w The book. Gwarantuję świetną zabawę, przynajmniej moim zdaniem. Ta odsłona gry dostanie 9/10

Vaapku, nie oddałaś swego głosu w ankiecie. :D
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Majainna
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=20

Postautor: Majainna » 18 marca 2013, 22:24

Bardzo dobra gra :) Kolorowa, piękna grafika. Zwierzak jest przeuroczy i śmieszny, a jego język "bezcenny". Lokacji faktycznie trochę mało, ale i tak warto zagrać. Gra wcale nie jest taka prosta, nie raz nie wiedziałam co dalej :) Wieża Maga - bardzo fajnie wymyślona i tu napotkałam najwięcej trudności.
9/10

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 28 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 29 razy

Postautor: Adam_OK » 01 kwietnia 2013, 12:15

Bardzo fajna gierka. Po opiniach o niej na forum myślałem, że załatwię ją w 4-5 godzin, a wyszło coś koło 8, więc nie jest najgorzej. Bardzo dużo humoru, nawiązań (szczególnie do Gwiezdnych Wojen, ale nie tylko), sporo zagadek (szczególnie w wieży Maga). Trochę denerwowało mnie to gadanie zwierzaka - byłoby OK, gdyby inne zwierzaki nie potrafiły gadać po ludzku (jak np. Ewoki we wspomnianych Gwiezdnych Wojnach), ale skoro umieją inne, to czemu ten nie może? Bo mu się k***a nie chce, czy co? ;) Graficznie i muzycznie bardzo dobrze. Dla mnie, jako że The Critter Chronicles wyszło po "normalnej" wersji The Book of Unwritten Tales (w które właśnie gram) można uznać za coś w rodzaju dodatku do pierwowzoru. Dam 9/10.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
alexandra
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy

Postautor: alexandra » 15 kwietnia 2013, 20:53

Dam 9/10, ponieważ mimo że gra jest barrrrdzo udana, krzywdą by było ocenienie jej tak samo jak pierwszej części.

Bardzo dobrze się grało, humor super, postaci super, grafika i muzyka super, zagadki super.

Jest tylko nieco krótsza od pierwszej części i jest mniej lokacji, dlatego punkcik mniej.

Uwielbiam Nate'a! :)

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 34 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 08 sierpnia 2013, 22:03

Duże rozczarowanie. Liczyłem na powtórkę z części pierwszej, tymczasem w prequelu dostajemy wszystkiego mniej. Niewielka ilość lokacji i postaci, przereklamowany humor, znacznie mniej urokliwy zwierzak - to wszystko nie pomaga mi w wystawieniu wysokiej oceny.
Grało się przyjemnie, ale co z tego, skoro oczekiwania miałem znacznie większe.
Tylko 7+/10
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Domino
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Re: The book of unwritten tales: the critter chronicles - ocena użytkownika

Postautor: Domino » 30 sierpnia 2013, 18:48

Nadal mamy do czynienia z bardzo dobrą grą, niestety nie jest już tak genialna jak część pierwsza. Humor nadal doskonały, miło jest poznać historię przyjaźni Nate'a i Zwierzaka. Podobał mi się bardzo rozdział czwarty, gra jest trochę trudniejsza od poprzedniczki, co jest plusem. Oczywiście mówię o trudnym poziomie trudności, ogólnie koncepcja z dwoma poziomami trudności uważam za bardzo fajną, bo pozawala poznać tą historię osobą, mniej zaznajomimy z grami przygodowymi. Bohaterowie biegają, jak dobrze, że to wprowadzili. Muzyka to ten sam wysoki poziom.
Z minusów, gra jest za krótka, jest za mało lokacji przez większość gry to te same plansze co pod koniec zaczyna nudzić.
Spoiler:

Ocena to wypełni zasłużone 8/10.
Czekam na kolejną cześć.

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Re: The book of unwritten tales: the critter chronicles - ocena użytkownika

Postautor: Scoffer » 30 sierpnia 2013, 19:33

Widzę, że się nie wypowiedziałam w wątku. W pierwszą część nie grałam, więc nie muszę patrzeć z pozycji (podobno niesamowitej) poprzedniczki. Gra jest bardzo przyjemna, trochę humorku, uroczy Zwierzak, świetna lokacja w zamku Maga. Bardzo mnie ubawiły nawiązania do Gwiezdnych Wojen :) Jedyny minus jest taki, że jest krótka! I to tak krótka, że z "prawie doskonałej" zjeżdża na "świetną z niedociągnięciami". Tak czy inaczej nie mogę się teraz doczekać, aż zagram w poprzedniczkę :)
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
Peo86
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=27040#p27040

Re: Book of unwritten tales: the critter chronicles, The - ocena użytkownika

Postautor: Peo86 » 24 sierpnia 2014, 16:07

[align=justify]No teraz pora na moją ocenę Crittera :)

Ja osobiście lubię na równi prequel jedynki jak i samo The Book of Unwritten Tales. Kroniki mają zarówno dużo dobrego humoru co podstawa. Na pewno dużym plusem jest omijanie w parodiach Władcy Pierścieni - nawiązań do dzieła Tolkiena w jedynce było zdecydowanie za dużo i szczerze powiedziawszy momentami miałem ich dosyć...

Wracając do Kroniki... dobrym pomysłem było dodanie poziomu trudność (łatwiejszy i trudniejszy). Przeszedłem grę jedynie na trudniejszym poziomie. Nie grałem w łatwy ze względu na to, że podobno jest uciętych kilka zagadek, co mnie zdecydowanie odpycha. Ale nie przekreślam możliwości, że kiedyś przejdę grę na łatwym poziomie. Kolejnym dobrym posunięciem jest nawiązanie kilkoma aspektami fabularnymi do jedynki: chociażby akcją rozgrywającą się w wieży maga, czy też skrzynką z robotem na szczury, którym zabawiał się Wilbur w pierwszym rozdziale Książki.

Spotkałem się w Internecie z opiniami, że w Critterze jest za dużo Crittera. A o czym jest gra przepraszam? No chyba o Critterze - więc chyba normalne jest to, że jego postać jest najważniejsza. I dobrze. W jedynce jego postać ograniczyła się tak na prawdę tylko do małej epizodycznej rólki w czwartym rozdziale. Jak dla mnie to za dużo w Kronikach jest Ma'Zaz - zdecydowanie za dużo. Spokojnie mogliby skrócić jej rolę na statku (przynajmniej na statku). Szczerze powiedziawszy - nie lubię tej postaci i mam nadzieję, że w dwójce z niej zrezygnują...

Co do długości gry nie narzekam - gra jest uważana jako dodatek do The Book of Unwritten Tales będący chronologicznie (jeśli chodzi o fabułę) prequelem. Więc nie musi być dłuższa czy też tak samo długa jak jedynka.

Zdecydowanie mogę polecić prequel każdemu kto polubił The Book of Unwritten Tales. Oprawa graficzna i muzyka w Critterze również stoją na bardzo wysokim poziomie. Jeśli miałbym się ustosunkować w jakiejś ocenie The Book of Unwritten Tales: The Critter Chronicles, to spokojnie dałbym grze 8+/10.[/align]
W każdym kłopocie kłopoci się jakiś kłopot...

Awatar użytkownika
Sławek
Obserwator

Postautor: Sławek » 23 lutego 2015, 21:11

Dałem 8, bo nie jest tak dobra jak "2". Niemniej doskonale się bawiłem wyłapując żarty i nawiązania do filmów. Za długa ta gra nie jest i czuję pewien niedosyt ale zagadki ma bardzo wesołe i sprytne. Trafiłem na buga dzięki któremu ominęła mnie zabawa z dyskami w Wieży Arcymaga. Może dlatego, że grałem na Normal? Aż sprawdzę solucję ale przecież chyba wcześniej wszystkie zagadki rozwiązałem? Może kiedyś wrócę na Hard ;)
Polecam grę ale od razu radzę ustawić na wyższy poziom trudności.

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 39 razy

Postautor: earwig11 » 29 marca 2015, 13:18

Zdecydowanie krótsza niż pozostałe gry z serii i nie tak śmieszna. Na dodatek głównym bohaterem jest najmniej lubiana przeze mnie postać z The Book - Critter. Ocena 7/10

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: Eramas » 24 lutego 2017, 20:55

Do gry podchodziłem z nastawieniem, że jest to bardziej dodatek i dopełnienie części pierwszej, więc z góry nastawiałem się na krótszy czas rozgrywki, mniej lokacji itd. Grało mi się przyjemnie, tak jak w TBoUT 1. Critter i Nate fajnie sprawdzili się w roli postaci pierwszoplanowych, oprawa audiowizualna po raz kolejny stała na wysokim poziomie, szczególnie czwarty rozdział wywarł na mnie wrażenie. Zagadki głównie przedmiotowe, poza wieżą maga i samym początkiem gry. Humoru mniej niż w jedynce, ale czasem człowiek się uśmiechnął, więc nie było źle. Do tego trochę nawiązań do gier/filmów/książek, a to zawsze miły dodatek (osobiście chyba najbardziej spodobały mi się "Pingwiny z Madagaskaru" ostro ćwiczące w tle :P).

8/10

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: PawelJasiak » 24 lutego 2017, 22:25

6/10

Widać, że to dodatek. Całkiem śmieszna, solidna i pomysłowa, ale w porównaniu ze świetnymi podstawami zasługuje jedynie na 6 :)

Wróć do „Book of unwritten tales: the critter chronicles, The”