Agatha Christie - która najlepsza

Która gra z serii jest najlepsza?

A.Ch.: i nie było już nikogo
6
60%
A.Ch.: morderstwo w Orient Expressie
1
10%
A.Ch.: zło, które żyje pod słońcem
3
30%

Liczba głosów: 10

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 120 razy

Agatha Christie - która najlepsza

Postautor: Urszula » 21 kwietnia 2012, 23:50

ObrazekObrazekObrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Grając we wszystkie części tej serii. Każdej coś mam do zarzucenia, pewnie nie ja jedna. Mimo wszystko liczyłam na dużo lepszą zabawę grając w jej druga odsłonę, liczyłam i się przeliczyłam. Pierwsza część choć graficznie gorsza, jednak pod względem zagadek prezentowała się dużo lepiej od jej drugiej odsłony. Trzecia mnie tak zmęczyła, że z trudem ją ukończyłam, a nasz główny bohater był po prostu drętwy. Gdybym więc miała wybrać, która z nich była najlepsza, to wskazałabym mimo dużo gorszej oprawy graficznej na pierwszą część. Jakie wy macie zdanie na ten temat?

Awatar użytkownika
michal0308
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://przygodomania.pl/forum/viewtopic ... 1869#p1869
Podziękował(a): 13 razy

Re: Agata Christie - która najlepsza.

Postautor: michal0308 » 22 kwietnia 2012, 00:25

Jak dla mnie druga jest najlepsza, a to przez motyw pociągu i ogólnie już chyba lepszą grafikę i fabułę. Na drugim miejscu mam jedyneczkę, chyba to jest mój ulubiony kryminał Agatki i wyspa ma swój czar w znaczeniu kryminalnym. Trzecia część jest najgorsza według mnie, Poirot strasznie wkurzał i w ogóle ogólne wrażenie złe.
Część druga zwycięża.
Obecnie: Gram w: W planach GTA lub Bugs.
Niedawno: Ukończyłem: Simon the Sorcerer 4 po raz drugi.

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 02 sierpnia 2012, 15:16

Lubię gry detektywistyczne, nawet bardzo lubię. Poza tym kocham A. Christie, właśnie za powołanie do życia, małego, 'upierdliwego' Belga. W pierwszej odsłonie w/w nie występuje i biorąc pod uwagę to i inne mankamenty, tę grę oceniam najgorzej. Najlepiej zaś - A. Christie: zło, które żyje pod słońcem, bo chyba najciekawsza fabularnie, ładna graficznie i ze sporą ilością zagadek. A sam Poirot, ...słodki na swój sposób ;)
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: pelagia » 02 sierpnia 2012, 20:49

Wybieram pierwszą część. Pewnie dlatego, że moja przygodę z Agatką, zaczęłam właśnie od tego tytułu, i darzę ją swoistym sentymentem.
Kontakt w sprawach forum: pelagia[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Postautor: Adam_OK » 24 lutego 2013, 12:04

Zdecydowanie najlepsza jest część "Zło, które żyje pod Słońcem" - gdyby miało więcej zagadek, byłoby idealne.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Martycja
Obserwator
Kontakt:

Postautor: Martycja » 24 lutego 2013, 17:24

Zdecydowanie "I nie było już nikogo" jest to pierwsza przygodówka, w jaką grałam, więc mam do niej wielki sentyment :)

Awatar użytkownika
Wiesiek Iwaniec
Poszukiwacz Przygód
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Wiesiek Iwaniec » 25 lutego 2013, 10:43

Dla mnie najlepsza była "I nie było już nikogo".

Awatar użytkownika
noctropolis
Obserwator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Re: Agatha Christie - która najlepsza

Postautor: noctropolis » 19 stycznia 2016, 20:13

Zdecydowanie najlepsza była dla mnie część trzecia: "Zło, które żyje pod słońcem", i to mimo tego, że miała najsłabszą fabułę ze wszystkich 3 części. To znaczy, fabuła nie była wcale jakaś zła ale po prostu mniej wciągająca i trzymająca w napięciu niż poprzedniczki, za to bardziej taka powolna. Gdybym miał oceniać po fabule to wybierałbym między 1 a 2, ale właśnie kluczem dla którego wybrałem 3 jest to, że w tą część najprzyjemniej się gra i czyni to bez frustracji (a to jest dla mnie najważniejsze) - z powodu bardzo ważnych usprawnień w samej konstrukcji mechaniki gry i jej inwentarza (szczegóły w mojej ocenie "trójki") w stosunku do 1 i 2, co w tych wcześniejszych częściach dokumentnie mnie zraziło i zabierało przyjemność z gry. W 3 ta przyjemność była :).

Wróć do „Agatha Christie - seria gier”