Tajne akta 3 - wrażenia po przejściu Dema

Awatar użytkownika
parszywek
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Alpha Polaris
Podziękował(a): 1 raz

Tajne akta 3 - wrażenia po przejściu Dema

Postautor: parszywek » 25 sierpnia 2012, 15:01

Nie wiedziałem, czy swoje wrażenia pisać w wątku ogólnym Tajnych Akt III, czy założyć nowy wątek więc założyłem nowy i ktoś z zarządu najwyżej go usunie. :D

Hmm... Za długie to demo nie było. Mam nadzieję, że gra będzie baaardzo długa. Co do fabuły nawet nie będę się wypowiadał, bo nic nie zrozumiałem. A nie dobra zrozumiałem na początku przez co wychodziła jedna z postaci przez okno. ;P Grafika bardzo przyzwoita jak w starych i dobrych dwóch ostatnich częściach. Bardzo podoba mi się pomysł, żeby przez całą grę towarzyszyła nam muzyka, która swoją drogą jest wspaniałą. Podkład muzyczny w kościele był świetny! Ekwipunek za mocno się nie zmienił, tak samo jak przedtem u dołu mamy listę przedmiotów. Podoba mi się nowe menu główne. Na początku myślałem, że to początek gry. :rotfl2: Cosik mnie zdziwiło takie siedzenie Ninki przy barze kiedy świat się wali. Pierwsze co zrobiłem to kliknąłem na piłkarzyki i tu nagle się zaczęła dopiero gra. Bardzo podoba mi się też nawiązanie do Tunguski i tej tajemniczej sekty. Ogólnie za demo wystawiam grze 10/10 i mam nadzieję, że nic się nie zmieni. Dobra 9/10 za ten okropny język postaci! Dobrze, że jak u nas jest polonizacja kinowa to angielskich, a nie niemieckich wersji, nie wytrzymałbym całej gry z tym szprechaniem.

PS. Za dużo w demie nie zobaczyliśmy wszystko prawie było pokazane w Trailerze.
A kiedy trzeba - na śmierć idą po kolei,
Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Re: Wrażenia po przejściu Dema

Postautor: kassiopestka » 25 sierpnia 2012, 17:13

Bez bicia wyznaje, ze jeszcze nie mialam czasu grac, ale uruchomilam gre, zeby zobaczyc, czy dziala. I ze slow Parszywka wnioskuje, ze kazdy moze miec inne glowne menu, a to, jak ono wyglada, zalezy od odpowiedzi udzielonych w ankiecie, ktora sie pojawia przed rozpoczeciem gry. Moje Hauptmenu wyglada tak:

Obrazek

Przetlumacze wam potem ankiete, choc w sumie mozna sie domyslic, o co gra pyta. O ile mi sie uda ja odpalic ponownie, bo qrcze moze byc tak, ze nie. A moze ktos ofotkowal te pytanka? Tynka?

Guzik, nie da sie powtorzyc ankiety, kto bedzie zaczynal gre, b prosze o trzasniecie fotki wszystkim pytaniom, jest ich chyba trzy. Bede wdzieczna.
Pamietam, ze jest pytanie o ulubiona gre i o ulubiony sposob spedzania wolnego czasu, trzeciego nie pamietam. :)

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: tynieczka » 25 sierpnia 2012, 17:17

Wszystko się zgadza Pestku, moje wygląda inaczej, bo zaznaczyłam insze odpowiedzi. ;) Nie ofotkowałam ,ale zaraz to nadrobię, bo właśnie miałam przejść ponownie to demo, bo mnie skręca żeby grać w to dalej :[
Kontakt w sprawach forum: tynieczka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Postautor: kassiopestka » 25 sierpnia 2012, 17:19

Tynia, chyba bedziesz musiala odinstalowac i zainstalowac ponownie. Bo w glownym menu nie ma opcji powtorzenia ankiety. Ludki, powklejajcie swoje menu, jestem ciekawa, jakie jeszcze moga byc. :E
Ale fajny pomysl mieli, nie?

Awatar użytkownika
parszywek
Obserwator

Postautor: parszywek » 25 sierpnia 2012, 17:26

Reinstalacja nic nie da. Zrobiłem tak i nadal mam to samo Menu, a ankiety brak. :P

Tu jest moje:

Obrazek

I myślę, że więcej opcji nie ma. Tylko z Maxem i Ninką. :D

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 32 razy

Postautor: twig » 25 sierpnia 2012, 17:30

Ankietę można uruchomić na nowo na dwa sposoby.
1. W Moich dokumentach znajduje się katalog o nazwie "Geheimakte 3" - wystarczy usunąć z niego plik o nazwie "reg.dat".
2. W grze należy wejść do ustawień (Optionen, skrzynka z bezpiecznikami) i tam na samym dole znajduje się pozycja "Hauptmenü" - należy zaznaczyć opcję "Neu erstellen", wyjść z ustawień i ponownie uruchomić grę.

O tym jak zmienić ustawienie menu mówi ten męski głos, który pojawia się przy pierwszym uruchomieniu gry i życzy dobrej zabawy :P
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: Inner World 2
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator

Postautor: tynieczka » 25 sierpnia 2012, 17:40

Ja zwyczajnie odinstalowałam i zainstalowałam ponownie. Ankieta jest bez problemu ;) Za pierwszym razem miałąm takie samo menu jak parszywek, tym razem zrobiłam z Maxem ;)
A oto i ona :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
parszywek
Obserwator

Postautor: parszywek » 25 sierpnia 2012, 17:51

W ankiecie jest tak:
1. W zależności który film się wybierze jesteś w menu Ninką, albo Maxem.
2. W zależności którą czynność wybierzesz, będziesz siedzieć w barze, albo w garażu.
3. W zależności od gry jaką wybierzesz, taki będziesz miał plakat.
4. W zależności od pory roku jaką wybierzesz, będziesz miał takie dekoracje. (Wiosna - jajka wielkanocne, Lato - Słońce świeci i kwiatki, Jesień - dynie halloween, Zima - choinka i stroik.)

A jak odmówisz robienia ankiety to masz losowo wybrane menu. ^^

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 26 sierpnia 2012, 10:18

Wylapalam jeszcze jedna roznice. Latem sa rosliny doniczkowe i wentylator. Dwie donice w garazu, w barze tez dwie donice, ale jeszcze jakies zielsko na stoliku.
Wiosna oprocz pisanek na stoliku sa kwiaty i tylko 1 roslina doniczkowa, wentylatora nie ma.
Fajna zabawa - znajdz 20 szczegołow, ktorymi roznia sie te obrazki... :P :P :P

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator

Postautor: tynieczka » 26 sierpnia 2012, 14:24

A jesienią Dynie na Halloween :rotfl2:
Obrazek

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Re: Wrażenia po przejściu dema

Postautor: kassiopestka » 29 sierpnia 2012, 09:46

Rzeczywiście - demo jest jakies taki krotkie, jak na te serie, a to raczej na pewno pierwszy rozdzial gry, bo pod koniec zmieniamy dosc istotnie lokalizacje, przenoszac sie do innego panstwa. Zatem drugi rozdzial rozpoczniemy w Turcji. Mam jednak nadzieje, ze krotsze rozdzialy nie znacza ogolnie krotszej gry - sprawdzilam: "dwojka" tez wymagala 2GB na dysku i ta sama informacja widnieje na stronie tworcow w przypadku "trojki". A demo Puritas Cordas bylo faktycznie ciut wieksze (ok. 950 MB).
Poza tym w kazdym calu sa to stare, dobre Tajne Akta, zapomnialam juz, jaki ten cykl jest fajny. :)
Grafika taka, jak lubie, bohaterowie - wiadomo, fabula intrygujaca od samego prologu, ktory rozgrywa sie w Aleksandrii w 48 r. p.n.e.
Wspolczesne wydarzenia tez zaczynaja sie z przytupem, bo od dziwnego snu Niny i aresztowania Maxa (nic tu nie zdradzam, bo wsio bylo na trailerze i w opisie gry). Autorzy wyraznie nawiazuja do Tunguski.
Od razu mamy zagwozdke, nie wiemy, o co tu chodzi, odnajdujemy kolejne informacje i robi sie coraz bardziej interesujaco. Zagadki - tradycyjnie - bardzo fajne. I nie za trudne, jak sie rozumie dialogi i komentarze, to sie nie powinno utknac, przynajmniej w demie.
Poszukiwanie przedmiotow i ich wykorzystywanie logiczne, jedna zagadka niby zrecznosciowa (bardzo niby, na dodatek mozna wybrac nizszy stopien trudnosci), jedna planszowa, poza tym bardzo fajne wspinanie na mur.
Gra ma ten plus, ze naprawde zaciekawia. Oczywiscie juz przebieram nogami, nie mogac doczekac sie pelnej wersji. :) :) :)
Jakos mam wrazenie, ze ta czesc bedzie najlepsza. :D

A - jest w grze narrator, czy tak tez bylo w drugiej czesci? Czy sciagneli swoj pomysl z Lost Horizon? Bo cos mi sie wydaje, ze to drugie. Czyli - oprocz tradycyjnego ujawniania hotspotow (spacja) mamy tez mozliwosc skorzystania z bardzo ogolnej podpowiedzi narratora, ktory nakresla tlo, streszczajac ostatnie wydarzenia, i subtelnie sugeruje, czym powinnismy sie teraz zajac.
I bardzo mi sie podoba pomysl z ankieta i zindywidualizowaniem menu, choc mogli wymyslic wiecej miejsc niz tylko 2.

tomi11

Postautor: tomi11 » 13 września 2012, 18:29

Już kończy się ściągać :rotfl:

Wróć do „Tajne akta 3: the Archimedes code”