Pomoc w przejściu dema Tajnych Akt 3

Ilcoron
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Pomoc w przejściu dema Tajnych Akt 3

Postautor: Ilcoron » 24 sierpnia 2012, 20:05

@ tynieczka

To już prawie sam koniec ;)

Powinnaś odszukać coś tajemnego co się otworzy. Co dotąd zrobiłaś u Maxa?

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Re: Pomoc w przejściu dema Tajnych Akt 3

Postautor: tynieczka » 24 sierpnia 2012, 20:08

No właśnie, ale co się otworzyć ? ;) Naprawiłam klimę, otworzyłam szufladę, nie wiem co jeszcze mogę otworzyć, mniemam, że coś z obrazem,ale nic nie działa ani już się nie łączy ;)
Kontakt w sprawach forum: tynieczka[at]przygodomania.pl

Ilcoron
Publicysta

Postautor: Ilcoron » 24 sierpnia 2012, 20:10

Pobaw się swiatełkami. Wystarczą dwa w odpowiedniej kolejnosci ;)

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator

Postautor: tynieczka » 24 sierpnia 2012, 20:11

Już mam, chyba musiałam odpocząć trochę ;)

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator

Postautor: tynieczka » 24 sierpnia 2012, 20:13

Bawiłam się nimi cały czas, ale jakoś nie wpadłam na tą kolejność chyba, aż do teraz ;) Myślałam już,ze to nie o to chodzi, ale dzięki za chęć pomocy :)

Ilcoron
Publicysta

Postautor: Ilcoron » 24 sierpnia 2012, 20:23

Sprawdziłem jeszcze raz. Tam nawet nie chodzi o kolejnosc tylko o to, żeby te dwa były włączone (nic poza tym).

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator

Postautor: tynieczka » 24 sierpnia 2012, 20:32

Zgadza się, źle napisałam, muszą być konkretne zapalone, a kolejność jest dowolna ;)

Ilcoron
Publicysta

Postautor: Ilcoron » 24 sierpnia 2012, 21:49

Ja też się rozpędziłem z tą kolejnoscią na początku.

---
edit: szukając sensu:
Spoiler:

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: kassiopestka » 26 sierpnia 2012, 15:57

Utknelam z Nina bujajaca sie na statui w lewo i prawo, raaany, o co tu chodzi? Rozumiem, ze mam utrzymac jakis rytm, ale te kliki dzialaja z opoznieniem. Posag caly czas jest w tym samym miejscu, co zrobic, zeby sie przesunal?
Ostatnio zmieniony 04 sierpnia 2013, 01:53 przez kassiopestka, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 32 razy

Postautor: twig » 26 sierpnia 2012, 16:04

Po kliknięciu w strzałkę, posąg się wychyla w wybranym kierunku, przez chwilę pozostaje wychylony i wraca do pierwotnej pozycji. Właśnie w chwili, kiedy pozostaje wychylony, trzeba kliknąć strzałkę w przeciwnym kierunku. W ten sposób trzeba nim bujać, aż się przewróci.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: Inner World 2
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Postautor: kassiopestka » 26 sierpnia 2012, 17:21

Dzieki, dzieki :D, juz jestem po aresztowniu Maxa. Rozumiem, ze juz niewiele zostalo?

[hr]
Chcialam tylko napomknac, że pozar w kosciele można ugasić na 3 rozne (w miare) sposoby. :P
A zaprawe murarska ze szczeliny wydlubac dwoma narzedziami.
Komu ciezko rozstac sie demem, ma powod, zeby jeszcze przy nim pokombinowac. :)

[hr]

Klimatyzacje tez mozna "naprawic" dwoma roznymi narzedziami. No wlasnie - a propos klimatyzacji.
Z tego, co ja zrozumialam, to ona tego klimatyzatora nie naprawia. On dziala, chodzi o to, zeby
Spoiler:
Kto w miare orientacyjny w niemieckim wylapal moze, czy na ten temat tez jest jakas sugestia przy
Spoiler:
Czy tylko nalezy wnioskowac z faktu, ze
Spoiler:

Odezwijcie sie, plis, bo sie czuje, jakbym sama grala w to demo... ;(

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 32 razy

Postautor: twig » 31 sierpnia 2012, 09:57

Spoiler:
jest sugestią naprowadzającą na rozwiązanie głównej zagadki w biurze.
Spoiler:
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: Inner World 2
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 31 sierpnia 2012, 11:43

Dzieki :). No widzisz, bo ja nie moglam zalapac tego anspringen. Przeskakuje, skacze, moze to chodzi o to, ze zaskakuje, czyli sie wlacza. Aha, aha. :D
Bo jak ona klika na klimatyzator, tam nie ma nigdzie mowy, ze on jest wylaczony - czy przegapilam to?

Juz kapuje - on jest chyba automatyczny i wlacza sie samoczynnie, trzeba go sprowokowac, zeby sie wlaczyl. :)

[hr]

Wlasnie czytnelam sobie kawalek niemieckiego poradnika, sila powstrzymalam sie, zeby nie czytac wiecej niz jest w demie, i ten autor jednak pisze, ze to chodzi o
Spoiler:
czyli skojarzenia mial podobne jak ja w pierwszej chwili
Spoiler:
z drugiej strony tok myslenia Twiga wydaje mi sie bardziej logiczny... Hmm... <mysli>

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 23 września 2012, 02:59

Mam wielką prośbę do osób, które grają czy już grały w Tajne Akta 3. Czy mogłyby obadać, czy zdobycie pierwszego osiągnięcia gwarantuje samo użycie gwoździa na ścianie w kościele (a nie wieszaka), czy jednak chodzi o to, żeby użyć jednego z tych przedmiotów, a potem wczytać zapis i użyć drugiego?
Sprawdzenie tego wymaga przejścia całej gry, a już nie bardzo mam na to czas. A może ktoś nie bawił się w kombinowanie na 2 sposoby, tylko od razu użył gwoździa i ma pewność, że nie robił nic więcej, a i tak zdobył to osiągnięcie. Albo przeciwnie - spróbował np. ugasić ogień na dwa sposoby, a szparę poszerzał wieszakiem i też ma to osiągnięcie - wtedy miałabym pewność, że albo chodzi tylko o ten gwóźdź, albo trzeba jednak wczytywać zapis i pokombinować inaczej.
Ja niestety wypróbowałam wszystkie możliwe sposoby (w tym gwóźdź) i nie wiem, za co tak naprawdę dostałam to osiągnięcie. A właśnie wyczytałam w necie, że ponoć sam gwóźdź wystarczy, i trochę mnie to zdziwiło, bo to nie do końca zgadza się z opisem przy tym osiągnięciu.

Pomognijcie, plisss. :)

Awatar użytkownika
Kyra
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=40#p7169

Postautor: Kyra » 23 września 2012, 15:38

Hmm, cóż z tego co pamiętam,ja mam pierwsze osiągnięcie a używałam raczej tylko gwoździa. Ale teraz dałaś mi zagwozdkę i nie wiem,czy nie przejść raz jeszcze gry co by to sprawdzić :rotfl2:
Rozmawiałam z koleżanką,ona też bawiła się tylko gwoździem i również ma osiągnięcie.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 23 września 2012, 18:13

Dzięki wielkie dziewczyny. :) :) :). Jeśli masz ochotę się upewnić, byłoby super. W ogóle ciekawa jestem, czy to osiągnięcie jest tylko za gwóźdź, a nie np. za to, że się pożar ugasi szatą księdza albo mopem. Bo to w końcu też inne rozwiązanie niż kielichem. Ból tylko taki, że zagadka jest na początku gry, a żeby się dowiedzieć, od czego to zależy, trzeba przejść grę do końca.

Kyra, a masz może osiągnięcie związane z narratorem? To jest ostatnie w tej części po lewej, w tej niedotyczącej zakończeń. W angielskiej wersji ma prawdopodobnie nazwę The Brain.
Gdybyś miała - byłabym wdzięczna za fotkę z osiągnięciami, bo mi narrator się zbiesił i od wykopalisk powtarza tę samą formułę, obojętnie, w której lokacji go zaczepiam. A jak mi przyjdzie 4x przechodzić grę z powodu jednego osiągnięcia, to już się zbijnę, słowo daję. :P

Awatar użytkownika
Kyra
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=40#p7169

Postautor: Kyra » 23 września 2012, 18:49

kassiopestka, tego osiągnięcia nie mam,ale grę przeszłam raz... Grę miałam w planach przejść dziś kiedy wspomniałaś o tym pierwszym osiągnięciu,ale oczywiście musiało mi coś przeszkodzić. Wezmę się za nią jutro i jeśli je zdobędę napiszę co i jak wrzucę screena :)

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 23 września 2012, 19:24

Alarm odwołany. Dzięki za dopre chęci - na szczęście udało mi się zdobyć wszystko. :D

Wróć do „Tajne akta 3: the Archimedes code”