Timelapse: ancient civilizations - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
1
100%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 1

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Timelapse: ancient civilizations - ocena użytkownika

Postautor: pelagia » 19 sierpnia 2012, 18:25

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Re: Timelapse: ancient civilzations - ocena użytkownika

Postautor: vaapku » 19 sierpnia 2012, 19:45

Do tej pory żadnej grze nie poświęciłam tyle czasu. A wszystko przez to, że dysponuję niemiecką wersją, a ja niemiecki znam, ale nie bardzo :E Ładnych kilka dni spędziłam na tłumaczeniu dziennika, ale warto było - zawarte są w nim nie tylko informacje niezbędne do rozwiązania niektórych zagadek, ale też różne ciekawe wiadomości na temat starożytnych kultur.
Fabuła specjalnie odkrywcza nie jest - wyruszamy na poszukiwanie naukowca, który pragnął odnaleźć Atlantydę. Tak naprawdę jednak było mi obojętne, czy odnajdę profesora, bo skupiałam się głównie na zagadkach. Grę nazwałabym mystopodobną, bo właściwie jedyne co się tu robi, to rozwiązywanie zagadek. Jest ich trochę - muzyczne, matematyczne albo raczej okołomatematyczne (system liczbowy Majów, troszkę matematyki było też w Egipcie, ale bardziej chodziło o wykorzystanie tych systemów), mamy też składanie szkieletu, rozpoznawanie ptaków po piórach, trafi się i gra planszowa, a nawet kamień, papier, nożyce w wersji hmmm... zezwierzęconej. Mnie się oczywiście najbardziej podobała zagadka, która była już trylion razy w przygodówkach - układanka 4x4, przy czym tutaj każda ćwiartka stanowiła osobny obrazek, który (jeśli się go ułożyło w odpowiednim miejscu) blokował się, przez co już na samym początku trzeba było sobie rozplanować ruchy.
Na upartego można stwierdzić, że w grze znajdują się zręcznościówki, ale właśnie - na upartego. W jednym miejscu musimy postraszyć krokodyla dzidą, ale tu wystarczy kilkakrotne kliknięcie w odpowiednim miejscu. Jest też zadanie ze strzelaniem do celu, ale da się je ominąć.
O ile przez większość czasu gra trzyma poziom, po dotarciu do Atlantydy robi się baaaardzo słabo. Co prawda dostajemy sporo wyjaśnień, ale pojawia się też problem w postaci robota. Wcześniej było spokojne chodzenie od zagadki do zagadki, a za sprawą naszego przeciwnika klimat siada i robi się nerwowo. Nawet trzy możliwe zakończenia (tylu się doszukałam) nie rekompensują tej nerwowej końcówki.

Jak na grę, która powstała bodajże w 1997 roku, grafika jest więcej niż niezła. Bardzo przyjemna jest również oprawa dźwiękowa.

8/10, oba punkty odjęłam za durną końcówkę. To wygląda tak, jakby za Atlantydę odpowiadały inne osoby, a za resztę gry inne. Mimo wszystko szkoda, że nie powstała zapowiadana kontynuacja.
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Wróć do „Timelapse: ancient civilizations”