Resonance

Awatar użytkownika
Kajamira
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz

Resonance

Postautor: Kajamira » 04 marca 2012, 15:51

Resonance

Obrazek

Nowa gra przygodowa/Sci-fi , nad którą pracują twórcy gry Freeware Anna z roku 2005 -xiigames
Wydawca gry jest studio Wadjet Eye Games
grafika 2D
w 3 osobie
Premiera gry jest przewidywana na IV kwartał 2012 roku
.... tajemnicza śmierć fizyka, specjalisty nuklearnego wyzwoli w wielu osobach chęć odnalezienia jego tajemniczego , strasznego odkrycia ....
gracz przejmuje kontrolę na 4 postaciami w grze
zapraszam do odwiedzin na stronie gry

Resonance

Resonance IGF video intro

Resonance Developer s Diary Supplemental

Resonance Developer s Diary Supplemental 2

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 100 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Re: Resonance

Postautor: Urszula » 04 marca 2012, 15:58

Jakaś moda na archaiczną grafikę czy co. Nowoczesna i piękna grafika się przejadła, czy twórcy chcą żeby zamiast tylko podziwiać, zaczęli myśleć. :mysli:
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
michal0308
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://przygodomania.pl/forum/viewtopic ... 1869#p1869
Podziękował(a): 13 razy

Postautor: michal0308 » 04 marca 2012, 16:03

Kurczę, opis bardzo zachęca, ale grafika dwukrotnie odstrasza :(. To będzie gierka komercyjna?
Obecnie: Gram w: W planach GTA lub Bugs.
Niedawno: Ukończyłem: Simon the Sorcerer 4 po raz drugi.

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 04 marca 2012, 17:41

Ja myślę, że jeśli nie bardzo wiadomo o co chodzi, to na pewno chodzi o kasę ;). Gemini Rue odniosło sukces, ten kasowy pewnie również, wiec czemu tego sukcesu nie powtórzyć ;). Jesli o mnie chodzi, to pikseloza odstraszała mnie od zawsze i już parę gier "odpadło w przedbiegach" z tego powodu. Jaki by nie był powód robienia gier z tak (jak zauważyła Ula) archaiczna grafiką, mnie ona nie odpowiada i psuje radośc z gry, która i przyciaga treścią, i straszy wygladem ;P .
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy

Postautor: vaapku » 04 marca 2012, 17:57

Mnie taka grafika nie przeszkadza - King questów większość dzisiaj nie tknęłaby kijem, a ja miałam dziki ubaw w trakcie gry. Ważne, żeby była ciekawa, wciągająca, intrygująca albo zabawna. Jednak wiadomo, siłą rzeczy, więcej wybaczę przygodówce sprzed 20 lat, niż tej o podobnej grafice, ale wydanej współcześnie.
Chętnie sprawdzę kiedyś tę grę.
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: pelagia » 04 marca 2012, 18:13

Ja powiem krótko - mnie taka grafika przeszkadza i zniechęca do gry. Na pewno w nią nie zagram.
Kontakt w sprawach forum: pelagia[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 04 marca 2012, 18:23

A ja pewnie tę grę "sprawdze", jeśli bedzie dostępna ;). Już prawie kupiłam Gemini Rue, ostatkiem sił sie powstrzymałam. Taka psucha na rynku przygodowkowym, że nawet grafika mnie nie odstraszy ;). A w tych grach, dodatkowo, interesuje fabuła. Ale nie wiem, czy jak w przypadku innych gier i tych nie odrzucę ;).
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
monila1000
Przyjaciel forum

Postautor: monila1000 » 04 marca 2012, 19:16

Ja nie trawię takiej grafiki po prostu, w ogóle to po co się cofać zamiast iść do przodu?Nie można by zrobić tej samej gry,tylko z fajną grafiką?Nie wiem ja tego nie rozumiem
__________________________________________________________________________________________________________
Grać, grać, grać
i nie przestawać,
bo bez gry,
świat jest zły. - dość paranoiczne, ale ważne że własne :)

Awatar użytkownika
Xantia
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Xantia » 04 marca 2012, 19:28

Co to się porobiło. Znowu taka grafa...Obrazek

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy

Postautor: vaapku » 04 marca 2012, 19:53

Ale z Was marudy :P Im bardziej zrzędzicie, tym większej nabieram ochoty na grę :D
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: tynieczka » 04 marca 2012, 19:56

Ja od takiej grafy, dostaję drgawek ;) Nie ruszę jej nawet, kocham śliczną grafike, a co :mrgreen:
Kontakt w sprawach forum: tynieczka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
michal0308
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://przygodomania.pl/forum/viewtopic ... 1869#p1869
Podziękował(a): 13 razy

Postautor: michal0308 » 04 marca 2012, 21:12

Ja też pewnie nie ruszę, choć tych King's Questów mi się szkoda zrobiło, jak Vaapu wspomniała. Ta myszka była taka fajna z tych kilku pikseli i ten smok, co kiedyś Vaapu dała screeny na przygodowki.pl ;). Takie uczucie mnie czasem nachodzi, że ściska za gardło ;P. He, he, tak, chyba mam odchyły :P.
Nie no, ale odstrasza skutecznie takie coś w dzisiejszych czasach, eh... Nie lubię, kiedy się fajnie zapowiada, a graficznie jest suchar...
Obecnie: Gram w: W planach GTA lub Bugs.
Niedawno: Ukończyłem: Simon the Sorcerer 4 po raz drugi.

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 48 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 04 marca 2012, 21:40

Nie przyszło Wam do głowy, że stworzenie gry z nowoczesną grafiką kosztuje? Gemini Rue to w zasadzie dzieło jednego człowieka. Uważacie, że byłby on w stanie sam zaprojektować wszystkie tła, postacie, animacje (zwłaszcza sekwencje strzelankowe), gdyby jego gra miała być piękna i nowoczesna? Myślicie, że byłoby go na to stać? Jesteście pewni, że w odświeżoną wersję Gemini Rue grałoby się równie przyjemnie?

Pikselowate przygodówki nie są żadną nowością. Zresztą Dave Gilbert wydaje takie gry nie od wczoraj - przed Gemini Rue debiutowały choćby tytuły z serii Blackwell czy The Shivah. Fakt, piksele są zwykle kojarzone z produkcjami z pierwszej połowy lat 90-tych oraz grami freeware, ale zwróćcie uwagę, że dzięki niezbyt wymagającym narzędziom, jak na przykład Adventure Game Studio, przygodówki mogą tworzyć pasjonaci gatunku, którzy niekoniecznie mają wielkie umiejętności graficzne czy programistyczne, posiadają za to wyobraźnię i są w stanie wymyślić fantastyczną historię. Dodatkowo nie mają nad sobą wydawcy czy szefa, który ich ponagla bądź próbuje przeforsować swoje pomysły. Jeśli udaje im się dodatkowo zarobić parę groszy, to tym lepiej - w końcu poświęcają mnóstwo czasu i pracy na stworzenie swoich projektów. Powiedziałbym, że jest to inspirujące, bo świadczy o tym, że teoretycznie każdy, kto jest kreatywny, ma dobry pomysł na grę i potrafi konsekwentnie dążyć do celu, jest w stanie coś w tym biznesie osiągnąć. Jak widać nie trzeba wcale olbrzymich nakładów finansowych czy osobowych, by stworzyć coś, co zostanie zauważone i docenione. I to jest piękne.

Mnie grafika Resonance nie odstrasza. Robi na mnie lepsze wrażenie niż na przykład ta z Alpha Polaris. Niestety, wydaje mi się, że Gemini Rue pozostanie wyjątkiem i sporo wody w Wiśle upłynie nim kolejna pikselowata przygodówka trafi do Polski. Pozostaje liczyć na nieoficjalne tłumaczenie.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 04 marca 2012, 21:45

Vicek nie krytykujemy chęci i zapału w tworzeniu gier i dobrze, że są zapaleńcy i pasjonaci. Mnie się jednak wydaje, że to bardziej moda i powrót do przeszłości niż finanse i nieumiejętność. Zobacz, jak wygląda Rhem tworzony również przez właściwie jednego człowieka.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: kNOT » 04 marca 2012, 22:06

Kiedy niedawno napisałem, że autor GR nie potrafił inaczej, zostałem przez znafcuf wyśmiany ;)

Ale Famy nie znam, a głosi ona podobno, jakoby GR się świetnie sprzedało, stąd powrót do paskudnej pikselowatej grafiki, można prosić o jakieś bardziej oficjalne dane?

Bo w pewne naśladownictwo uwierzyć mogę, ale jedynie na potrzeby przychylności recenzentów...
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 48 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 04 marca 2012, 22:11

Urszula pisze:Vicek nie krytykujemy chęci i zapału w tworzeniu gier i dobrze, że są zapaleńcy i pasjonaci. Mnie się jednak wydaje, że to bardziej moda i powrót do przeszłości niż finanse i nieumiejętność. Zobacz, jak wygląda Rhem tworzony również przez właściwie jednego człowieka.

To zupełnie inny rodzaj grafiki, trudno porównywać FPP do TPP. Dave Gilbert tworzy i wydaje gry od 6 lat, więc dlaczego niby Resonance ma być oznaką mody? Spójrzmy na zasoby strony Adventure Game Studio i sprawdźmy ile podobnych gier pojawiało się przez ostatnie lata. Powiem szczerze, że ja nie mogę patrzeć na fotorealistyczną grafikę (i animacje) wielu dzisiejszych FPS-ów, bo nie pozostawia pola do popisu dla wyobraźni. Dla mnie grafika taka jak w Gemini Rue czy Resonance jest ładna, może i archaiczna, ale pod względem estetyki czy pomysłowości bije wiele współczesnych nowości.
Zresztą nie mogę już patrzeć na te długonogie, piękne bohaterki gier, zaczyna mi to przypominać trendy filmowe, gdzie zamiast o wiarygodność historii czy postaci dba się o to, by widz miał na kim zawiesić oko podczas seansu. Z całym szacunkiem dla niżej wymienionych, ale wolę już oglądać postać składającą się z kilku prostokątów niż po raz kolejny kierować Niną Kalenkową czy innym wcieleniem Lary Croft.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 04 marca 2012, 22:36

Ja również zamiast tych wyjątkowych pań, wolałabym oglądać fajnych facetów, ale przykro mi w GR takowych nie ma. Może jestem rozpuszczona jak dziadowski bicz, ale zdecydowanie wolałabym oglądać gry troszkę ładniejsze. Moja wyobraźnia ma się dobrze i jestem wstanie sobie wiele rzeczy wyobrazić. Zaś gra ma być ładna: graficznie, dźwiękowo i fabularnie, może i za dużo chcę, ale tak to już jest.
Moje gry

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 04 marca 2012, 22:37

Chyba nie w tym rzecz, zeby grafika była fotorealistyczna, a postaci, czy lokacje piękne, jak z przysłowiowego obrazka ;) . Dla mnie np. tak wcale być nie musi , a za powielaniem w grach Barbie, czy Kena nie przepadam ;). Grafa może być uproszczona, rysunkowa itd. Pikseloza jest "nieprzyjazna" i zwyczajnie źle mi sie w taką grę gra. I przepraszam Vicek, co ma do tego wyobraźnia ? No chyba, że zamykasz oczy...grając ;P .

Awatar użytkownika
Xantia
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Xantia » 04 marca 2012, 23:04

To raczej jest problem jak z "Ferdydurke". Nie ważne jest dla mnie z jakiego powodu ktoś produkuje coś, co mnie nie zachwyca. No tak, ale Słowacki wielkim poetą był. No, ale jak zachwyca jak nie zachwyca :) Nie dorabiajmy sobie wzajemnie "gęby". Każdy ma rację, bo jednego zachwyca, a drugiego nie zachwyca. Nawet jeśli ktoś uważa się za konesera i jest nim rzeczywiście. To też może ulegać zmianom. Pamiętam mojego dziadka, jak (miał ok. 90 lat) zaśmiewał się oglądając "Bolka i Lolka". No mnie taka grafa nie zachwyca i nie jest bodźcem do niczego.

Awatar użytkownika
monila1000
Przyjaciel forum

Postautor: monila1000 » 04 marca 2012, 23:13

Co do wyobraźni to nie umiem wyobrażać sobie inaczej gry tz.jak już widzę to widzę co innego w przypadku książki ,ale to jest zupełnie inna historia
Teraz co do wyidealizowanych postaci to zgadzam się,przesadzają trochę i mi tam wystarcza taki Sherlock np,a nie potrzebuje kolejnego Kena czy Barbie jak już ktoś tu napisał
I jeszcze jeden problem czyli ogólnie grafika jak dla mnie może być zwyczajna rysunkowa,prosta bez szczegółów czy nawet przestarzała,ale bez przesady ,nie potrafię grac w grę która składa się z kwadratów bo to dla mnie jakiś koszmar,czy nie fajniej się gra nawet w takiego Mysta?
__________________________________________________________________________________________________________
Grać, grać, grać
i nie przestawać,
bo bez gry,
świat jest zły. - dość paranoiczne, ale ważne że własne :)

Wróć do „Resonance”