Tales of the Dragonland - prace zawieszone

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Tales of the Dragonland - prace zawieszone

Postautor: vaapku » 16 lutego 2015, 17:23

Forever Entertainment, ekipa znana przygodomaniakom głównie za sprawą wydanej jakiś czas temu gry Violett, pracuje nad kolejną przygodówką: Tales of the Dragonland: The tyrant and the thief.
Tym razem twórcy chcą nas zabrać do średniowiecznego królestwa, w którym roi się od złodziei, ogrów i smoków.

Nad stolicą Smoczego Wybrzeża zawisły ciemne chmury. Stary, poczciwy król został obalony w krwawym zamachu, na czele którego stał... nadworny błazen. Nowy władca jest tyranem i despotą. W słynącym niegdyś z dobrobytu mieście zapanował głód, a nieposłuszeństwo wobec króla karane jest szubienicą.

Alvin nie ma rodziny, domu i celu w życiu. Utrzymuje się z kradzieży, robi to, odkąd pamięta. Jego życie staje na głowie, gdy pewnego dnia sięga do kieszeni przywódcy Gildii Złodziei. Ten, zamiast dać Alvinowi nauczkę, proponuje mu, że przekaże mu swoją wiedzę w zamian za obietnicę lojalności. Zaczyna traktować chłopaka jak własnego wnuka, uczy go i przygotowuje do wstąpienia w szeregi gildii. W dniu, gdy ma to nastąpić, Alvin przez przypadek odkrywa artefakt, dzięki któremu ma szansę dowiedzieć się, kim tak naprawdę jest, kim byli jego rodzice i po co tak naprawdę przyszedł na ten świat.

Autorzy, jak to zwykle bywa, obiecują piękną oprawę graficzną, mnóstwo zagadek i łamigłówek, które rozpalą nasze mózgownice do czerwoności, i oczywiście wciągającą, pełną zwrotów akcji fabułę.
Gra ma zostać wydana w drugim kwartale bieżącego roku.

Gra na steamie: KLIK

http://youtu.be/bW8RhPXE77w
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Re: Tales of the Dragonland

Postautor: Urszula » 16 lutego 2015, 17:51

Bardzo jestem ciekawa, co to będzie za gra. :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 16 lutego 2015, 19:49

Wygląda nieźle, chociaż animację bohatera mogliby poprawić, bo ślizgają mu się stopy. A Violett było całkiem fajne, więc mam spore oczekiwania.

Swoją drogą, to właśnie przeczytałem dzisiaj w Pixelu, że to całe Forever Entertainment w 2011 zadebiutowało na giełdzie, więc chyba nieźle sobie radzą...

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 32 razy

Postautor: twig » 16 lutego 2015, 20:06

No tak średnio sobie radzą. W dniu wejścia na parkiet akcja kosztowała 22,80 zł. Dzisiaj kosztuje 55 groszy - i ten zjazd trwa właściwie od samego początku (a dupnęło ostro w dół w 2011 roku).
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
Niedawno ukończyłem: Anna's Quest
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 33 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: Adam_OK » 17 lutego 2015, 09:48

twig pisze:No tak średnio sobie radzą. W dniu wejścia na parkiet akcja kosztowała 22,80 zł. Dzisiaj kosztuje 55 groszy - i ten zjazd trwa właściwie od samego początku (a dupnęło ostro w dół w 2011 roku).

Ta ostra przecena akcji sugeruje wręcz poważne problemy finansowe twórców, co przekładać się może na jakość produkowanych gier (oczywiście negatywnie). Skąd taki wniosek? Cóż, firmy wchodzą na giełdę po to, by pozyskać z niej dodatkowe środki, a ostra przecena akcji sugeruje, że nie tylko nie udało się ich pozyskać, ale że firma wręcz sporo straciła na tym wejściu na giełdę.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 18 lutego 2015, 13:56

Tematyka jak najbardziej mi się podoba, ale grafika jest jakaś taka biedna i rozmyta. Na dodatek przeraża mnie wielkość postaci z tego pierwszego ujęcia. Mam nadzieję, że za często tak nie będzie.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Postautor: kassiopestka » 20 lutego 2015, 13:42

Wygląda na klasyczną przygodówkę, bo Violett jednak nie do końca była klasyczna. :P Choć śliczna. :) :)
Fajnie, że są dialogi, oby były też w PL. Bohater faktycznie bardziej pływa niż chodzi, może to jeszcze poprawią.

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: Scoffer » 24 lutego 2015, 21:17

Jak będą smoki, to ja to biorę ;d
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 44 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 40 razy
Kontakt:

Postautor: ZenekZombie » 28 kwietnia 2016, 15:16

Prace nad grą zostały zawieszone.
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Wróć do „Gry wstrzymane”