Mega Bad Code

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy
Kontakt:

Mega Bad Code

Postautor: Vicek » 07 lutego 2014, 10:08

Autorzy Barona Wittarda, Wax Lyrical Games, pracują nad Mega Bad Code - cyberpunkową przygodówką rozgrywającą się w 2095 roku w olbrzymim mieście BlueBan Megalopolis. Miasto to jest bardzo zaawansowane technologicznie. Elity kulturalne i biznesowe mogą sobie pozwolić na opuszczenie swoich ciał i skażonego przestępczością świata i przenieść się na stałe do generowanej komputerowo rzeczywistości w cyberprzestrzeni. Tymczasem w południowych dzielnicach miasta, zwanych Strefą Anarchii, hordy odmieńców i bezrobotnych organizują się w grupy przestępcze. Sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli po tym, jak w ciągu trzech tygodni nieuchwytny seryjny morderca zabija 31 osób. Władze są bezradne, a miasto pogrąża się w strachu. Wtedy do akcji wkracza Lucas McCreebie - były programista cyberprzestrzeni, który porzuca swoją dotychczasową pracę, by odnaleźć i ukarać zabójcę swojego najlepszego przyjaciela.

Oficjalna strona gry
Wywiad z jednym z autorów gry

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Fabuła kojarzy mi się trochę z filmem Surogaci z Brucem Willisem. Grafika nie bardzo mi się podoba, zarówno tła jak i postacie są wykonane jakoś tak niedbale.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Re: Mega Bad Code

Postautor: Sir_Kiełbasa » 07 lutego 2014, 11:02

Opis zachęcający, tła też jakoś strawię, ale główny bohater... co to za gamoń? :bezradny:

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 07 lutego 2014, 12:53

Znowu coś, co przypomina kreskę Edny i Harveya. Czy to ten sam człowiek rysuje te wszystkie tła, czy to nowa moda? W każdym razie słabo to wygląda, taka grafika w komercyjnej grze w 2014 roku? Tę grę mogą uratować chyba tylko dobre zagadki.

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 25 razy

Postautor: twig » 07 lutego 2014, 13:02

Grę może uratować wiele - humor, dubbing, zagadki, fabuła. Nawet grafiki nie ma co skreślać po statycznych obrazkach - wyglądają bardzo słabo, ale może w ruchu wypadnie lepiej. Mnie się estetyka tego co widać na obrazkach nie podoba. Brzydkie kolory, brzydkie postacie i jak czytam z zapowiedzi - bazowanie na jakichś bzdurnych stereotypach z lat 80. (programista w spodniach zaciągniętych pod pachy i okularach - brakuje tylko krzywych, wystających zębów).
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
Niedawno ukończyłem: Anna's Quest
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 07 lutego 2014, 13:18

Mi już samo połączenie cyberpunka z humorem jakoś się nie widzi. W opisie thriller, a na screenach komedia :mysli: No nie wiem...

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 07 lutego 2014, 15:15

jarecki83 pisze:Mi już samo połączenie cyberpunka z humorem jakoś się nie widzi.

Chyba nikomu się nie widzi i dlatego to połączyli. Ryzykownie, ale zobaczymy.

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 07 lutego 2014, 18:36

Nie podoba mi się, tak ogólnie, powiedzmy w... całokształcie ;) I abstrahuję tu od grafiki, cała reszta mi nie leży! Chyba obecni twórcy za bardzo... pod publiczkę lecą. Znaczy, ma być kolorowo (nawet jeśli poraża oczy), łatwo aż do bólu i najlepiej stereotypowo! Wtedy się sprzeda, a przecież głównie chodzi o kasę, prawda? Nasuwa mi się na myśl coś, czego nie napiszę, więc zmilczę, bo wszak milczenie złotem jest :P
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Wróć do „Gry wstrzymane”