Crazy Bloody Robots

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy
Kontakt:

Crazy Bloody Robots

Postautor: Vicek » 27 stycznia 2014, 14:01

Szykuje nam się bardzo ciekawy projekt - artyści z Pendulo Studios i Revolution Software postanowili zjednoczyć siły i stworzyć dwuwymiarową przygodówkę w starym stylu. Pierwsze grafiki wyglądają zachęcająco.

Profil gry na facebooku

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Re: Crazy Bloody Robots

Postautor: Sir_Kiełbasa » 27 stycznia 2014, 14:52

Faktycznie grafiki fajne. Niechby jeszcze wydanie było w starym stylu. Tylko nie tak jak to pojmują wydawcy ostatniej Might & Magic. :D

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 82 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 103 razy

Postautor: Urszula » 27 stycznia 2014, 15:50

Sir_Kiełbasa pisze:Faktycznie grafiki fajne. Niechby jeszcze wydanie było w starym stylu. Tylko nie tak jak to pojmują wydawcy ostatniej Might & Magic. :D

Na wydanie w starym stylu bym nie liczyła.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 25 razy

Postautor: twig » 27 stycznia 2014, 15:56

U nas w Polsce pewnie nie, ale może w Niemczech zaszaleją i będzie fajne pudło i jeszcze fajniejsze dodatki.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
Niedawno ukończyłem: Anna's Quest
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 27 stycznia 2014, 15:58

twig pisze:U nas w Polsce pewnie nie, ale może w Niemczech zaszaleją i będzie fajne pudło i jeszcze fajniejsze dodatki.

Tam być może tak, im się opłaca. Tylko u nas nic się nie opłaca. :|
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate

Postautor: Sir_Kiełbasa » 27 stycznia 2014, 17:19

A ile byś dała za wydanie w dużym pudle? Nie problem zrobić, ino sprzedać. :) Inna sprawa, że można zrobić limitowaną przedsprzedaż 100-200 egzemplarzy, tylko ile by jeden egzemplarz musiał kosztować przy takich nakładach?

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 27 stycznia 2014, 18:12

Sir_Kiełbasa pisze:A ile byś dała za wydanie w dużym pudle? Nie problem zrobić, ino sprzedać. :) Inna sprawa, że można zrobić limitowaną przedsprzedaż 100-200 egzemplarzy, tylko ile by jeden egzemplarz musiał kosztować przy takich nakładach?

Tu nie ma co rozmawiać o pudle, gdy gry przygodowe są nieopłacalne według naszych wydawców. Ileż to ich wychodzi? A jak już to wersji cyfrowej bez polskiej lokalizacji. Więc niema sensu rozmawiać o pudle.
Moje gry

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 27 stycznia 2014, 18:33

Jest sens rozmawiać, bo oczywiście wolałabyś mieć ładne wydanie niż nędzne? Każdy by wolał. :) Jeśli tak, to byś musiała za nie odpowiednio zapłacić (pewnie im mniej sztuk wydanych, tym więcej, a wiadomo u nas byłoby mniej chętnych). Pytanie jest, czy byś zapłaciła. 200zł byś dała? U bogatych i bardziej "growych" Niemiaszków coś kolekcjonerka Memorii nie schodzi (cena 50 euro). Ile osób chciałoby tyle wydać w naszym kraju w dodatku za przygodówkę? A jakby się opłacało wydawać w ogóle (nawet te golasy), czytaj zarabiać na nich, to by wydawali. Nie problem umoczyć kasę, a później dawać towar na recycling albo puszczać za grosze.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 27 stycznia 2014, 18:41

Sir_Kiełbasa pisze:Jest sens rozmawiać, bo oczywiście wolałabyś mieć ładne wydanie niż nędzne? Każdy by wolał. :) Jeśli tak, to byś musiała za nie odpowiednio zapłacić (pewnie im mniej sztuk wydanych, tym więcej, a wiadomo u nas byłoby mniej chętnych). Pytanie jest, czy byś zapłaciła. 200zł byś dała? U bogatych i bardziej "growych" Niemiaszków coś kolekcjonerka Memorii nie schodzi (cena 50 euro). Ile osób chciałoby tyle wydać w naszym kraju w dodatku za przygodówkę? A jakby się opłaciło wydawać w ogóle (nawet te golasy), czytaj zarabiać na nich, to by wydawali. Nie problem umoczyć kasę, a później dawać towar na recycling albo puszczać za grosze.

Jest w tym racją.
Moje pytanie brzmi, ile przygodówek w jakikolwiek sposób są reklamowane?
Powiedz mi w jaki sposób zachęca się graczy do sięgnięcia po ten gatunek gier?
Powiedz mi jaka jest jakość wydawanych gier przygodowych w Polsce?
Ja rozumiem, że bum na przygodówki minął, ale dlaczego minął?
Gdzie leży przyczyna w tym, że te gry nie są popularne?
Sami wydawcy w żaden sposób nie zabiegają, by grę wypromować i sprzedać.
Wiem reklama kosztuje, ale wiesz dobrze, że odpowiednia reklama przynosi profity.
Czy dałabym za grę 200 zł? Nie, nie dałabym tyle pieniędzy za 3 godziny rozrywki.
Moje gry

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 27 stycznia 2014, 19:05

Urszula pisze:Moje pytanie brzmi, ile przygodówek w jakikolwiek sposób są reklamowane?
Powiedz mi w jaki sposób zachęca się graczy do sięgnięcia po ten gatunek gier?
Sami wydawcy w żaden sposób nie zabiegają, by grę wypromować i sprzedać.
Wiem reklama kosztuje, ale wiesz dobrze, że odpowiednia reklama przynosi profity.

Wydaje mi się, że wiara w reklamę w obecnych czasach jest przesadzona. Jak ktoś chce zagrać to sam znajdzie masę materiału w internecie. Gdy się odwiedza różne fora/portale/sklepy to informacja sama pcha się w oczy.

Powiedz mi jaka jest jakość wydawanych gier przygodowych w Polsce?

Nie powiem ze względu na obecność kobiet na forum. ;)

Ja rozumiem, że bum na przygodówki minął, ale dlaczego minął?
Gdzie leży przyczyna w tym, że te gry nie są popularne?

Nuda, pani. Pałętanie się po lokacjach, gadka-szmatka, zbieranie jakichś gratów, zamulacze typu: ułóż klocki i to wszystko bez walki? Gra musi być szybka, ostra, las trupów, stada potworów, adrenalina musi się lać z każdego otworu, a nie jakieś pitu-pitu dla emerytów.

Czy dałabym za grę 200 zł? Nie, nie dałabym tyle pieniędzy za 3 godziny rozrywki.

A dobrze wydana gra kosztuje. Ja tam chętnie płacę, gdy widzę, że wydawca się wysilił. Za knota nie dam złamanego grosza.

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 27 stycznia 2014, 19:23

Temat rzeka. Myślę, że można stworzyć nowy wątek i w nim porozmawiać o tym, czy przygodówki są dla polskich wydawców złem koniecznym i co zrobić, by ukazywało się ich u nas więcej.

Pozwolicie, że wypowiem się na temat gry. Uwielbiam Pendulo za The Next Big Thing i (w nieco mniejszym stopniu) Runaway. Revolution Software również bardzo lubię - w końcu zarówno Beneath a Steel Sky jak i Broken Sword są w czołówce mojej listy ulubionych przygodówek. Mam nadzieję, że wspólny projekt obu grup zakończy się sukcesem. Ja w każdym razie wiążę z nim olbrzymie nadzieje.

Same grafiki bardzo mi się podobają - są utrzymane w stylu charakterystycznym dla gier Pendulo (widać to też po kolorystyce) z lekką domieszką Day of the Tentacle ;)
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 27 stycznia 2014, 19:29

Sir_Kiełbasa pisze:Wydaje mi się, że wiara w reklamę w obecnych czasach jest przesadzona. Jak ktoś chce zagrać to sam znajdzie masę materiału w internecie. Gdy się odwiedza różne fora/portale/sklepy to informacja sama pcha się w oczy.

Reklama i to dobra była i jest dźwignią handlu. Jeśli można reklamować wyścigi czołgów to i można przygodówkę.

Sir_Kiełbasa pisze:Nuda, pani. Pałętanie się po lokacjach, gadka-szmatka, zbieranie jakichś gratów i bez walki? Gra musi być szybka, ostra, las trupów, stada potworów, adrenalina musi się lać z każdego otworu, a nie jakieś pitu-pitu dla emerytów.

Bzdura, jak ktoś chce mocnych wrażeń niech wsadzi...

Sir_Kiełbasa pisze:A dobrze wydana gra kosztuje. Ja tam chętnie płacę, gdy widzę, że wydawca się wysilił. Za knota nie dam złamanego grosza.

Rozumiem, że stać cię na taki wydatek, wydaje mi się, że średnia pensja w kraju raczej nie pozwala na taki wydatek.

I gdzie ty masz tutaj jakikolwiek wysiłek "wydawcy" (raczej pośrednika sprzedaży), gdy w wersji elektronicznej proponuje ci się Ravena wydanie kolekcjonerskie za 100zł wersja angielska. Tak się wysilił, że aż spuchł w wymyślaniu ceny. Bardzo się zastanawiam, co też w tym wydaniu kolekcjonerskim sobie wydrukujesz pudło, czy książeczkę z instrukcją?

Powtarzam się, ale powiedz mi jak dotrzesz do graczy z wersją elektroniczną gry, gdy musi na swoim radiowym necie ściągnąć 10 gigową grę.Tak, zaraz się odezwą głosy, że to nieprawda, że mamy super szybki internet w całym kraju za darmo w dodatku itd, itd.
Moje gry

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 27 stycznia 2014, 19:46

No grafika ewidentnie inspirowana Day of the Tentacle, widać to szczególnie na trzecim screenie. W sumie dobrze, jak się wzorować to na najlepszych :)

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 25 razy

Postautor: twig » 27 stycznia 2014, 19:59

No nie wiem, czy graficznie dawne gry Lucas Arts są "najlepsze". Wszystko jest oczywiście kwestią gustu, ale taka pokręcona perspektywa blednie w porównaniu z tym co potrafią wyczarować graficy Daedalic.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
Niedawno ukończyłem: Anna's Quest
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 28 stycznia 2014, 15:28

Grafiki wyglądają interesująco :) Ciekawa jestem jak będzie prezentować się efekt końcowy ;)
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 30 stycznia 2014, 17:44

W sumie tyle co nic o tej grze wiadomo ;) Kreska ładna, ale znowu te kolory! Ja rozumiem, czerwień w modzie, ale bez przesady. Powiem tyle, jeżeli dalej pójdzie w tym kierunku, to przygodówki (prawdziwe) staną się wspomnieniem. I ja, kiedyś odrzuciwszy te 'pikselowate', na kolanach do nich wrócę :P
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 60 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Postautor: kassiopestka » 03 lutego 2014, 01:31

A ja kocham kreskę i kolorystykę Pendulo, no micha mi się szczerzy do tych fot. Baaardzo się cieszę, że znów nad czymś dłubią i czekam z niecierpliwością. :E :E :E

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 07 lutego 2014, 19:58

A ja się nie cieszę, bo jak prawdziwa czarownica (a co, podobno każda kobieta nią jest) widzę przyszłość przygodówek i wcale mi się ona nie podoba. Prosta kreska, faeria kolorów, brak zagadek (bo młodzież się zniechęci), czyli co? Dno i tona mułu. Nie wierzyłam w upadek tego gatunku, ale po trosze zaczynam wierzyć i fajnie mi nie jest ;)
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 07 lutego 2014, 20:04

Gocciana pisze:A ja się nie cieszę, bo jak prawdziwa czarownica (a co, podobno każda kobieta nią jest) widzę przyszłość przygodówek i wcale mi się ona nie podoba. Prosta kreska, faeria kolorów, brak zagadek (bo młodzież się zniechęci), czyli co? Dno i tona mułu. Nie wierzyłam w upadek tego gatunku, ale po trosze zaczynam wierzyć i fajnie mi nie jest ;)

Przecież zawsze wychodziły lepsze i gorsze gry. I jeśli będę i dla tych "wygodniejszych" graczy i dla tych maniaków to bardzo dobrze. Upadek, s..., gadanie, żeby gadać. Niech wychodzą różne i namalowane krzywą i prostą kreską byle duże i dostosowane do różnych graczy i będzie dobrze.
Moje gry

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 07 lutego 2014, 20:22

Daleko mi do narzekania na obecny rynek przygodówek, chociaż faktycznie większość tytułów z 2013 roku zajęło mi marne 2-3 wieczory. Z tych które na dłużej mnie zatrzymały mogę wymienić jedynie Violett, The Inner World, Oknytt, no i ASA: A Space Adventure. Dlatego coraz częściej wracam do staroci :bezradny: Ale generalnie nie jest źle, dla każdego coś się znajdzie, oby tylko nie ograniczać się na polski rynek.

Wróć do „Gry wstrzymane”