A Vampyre Story: Year One - wstrzymana

Awatar użytkownika
Zagadka
Publicysta
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 17 razy

A Vampyre Story: Year One - wstrzymana

Postautor: Zagadka » 05 czerwca 2013, 21:36

Bill Tiller, twórca gier A Vampyre Story i Ghost Pirates of Voojoo Island oraz grafik takich przygodówek studia LucasArts, jak The Dig czy The Curse of Monkey Island, rozpoczął zbiórkę na Kickstarterze w celu zdobycia funduszy na A Vampyre Story: Year One.

Obrazek

Projekt nie jest kontynuacją pierwszej części gry a jej prequelem, który ma zostać wydany w formie epizodycznej z każdym z odcinków toczącym się o innej porze roku (zaczynając od wiosny). Jak twierdzi twórca, mniejszy projekt ma na celu przedstawienie graczom wydarzeń mających miejsce rok przed fabułą znaną z pierwszej części A Vampyre Story, gdyż aktualnie nie jest on w posiadaniu praw do drugiej części gry. Gra ma ukazać okoliczności poznania się pary głównych postaci – operowej śpiewaczki Mony De Lafitte i nietoperza Froderyka oraz ich perypetie w zamku Warg, tuż po porwaniu Mony przez wampirycznego barona.

http://www.youtube.com/watch?v=BZV5dDfj8oo

Długość pierwszego odcinka szacowana jest na 1/3 długości A Vampyre Story, z czasem rozgrywki na około 5 godzin. Sumą wymaganą na stworzenie pierwszego odcinka jest 200 tysięcy dolarów. Po zebraniu większych sum twórcy obiecują przeniesienie gry na inne platformy, dodanie dodatkowych języków czy wydłużenie czasu rozgrywki. Fundatorów gry czekają także nagrody: za wpłatę 8 dolarów gracz zyska dostęp do cyfrowej kopii gry oraz udziału w beta testach. Dalsze nagrody, przy większych dotacjach, obejmują dostęp do ścieżki dźwiękowej gry, notatki i rysunki produkcyjne twórców, portret gracza wiszący w jednej z lokacji czy prace artystyczne autorstwa Billa Tillera.

Kampania potrwa do 1 lipca 2013. Chętnych i fanów pierwszej części gry zachęcam do wzięcia w niej udziału, jako że zbiórka toczy się powolnym tempie:
strona zbiórki na Kickstarterze.
"Przygodówka jest niczym innym, jak dobrą opowieścią, obleczoną w zajmujące zagadki, które gładko wpasowują się w historię i bohaterów, a do tego cieszącą wzrok i słuch" - Roberta Williams

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Re: A Vampyre Story: Year One - zbiórka na Kickstarterze

Postautor: Urszula » 05 czerwca 2013, 22:28

Kiepski projekt, więc wspierać nie warto.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Postautor: kassiopestka » 06 czerwca 2013, 01:28

A czemu tak mowisz, mnie sie bbb podobały Vampyrki i b ubolewalam, ze nie zrobili kolejnych czesci. Chyba ze zrobili, a mię nic o tym nie wiadomo...
Polecilam je dopiero co jednemu b wybrzydzajacemu komusiowi i o dziwo gra, i zadowolony nawet. :)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 06 czerwca 2013, 08:07

Mnie ta gra rozczarowała pod każdym względem. Najgorsze zaś to, że tak naprawdę dostałam jakiś kawałek/wycinek gry. Jeszcze się dobrze nie zaczęła, gdy zobaczyłam końcowe napisy. W dniu premiery, cena gry była wysoka, a nic za te pieniądze nie dostałam. Wspieranie kolejnego projektu, który w zapowiedziach będzie jeszcze krótszy (1/3 długości A Vampyre Story) i podzielony na odcinki, to całkiem po prostu jakaś paranoja. Czyli, mam szanse na początkowe i końcowe napisy, środka już raczej nie będzie, bo czasu zabraknie.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: ALEX » 06 czerwca 2013, 10:21

Mnie się tak jak kassiopestce bardzo podobała pierwsza część i z chęcią bym zobaczył kolejną część cyklu. Zgodzę się, że była stanowczo za krótka i niestety urwana w połowie opowieści, ale jeśli chodzi o cenę to jako nie że nie mam parcia na kupowanie gry w premierę, nie żałuje wydanych na nią 12 zł i nie oceniam gier pod względem tego ile kosztują.

O długości prequela nie można się teraz wypowiadać bo nie znalazłem wiadomości ile planują odcinków. Martwi mnie natomiast tendencja do wydawania gier w odcinkach. Nie rozumiem jak można w ten sposób czerpać frajdę i wczuć się w przygodę. Sam np. czytając książki nie lubię robić sobie chociażby 1 dniowej przerwy w lekturze, a co dopiero mówić o tym by każdy rozdział czytać co miesiąc.
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Postautor: kassiopestka » 06 czerwca 2013, 10:38

No Vampyrki mialy pecha, bo byly szykowane na 3-czesciowy cykl. A wyszlo, jak wyszlo. I faktycznie tylko nabieramy apetytu. Ale mam wielka nadzieje, ze ten prequel to takie badanie gruntu, czy gracze sa jeszcze zaintersowani tematem. I jesli wypali, to dokoncza serie. Oby, oby.

W kawalkach tez mnie irytuje i dlatego przerwalam 1 Cognition i czekam na calosc. No, moze niekoniecznie tylko dlatego, cos mnie naszlo ostatnio bardziej na smieszne gry niz mroczne. :P

Ksiazki najfajniej sie czyta grube - duzo czytania jest, choc niewygodnie trzymac czasem. :P Dlatego nie lubie opowiadan. Wole powiesci. :P

Awatar użytkownika
alexandra
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: alexandra » 06 czerwca 2013, 13:50

Ja dołączam do Uli i też nie czekam na tę grę. Jedno z większych rozczarowań jak dla mnie - krótka, nudna i droga.

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: kNOT » 06 czerwca 2013, 19:52

kassiopestka pisze:No Vampyrki mialy pecha, bo byly szykowane na 3-czesciowy cykl. A wyszlo, jak wyszlo.

Nie, nie były. Początkowo miała to być zwykła pojedyncza gra, tylko zapowiadała się tak dennie, w dodatku 'tfu!rca' chciał za nią tak masakryczne pieniądze, że bardzo długo nikt tego badziewia nie chciał mu wydać. Pomysł z dzieleniem włosa na dwoje, troje, a nawet w szczytowym okresie na czworo miał być podyktowany nadmiarem przygotowanego materiału. Przynajmniej takie kłamstwa próbował wciskać Bill, kiedy ktokolwiek w jego zapewnienia jeszcze wierzył. Wydał technicznie niedopracowany (sam się przyznał, że Steam jego wiekopomnego 'dzieła' wydać z tego powodu do dzisiaj nie chce) ochłap, żeby choć w minimalnym stopniu odzyskać trochę kasy. Późniejsze kłamstwa o pracach nad kolejnymi ochłapami miały zapewnić jakiekolwiek finansowanie, ale Billowi małemu kłamczuszkowi nikt z wydawców nigdy już raczej nie zaufa, stąd ostateczny pomysł, żeby 'grę' zasponsorowali gracze. Dokładniej zapewne jedynie pierwszy 'epizod'. Przy kolejnych (oby nie) na 100% znowu wyciągnie łapę po pieniądze...
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: Scoffer » 06 czerwca 2013, 20:40

Ja tam też uważam, że to zwykłe naciągactwo i wszelkie plany Tillera zamierzam olać. A poza tym, jakoś nie przypominam sobie, żeby A Vampire Story zajęło mi 15 godzin...
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 07 czerwca 2013, 02:30

No ja nie wnikam, w którym momencie gra "się podzieliła", natomiast zakończenie Vampyrów jest bez sensu, jeśli nie miałoby być kontynuacji. I ja tam bym chciała, żeby była... :P

Awatar użytkownika
Monttsserat
Moderator
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy
Kontakt:

Postautor: Monttsserat » 12 czerwca 2013, 15:23

Myślę, że trochę zbyt krytycznie do niego podchodzicie. Nie ukrywajmy - gorsze gry wychodziły i aż takich kontrowersji nie wywoływały. Mnie osobiście podobało się i Vampyre Story i Piraci. A jak wiadomo to były jego pierwsze gry - wcześniej był tylko ilustratorem. Sama także projektuję dopiero pierwszą swoją grę i też nie wiadomo jak wyjdzie. Według mnie gry zapowiadały się dobrze i uważam, że należy dać mu jeszcze szansę i zobaczyć co będzie po wydaniu pierwszego odcinka VSY1. A choćby te 8 dolarów nikogo nie zbawi.
Lepiej wspierać rodzimych artystów, niż być ignorantem

http://www.annaalternatywnie.blogspot.com
http://www.annateodorczyk.com

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 12 czerwca 2013, 16:49

Popieram. :) Niech gra wyjdzie. Pierwsze Vampyrki mnie się podobały i fajnie się bawiłam. W Piratów nie grałam. Czekam z zaciekawieniem na kolejne części.

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: tynieczka » 12 czerwca 2013, 16:52

Mnie tam, też się Vampyrki podobały i chętnie zagram w kolejne ;)
Kontakt w sprawach forum: tynieczka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum

Postautor: kNOT » 12 czerwca 2013, 18:28

Monttsserat pisze:A choćby te 8 dolarów nikogo nie zbawi.

Ja dam 8!
Złotych :E

Ale za cały 'sezon'.
Gdy już się pojawi.

O ile tylko cokolwiek się pojawi. Bo póki co praktycznie nikt (ledwie tysiąc osób) Billa kłamczuszka nie wspiera.
Wygląda, że nawet połowy kwoty nie uda mu się zebrać http://www.kicktraq.com/projects/876324 ... chart-mini
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 12 czerwca 2013, 18:36

A ja nie dam nawet złotówki, bo abstrahując od tego czy 'Bill' kłamie czy też nie, jakoś dziwnie nie mam ochoty na dalszy ciąg 'Vampyrków' ;) Zachowam kasę na inną, bardziej zasługującą jej grę :D
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 32 razy

Postautor: twig » 12 czerwca 2013, 19:04

Bill zrobił 1/3 gry a teraz zbiera pieniądze na 1/4 gry poprzedzającej fabularnie tę pierwszą - to już nie chodzi o "zaufanie" tylko o zdrowy rozsądek. Naprawdę lepiej wesprzeć coś nowego i świeżego niż takie kotlety.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
Niedawno ukończyłem: Anna's Quest
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=50#p9799
Podziękował(a): 14 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 15 razy

Postautor: jackowsky » 12 czerwca 2013, 21:21

Pierwsza część była średnia. Następne niech robi za własną kasę.

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 46 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 18 marca 2014, 18:14

Bill zapowiedział powrót do prac nad grą! :P
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 18 marca 2014, 18:41

Nie wiadomo po co.
Moje gry

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum

Postautor: kNOT » 18 marca 2014, 19:32

Przecież pierwsza część okazała się być niesamowitym sukcesem. Nie grałaś?

Powodzenia Billu, nic ci tak nie zaszkodzi, jak twoje własne wybujałe ego :E

Wróć do „Gry wstrzymane”