Artykuł o najdziwniejszych zagadkach w przygodówkach

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 33 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Artykuł o najdziwniejszych zagadkach w przygodówkach

Postautor: Adam_OK » 09 października 2014, 22:47

Znalazłem przed chwilą na stronie eurogamer.pl artykuł o 5 najdziwniejszych zagadkach w przygodówkach. Artykuł w sumie ciekawy, choć ma pewne wady, które wypisałem w komentarzu pod nim. Jeśli ciekawi was, co to za zagadki i czego się czepiam w tym artykule - sprawdźcie sami.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 46 razy
Kontakt:

Re: Artykuł o najdziwniejszych zagadkach w przygodówkach

Postautor: Vicek » 09 października 2014, 23:26

Autor chyba nie mógł się zdecydować, o czym chce pisać. Nie dość, że w tekście, który miał być w zamierzeniu poświęcony przygodówkom (co można wywnioskować z lektury wstępu i zakończenia) podaje przykłady Metal Gear Solid i Silent Hilla, to jeszcze rzuca hasełkami typu "trwająca ponad dekadę zapaść gier przygodowych" czy "gry w odcinkach tchnęły nowe życie w odchodzący w niepamięć gatunek". To już chyba norma, ze w mediach branżowych o przygodówkach wypowiadają się ludzie, których znajomość tematu zatrzymała się na latach 90-tych.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 09 października 2014, 23:39

Odnośnie zarzutów pod adresem Discworld - ta gra w dość dużym stopniu oparta jest na jednej z powieści Terry'ego Pratchetta i dopiero po jej przeczytaniu wiele z zagadek nabiera sensu. Poza tym jest to typowa przygodówka w stylu wacky adventures, którego założeniem są absurdalne, zwariowane zagadki, bardziej oparte na skojarzeniach, a nie na twardej logice.

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: ALEX » 18 października 2014, 15:45

Mnie znowu dziwi i bawi zarazem umieszczenie tutaj zagadki z SH3 dotyczącej książek. Gra na samym początku gry daje wybór 3 poziomów trudności. Na pierwszych dwóch zagadka jest odpowiednio prosta/niezbyt wymagająca, a na 3 faktycznie wymaga znajomości książek Szekspira. Tylko, jeżeli ktoś świadomie wybiera bardzo trudny poziom zagadek, to raczej liczy się z tym, że zagadka będzie wymagała czegoś więcej od przesuwania książek po półce. A informacje o książkach Szekspira to raczej nie jest coś czego nie można znaleść w kilka chwil. Zwłaszcze że chodzi o ogólną fabułę nieznanych nikomu książek jak Hamlet, Makbet czy Romeo i Julia. :)

Jeszcze bardziej bawi mnie zdziwienie, że aby rozwiązać trudną zagadkę nalezy posiadać jakąś dodatkową wiedze. :) Podejrzewam że autor nie grał za wiele w przygodówki i nie spotkał się np. z zagadkami szachowymi, ustawianiem planet w ukł. słonecznym itp. rzeczami. :)

Zgadzam się z Vickiem. Autor kompletnie nie wie o czym pisze w swoich tekstach. Z ciekawości przecztałem jego dwa inne artykuły o Silent Hill oraz Zombie i wcale nie jest lepiej pod względem wiedzy w temacie wspomnianego pana :facepalm: . To raczej osoba pisząca artykuły na podstawie wyników podanych przez google, niż ktoś siedzący w branży i wspomnianych zagadnieniach z pasji.
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 19 października 2014, 15:32

eurogamer.pl - a mówi się, że lanie wody wyszło z mody :P Jak się dobrze posmaruje, to i lanie wody dalej widać nieźle prosperuje :rotfl:
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Wróć do „Archiwum wiadomości”