Adrenaline Vault - niegdyś portal z recenzjami gier

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rola
Publicysta
Posty: 385
Rejestracja: 09 lipca 2014, 20:13
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 7 razy
Płeć:
Kontakt:

Adrenaline Vault - niegdyś portal z recenzjami gier

Post autor: Rola » 01 września 2014, 13:25

Pamiętacie portal z recenzjami gier The Adrenaline Vault? Założony hen w 1995.
W zeszłym roku ostatecznie padł pod atakami hakerów. Dziwi nie tylko komu mogło zależeć na zniszczeniu tej strony, ale i brak kopii zapasowej serwisu.

Co prawda jak wskazuje nazwa koncentrował się na grach akcji, jednak znalazłoby się co najmniej kilkadziesiąt recenzji przygodówek.

Przyznaję się, że nieco przyzwyczaiłem się do ich recenzji ze szczegółową oceną. Choć dziś każemu się wydaje, że może zamieszczać teksty w Internecie, to nie wszystkie nadają się do czytania...

"Spróbuj na Wayback Machine" powiecie. Problem w tym, że archive.org często zapisało jedynie pierwszą stronę recenzji, które składały się przynajmniej z 2-3 stron.
https://web.archive.org/web/20061020071 ... _adventure

Ludzie zadają sobie trud by skanować czasopisma sprzed 20-30 lat... w czym one lepsze? Ach, bo są dziś przedmiotami kolekcjonerskimi. A recenzja w necie... "było - minęło". Takie są uroki cyfrowej dystrybucji...

Jesteśmy na stronie poświęconej recenzjom gier właśnie, zrozumiecie chyba moje pytanie:
Czy nie warto gdzieś stworzyć archiwum tych tekstów pisanych przez kilkanaście lat dla AVault?
http://www.facebook.com/pages/The-Adren ... 0615431293

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Posty: 12165
Rejestracja: 31 grudnia 2011, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował(a): 177 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 188 razy
Płeć:

Re: Adrenaline Vault - niegdyś portal z recenzjami gier

Post autor: Urszula » 01 września 2014, 17:20

Tekstów brak, jedynie spis jest aktywny.
___________________________________________________________________________________________________
Moje :D gry
kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl[/b]

Awatar użytkownika
Rola
Publicysta
Posty: 385
Rejestracja: 09 lipca 2014, 20:13
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 7 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Adrenaline Vault - niegdyś portal z recenzjami gier

Post autor: Rola » 02 września 2014, 18:37

Właśnie na to narzekałem powyżej: nie słyszałem o pełnym archiwum AVault, na archive.org są tylko strzępy, czasami np. pierwsza strona. Stąd moja inicjatywa.

Śmiem twierdzić że w kwestii hostingu nie byłoby aż takim problemem wstawienie gdzieś samych tekstów. Kłopotliwa jest natomiast sytuacja prawna: kto jest tego właścicielem? Pozostaje też skrzyknięcie ludzi, którym chciałoby się odtworzyć archiwum z zachowanych strzępów. Ja mam np. ze 100 recenzji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum wiadomości”