Sierra powraca

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 46 razy
Kontakt:

Sierra powraca

Postautor: Vicek » 10 sierpnia 2014, 00:31

Firma Activision posiadająca prawa do marki Sierra postanowiła wskrzesić dawnego przygodówkowego giganta. Więcej informacji ma się pojawić podczas nadchodzącego Gamescomu. Na razie pojawił się krótki filmik, aktywna jest też strona internetowa sierra.com.

http://www.youtube.com/watch?v=wzIoQLAmEs0

Osobiście podchodzę do tego powrotu dość sceptycznie, głównie dlatego, że prawa do marki posiada Activision. Plotki mówią jednak o powrocie serii King's Quest, więc kto wie - może doczekamy się kolejnych przygodówek.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Re: Sierra powraca

Postautor: ALEX » 10 sierpnia 2014, 12:20

Wątpię, przygotówki są już dawno martwe dla wielkich wydawców. Sierra to nie tylko gry z łamigłówkami, bo posiadała też prawa bo wielu gier akcji jak SWAT, a z takich znane jest Acti. Jeśli już wrócą przygodówki to pewnie na tablety i smartfony. Ale fajnie by było jakbym się mylił Z chęcią bym zagrał w trzecią Phantasmagorie. :)
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: twig » 10 sierpnia 2014, 12:54

Teraz się zarabia na mikrotranzakcjach w darmowych gierkach na smartfony, więc ja na Phantasmagorię od Acti raczej bym nie liczył. Raczej na jakieś cukierkowe rimejki na iPhona.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
Niedawno ukończyłem: Anna's Quest
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy

Postautor: Gocciana » 10 sierpnia 2014, 14:02

ALEX pisze:Wątpię, przygotówki są już dawno martwe dla wielkich wydawców. Sierra to nie tylko gry z łamigłówkami, bo posiadała też prawa bo wielu gier akcji jak SWAT, a z takich znane jest Acti. Jeśli już wrócą przygodówki to pewnie na tablety i smartfony. Ale fajnie by było jakbym się mylił Z chęcią bym zagrał w trzecią Phantasmagorie. :)

Może to... wydawcy w Polsce 'robią' za zwłoki :P Widać nie tacy Oni... wielcy :tak: Chociaż pewnie za takich się mają. Cóż Polacy, choć liżą buty komu popadnie, to jednocześnie na manię wielkości cierpią. Schizofrenia, ani chybi! Nasi 'ościenni' jakoś bardziej 'ogarnięci' :]
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 10 sierpnia 2014, 19:26

Nie poznaję koleżanki! :szok: Tak brzydko jechać po rodakach i chwalić kraje ościenne? Czyżby niedawno jakieś olśnienie miało miejsce? Chętnie poczytamy. :P
A Sierra niech odpicuje stare przygodówki, bo nowych jakoś nie ciekawym.

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 10 sierpnia 2014, 23:26

A po co? Wcale się tak bardzo nie zestarzały, by płacić drugi raz za to samo.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP) / Mass Effect 3
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Tokyo 42
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate

Postautor: Sir_Kiełbasa » 11 sierpnia 2014, 10:37

qwerty pisze:A po co?

Bo chciałbym zobaczyć, jak by wyglądały, gdyby Sierra zaczęła je robić dopiero dzisiaj na współczesnych maszynach. Tak samo chciałbym zobaczyć "oryginalnego" Neverhooda zanim spieprzyli grafikę przystosowując ją do możliwości ówczesnego sprzętu.

Wcale się tak bardzo nie zestarzały, by płacić drugi raz za to samo.

Nie ma musu grania, nie ma musu płacenia. :P Ja bym zapłacił. W rozsądnych granicach rzecz jasna. I nie za dlc.

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 12 sierpnia 2014, 19:05

Activision podało, że przywrócona przez nich marka Sierra Entertainment wyda nową przygodówkę z serii King's Quest. Produkcją owej gry zajmie się studio The Odd Gentlemen, mające na swoim koncie m. in. platformówkę 2D The Misadventures of P.B. Winterbottom. Nowy King's Quest ma być zupełnie nowym podejściem do oryginalnej serii. Autorzy obiecują zawrzeć w nim trudne zagadki oraz sposób narracji, znany z klasycznych tytułów. Premiera nowej gry planowana jest na 2015 rok i dostępna będzie przez Xbox Live, PlayStation Network oraz przez Steam.

Poinformowano również, że Sierra nie zamierza wydawać ponownie swoich klasyków. Jest za to zainteresowana współpracą z utalentowanymi producentami indie, z którymi trwają już rozmowy. Być może wkrótce dowiemy się kolejnych szczegółów.

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum

Postautor: ALEX » 13 sierpnia 2014, 21:32

Szkoda. Sierra była naprawdę fajnym wydawcą z świetnym portfolio tytułów, a skończyła jako dystrybutor drobiu. :|

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy

Postautor: jarecki83 » 13 sierpnia 2014, 23:02

Fakt, ale każde wsparcie finansowe dla przygodówek cieszy. Co do nowego KQ, to największe obawy mam odnośnie zagadek. Wydanie gry również na konsole raczej zmieni jej charakter na tyle, że z typowych przygodówkowych zadań nie zostanie nawet ślad. Ale pożyjemy, zobaczymy. Obym się mylił :mysli:

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum

Postautor: ALEX » 14 sierpnia 2014, 18:30

Wydanie gry również na konsole raczej zmieni jej charakter na tyle, że z typowych przygodówkowych zadań nie zostanie nawet ślad. Ale pożyjemy, zobaczymy. Obym się mylił :mysli:

Dużo klasycznych przygodówek posiada swoje wersje na najróżniejsze konsole, ostatnio też tablety i nie zmieniło to ich charakteru. To wyłącznie zależy od dystrybutora a nie platformy. Przygodówki to nie gatunek w którym celuje się w miliony kopii i typowych konsolowych graczy, dla których takie gry to tylko mały dodatek. :)

Fakt, ale każde wsparcie finansowe dla przygodówek cieszy.

Wsparcie finansowe w dzisiejszych czasach to nie problem. Kickstarter, Early Access itp. pozwalają zdobyć gotówkę świetnym pomysłom. Samo Acti nie przeznaczy na działalność Sierry grubych mln, skoro to wszystko opiera się na amatorskich studiach niezależnych. Taką kasę można zdobyć samemu problemem były tylko licencje. Wolałbym by Sierra wróciła w formie wewnętrznego studia, które robi gry ze swojego portfolio, wspieranego przez Acti. Oczywiście wiadomo że nie mówimy tu a marketingu i budżetach tytułów AAA, ale o większych kwotach, które przeznacza się na gry drugiego planu. Acti oprócz swoich Hitów jak CoD, czy Skylanders często wspierała takie gry więc ubolewam że tym razem stało się inaczej.

qwerty
Publicysta

Postautor: qwerty » 14 sierpnia 2014, 20:02

A ja jestem pozytywnie nastawiony do całego przedsięwzięcia. Czekam już bardzo długo na wskrzeszenie klasycznych serii. Jedno już zapowiedzieli. Kto następny? Phantasmagorię 3 brałbym w ciemno (pod warunkiem, że byłaby FMV).

Sir_Kiełbasa pisze:
qwerty pisze:A po co?

Bo chciałbym zobaczyć, jak by wyglądały, gdyby Sierra zaczęła je robić dopiero dzisiaj na współczesnych maszynach. Tak samo chciałbym zobaczyć "oryginalnego" Neverhooda zanim spieprzyli grafikę przystosowując ją do możliwości ówczesnego sprzętu.

Ja mam jedynie problem z grami FMV. W wielu przypadkach nagrany materiał jest tak ziarnisty, że trudno rozpoznać szczegóły. Tak miałem z Voyeur, gdzie miejscami nie rozumiałem, co gra chce mi przekazać. Tak, te gry wręcz proszą się o nowe wydanie. Podobno prace trwają nad remakiem Night Trap. Ciekawe...
Na tapecie:

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum

Postautor: ALEX » 14 sierpnia 2014, 20:23

qwerty pisze: Phantasmagorię 3 brałbym w ciemno (pod warunkiem, że byłaby FMV).

Ja sobie nie wyobrażam tej serii bez FMV. :) Szkoda że teraz w Epoce Full HD, świetnej kompresji, braku ograniczeń związanych z pojemnością zapomniano o filmach z żywymi aktorami. Tym grą zawsze zarzucano prostotę, tragiczne aktorstwo i kiepskiej jakości przerywniki. Teraz gdy jest moda na łatwe gry, dobre filmy można nakręcić telefonem i nie brakuje nam zdolnych aktorów przy dobrym wsparciu marketingowym mogło by wyjść coś ciekawego.

qwerty pisze:
Podobno prace trwają nad remakiem Night Trap. Ciekawe...

Masz jakieś konkretne info??? Właśnie próbuje upolować tę grę w oryginale. :)

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 15 sierpnia 2014, 10:03

qwerty pisze:a mam jedynie problem z grami FMV. W wielu przypadkach nagrany materiał jest tak ziarnisty, że trudno rozpoznać szczegóły. Tak miałem z Voyeur, gdzie miejscami nie rozumiałem, co gra chce mi przekazać. Tak, te gry wręcz proszą się o nowe wydanie. Podobno prace trwają nad remakiem Night Trap. Ciekawe...

Jeśli mają oryginalny materiał to właściwie połowa sukcesu. :)

qwerty
Publicysta

Postautor: qwerty » 15 sierpnia 2014, 12:07

ALEX pisze:
qwerty pisze:
Podobno prace trwają nad remakiem Night Trap. Ciekawe...

Masz jakieś konkretne info??? Właśnie próbuje upolować tę grę w oryginale. :)

https://www.kickstarter.com/projects/10 ... p-revamped
Nie ma to być zwykły remake, raczej odrestaurowanie do grafiki HD. Swoją drogą strasznie wolno idzie.
Na tapecie:

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum

Postautor: ALEX » 16 sierpnia 2014, 19:51

Trudno się dziwić, gra nie była hitem, sam pomysł na rozgrywkę był na maxa kiczowaty i tandetny, a pierwotnie pojawiła się na konsolach będącymi rynkową porażką. Dzisiaj oprócz fanów interaktywnych filmów raczej nikt nie kojarzy tego tytułu.

qwerty
Publicysta

Postautor: qwerty » 17 sierpnia 2014, 00:02

Powinni ją kojarzyć, bo to jeden z tytułów (razem z Mortal Kombat), przez który wprowadzono klasyfikację wiekową gier.

Było kilka gier w tym stylu. Polecam Double Switch. Całkiem zabawna.
Na tapecie:

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: twig » 17 sierpnia 2014, 12:25

Twórcy nowego King's Questa zdradzili na twitterze, że gra nie będzie point'n'clickiem (ale będzie przygodówką).
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
Niedawno ukończyłem: Anna's Quest
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy

Postautor: kNOT » 17 sierpnia 2014, 12:30

Grałem niedawno w ósemkę...

Ważne, że dziewiątki nie robią mistrzowie chały, bo takie plotki też chodziły. Na szczęście projekt był dla nich zbyt ambitny i doczekamy się czegoś wartego, mam nadzieję, uwagi...
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Wróć do „Archiwum wiadomości”