Ron Gilbert opuszcza Double Fine

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 81 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 101 razy

Ron Gilbert opuszcza Double Fine

Postautor: Urszula » 12 marca 2013, 17:21

Obrazek

Ron Gilbert, po ukończeniu najnowszej gry „The Cave”, postanowił opuścić studio Double Fine, w którym pracował od 2010 roku. Nie oznacza to oczywiście, że Gilbert rezygnuje z tworzenia gier. Już jako niezależny projektant pracuje nad grą na platformę iOS. Obfitujący w wyrazy tytuł tej gry: „Scurvy Scallywags in The Voyage to Discover the Ultimate Sea Shanty: A Musical Match-3 Pirate RPG” nie zostawia miejsca na spekulacje – to nie będzie przygodówka.

Krążą plotki, że Ron Gilbert rozmawiał z przedstawicielami Disneya (który wykupił niedawno Lucasfilms) na temat ewentualnej współpracy. Czy jest w tych plotkach ziarno prawdy dowiemy się pewnie niebawem.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Re: Ron Gilbert opuszcza Double Fine

Postautor: kNOT » 12 marca 2013, 18:39

Uuu... Nie spodziewałem się, że po 'sukcesie' The Cave wyleci z roboty.
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 16 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 24 razy

Postautor: twig » 12 marca 2013, 19:14

Nie wiem, jakie oni tam mieli stosunki w firmie, ale na tych filmikach promujących zbiórkę na kickstarterze Gilbert dobrym humorem nie tryskał.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
Niedawno ukończyłem: Anna's Quest
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Elum
Obserwator
Kontakt:

Postautor: Elum » 12 marca 2013, 21:11

kNOT jak zwykle trolluje.

Ron Gilbert pracował w Double Fine raczej "gościnnie", więc to "odejście" nie jest wielkim zaskoczeniem. Skończył grę z Double Fine i zajął się innymi, kolejnymi projektami. Po prostu.

A że na kickstarterowych filmikach nie tryskał humorem? Tak się złożyło, że dokładnie w trakcie trwania kickstarterowej zbiórki, mniej więcej dwa tygodnie przed jej końcem, po ciężkiej chorobie zmarł jego ojciec (wpis na blogu). Trudno się więc dziwić, że nie miał w tym czasie ochoty na wygłupy.

Wróć do „Archiwum wiadomości”