Focus Home Interactive kontra Frogwares

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 50 razy

Focus Home Interactive kontra Frogwares

Postautor: adventurka » 26 września 2019, 19:22

We wrześniu br. wygasają prawa Focus Home jako wydawcy gier z serii Sherlock Holmes, wyprodukowanych przez Frogwares. W związku z tym Focus Home usuwa z dystrybucji cyfrowej (Sony, Microsoft, Steam) tytuły, do których stracił prawa:

- Steam, PS4, Xbox One, PS3 i Xbox 360: Sherlock Holmes Crimes & Punishments dostępny tylko do 29 września.
- Usunięty z PS3: The Testament of Sherlock Holmes.
- Usunięte z Xbox 360: Sherlock Holmes versus Jack The Ripper, The Testament Of Sherlock Holmes.
- Nie są zagrożone na Steamie: The Testament of Sherlock Holmes, Sherlock Holmes Vs. Jack The Ripper, bo ich wydawcą na tej platformie jest Frogwares.

Na Steamie jest jeszcze Sherlock Holmes: Nemesis, Sherlock Holmes: The Awakened, Sherlock Holmes: The Silver Earring i bezpłatny Sherlock Holmes: The Mystery of the Mummy - tu wydawcą również jest Frogwares. Poza tym jest Sherlock Holmes: The Devil's Daughter, ale wydawcą jest Bigben Interactive.

Prawa autorskie wracają do studia Frogwares, jednak deweloper musiałby sam ponownie przesłać usunięte tytuły do witryn internetowych, co nie tylko trwa, ale wiąże się z problemami technicznymi. Starsze tytuły musiałyby zostać przeprogramowane, a nie wiadomo, czy tworzenie remasterów będzie opłacalne.

Frogwares szuka wyjścia z sytuacji, publikując apel o pomoc: strona internetowa, Twitter, Facebook.
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=29309#p29309
Podziękował(a): 34 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 75 razy
Kontakt:

Re: Focus Home Interactive kontra Frogwares

Postautor: Nfsfan83 » 26 września 2019, 19:26

I tym samym potwierdza się moja teza--- że gra na nośniku fizycznym to najlepsza rzecz. Oczywiście to w przypadku starych gier bo nowe i tak kod aktywacyjny.
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Poradnik - box https://photos.google.com/share/AF1QipO ... pGZ0xkbzNn
Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/superbravo666/featured

Awatar użytkownika
layne
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: layne » 26 września 2019, 20:02

Posiadam wersję pudełkową (zafoliowaną), czekała w kolejce do zagrania :[ To samo mam z Grą o Tron od Telltale Games, która nie jest już dostępna w popularnej "wypożyczalni", szkoda gadać. Ciekawe, co o tym myśli nasz forumowicz rewind ;)
Ostatnio zmieniony 26 września 2019, 20:04 przez layne, łącznie zmieniany 1 raz.
Gram:
Niedawno ukończyłem: Kathy Rain

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 132 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 133 razy

Postautor: Urszula » 26 września 2019, 20:03

Wiele osób przyrzuciło się na wersję cyfrową, to bije w bardzo wiele osób i jest to przykre.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 15 razy

Postautor: kNOT » 26 września 2019, 20:39

Ale co jest przykre? Że nie będzie można kupić kilku(nasto)letnich gier, które i tak nie są przystosowane do współczesnych systemów?

Czy raczej to, że Frogwares wprost przyznaje, że ich gry nie są w najlepszej kondycji, przez co nie da się ich dzisiaj bez koniecznych poprawek ponownie do sprzedaży wystawić?

Ja odbieram to tak... Gdzie byliście, jak wasze gry, podłe żabie lenie, traciły zdolności normalnego funkcjonowania? Mieliście graczy w d. My mamy was w tym samym miejscu.
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=29309#p29309
Podziękował(a): 34 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 75 razy
Kontakt:

Postautor: Nfsfan83 » 26 września 2019, 20:45

W tym przypadku to tak, to nie są hity jakieś wielkie ale jednak sam fakt smuci... dlatego cyfrowe wydanie tak, ale jako kopia wersji fizycznej
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Poradnik - box https://photos.google.com/share/AF1QipO ... pGZ0xkbzNn
Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/superbravo666/featured

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 15 razy

Postautor: kNOT » 26 września 2019, 20:52

W przypadku fizycznych nośników niesprzedane egzemplarze z oznaczeniami starego wydawcy zostałyby po prostu zmielone...
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
yemet
Poszukiwacz Przygód
Otrzymał(a) podziękowania: 16 razy

Postautor: yemet » 26 września 2019, 22:53

Mam smutne wrażenie, że niektórzy nadal są nieświadomi, co się dzieje w przypadku usunięcia steamowej gry ZE SKLEPU. Kto zakupił ww. tytuły, nie utraci do nich dostępu. Nadal może z nich korzystać. Trzeba być wdzięczny, że uprzedzono o tym graczy, dając im trochę czasu na zakup tych gier. Wcześniej wielokrotnie znikały pozycje bez uprzedzenia.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 132 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 133 razy

Postautor: Urszula » 27 września 2019, 09:32

Byłam pewna, że gra zniknie z konta, jeśli nie to dobra wiadomość.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Publicysta
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 19 razy

Postautor: DirkPitt1 » 27 września 2019, 12:51

Fakt, jeśli nie zniknie z konta (a zwykle tak jest, że jeśli ktoś zdążył kupić, to mu zostają), to dobra wiadomość, ale jednak smutna sprawa. Nieważne czy gra była najwyższych lotów, zawsze szkoda, gdy coś nagle staje się niedostępne. A w przypadku niektórych gier, które są dostępne tylko w wersjach cyfrowych, taki ruch może oznaczać, że gra stanie się całkowicie niedostępna, zwłaszcza w przypadku jakiegoś mniej popularnego tytułu, który nie będzie miał nawet wersji "cracked", którą można by się poratować, w razie całkowitej niedostępności jakiejś produkcji.

Jednak kopia fizyczna, to spokój ducha, że w wyniku jakichś zawirowań z prawami autorskimi gra nagle nie zniknie. I prawda, fizyczna kopia wciąż nie może zagwarantować, że dana gra będzie działać za kilka(naście/dziesiąt) lat na nowym sprzęcie i systemie. Ale jak paru zapaleńców ma dostęp do gry, to zawsze jest jakaś szansa, że znajdą sposób, żeby ją uruchomić.
- Bruno, ty chyba masz paranoję.
- Paranoja jest wtedy, gdy nikt nie chce cię zabić. -BS3

Awatar użytkownika
layne
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: layne » 27 września 2019, 14:12

yemet pisze:Mam smutne wrażenie, że niektórzy nadal są nieświadomi, co się dzieje w przypadku usunięcia steamowej gry ZE SKLEPU. Kto zakupił ww. tytuły, nie utraci do nich dostępu. Nadal może z nich korzystać. Trzeba być wdzięczny, że uprzedzono o tym graczy, dając im trochę czasu na zakup tych gier. Wcześniej wielokrotnie znikały pozycje bez uprzedzenia.

A co w przypadku gdy zakupiłem grę w wersji pudełkowej (wersja Steam), nie aktywowałem jej jeszcze, a w międzyczasie została usunięta z oferty platformy. Czy nadal mogę ją aktywować?
Gram:
Niedawno ukończyłem: Kathy Rain

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator

Postautor: adventurka » 27 września 2019, 16:43

Posiadacze nieaktywowanych jeszcze kluczy Steam na Zbrodnie i kary nie powinni mieć problemów. Gry po 29 września nie będzie można kupić, ale jeśli się ma klucz, to można go aktywować i po tym terminie.

Awatar użytkownika
yemet
Poszukiwacz Przygód
Otrzymał(a) podziękowania: 16 razy

Postautor: yemet » 27 września 2019, 18:25

Mało tego, niektórzy handlarze skupują takie gry z innych źródeł, licząc na to, że nigdy nie wróci. Wtedy wartość kluczyków rośnie. Jednak w tym przypadku nie ma dużego potencjału na zarobek. Sherlock Holmes: Crimes and Punishments będzie dostępne w key shopach.

Najlepszą politykę dla garcza prowadzi Codemasters, które kilka swoje gry udostępniło za darmo tuż przed wygaśnięciem licencji. Czasem usuwane gry wracają, np. Castle of Illusion (więcej: https://www.inverse.com/article/20646-d ... rom-stores), Mafia (kluczyk kosztował kilkaset złotych). Bywało, że usunięta gra wracała, aby za jakiś czas zniknąć bezpowrotnie (Deadpool). Niedawno zostało usunięte DuckTales: Remastered, ale wydawca uprzedził o tym graczy oraz dał zniżkę. Widzę, że ww. Sherlock Holmes nadal jest w mało atrakcyjnej cenie na Steamie. Można go kupić taniej w oficjalnej dystrybucji.

Lista wszystkich usuniętych gier dla zainteresowanych - https://delistedgames.com/

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator

Postautor: adventurka » 05 października 2019, 00:24

Ostatecznie Sherlock Holmes: Crimes and Punishments pozostaje na Steamie. Jako podziękowanie za wsparcie Frogwares udostępnia bezpłatną broszurkę w pliku pdf zawierającą arty i anegdoty związane z produkcją różnych gier z serii Sherlock Holmes.

https://steamcommunity.com/games/241260 ... 9673367124

Wróć do „Archiwum wiadomości”