Botanicula - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
2
8%
9. Prawie doskonała
6
25%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
8
33%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
6
25%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
4%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
1
4%
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 24

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Botanicula - ocena użytkownika

Postautor: pelagia » 21 kwietnia 2012, 17:42

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 32 razy

Re: Botanicula - ocena użytkownika

Postautor: twig » 21 kwietnia 2012, 18:38

Właśnie ukończyłem Botaniculę. Bardzo mi się podobała - nie jest to klasyczna przygodówka. Dalej jej do klasycznych przygodówek niż dla Machinarium. Mimo to zachwyca historią opowiadaną obrazem i muzyką. Podróż wesołej gromadki, ochających i achających w najlepszym, krecikowym stylu, pełna jest nieoczekiwanych spotkań z niesamowitymi mieszkańcami drzewa. Pomagamy im zbierając przedmioty i rozwiązując zagadki logiczne - często serdecznie się przy tym śmiejąc. Jeżeli miałbym się do czegoś przyczepić, to może do powtarzającego się schematu "zbierz x kulek" - ale to zwykłe czepianie się.

Botanicula to pięknie namalowana opowieść o walce dobra ze złem. Polecam ją każdemu. 9/10
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
Niedawno ukończyłem: Anna's Quest
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
chris85
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=30#p3488
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: chris85 » 23 kwietnia 2012, 06:51

Bardzo fajna gierka :)
Plusy:
+ humor
+ gra w stylu Samorost i Machinarium :)
+ kolekcjonowanie różnych "potworków"
+ fajnie wymyślone zagadki
+ muzyka
Minusy:
- trochę zbyt krótka
- mało zagadek, które wymagałyby współpracy kilku postaci
- trochę orientacyjny sposób poruszania się

Polecam wszystkim tą grę i oceniam Botanicule na 8/10. Biorąc pod uwagę gry ze studia Amanita to najbardziej podobało mi się Machinarium :)
Perhaps the ending has not yet been written ...

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Postautor: Urszula » 24 kwietnia 2012, 12:40

Porwała mnie muzyka, wprost rewelacyjna, odgłosy jakie wydają główni bohaterowie, gdy się cieszą lub boją. Opowiedziana historia, grafika i stworki niczym z dobranocki "Bajki z mchu i paproci". Mniej podobała mi się końcówka gry, kiedy musiałam szybko klikać, aby pozbyć się wrogów.
Brak od razu całej mapy, tylko pojawianie się jej stopniowo, gdy już odwiedziłam daną lokację. Moja ocena 9/10
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator

Postautor: pelagia » 25 kwietnia 2012, 13:26

Był to cudowny powrót do czasów dzieciństwa, gdzie dominowała bezinteresowna przyjaźń, oraz wiara w to, że zawsze wygrywa dobroć, a wspólnie można zdziałać cuda i pokonać wrogów. Zachwyciły mnie także pastelowe kolory w skromnych, lecz jakże pięknych lokacjach. I jeszcze jeden och i ach za cudną oprawę muzyczną i dźwiękową. Z czystym sumieniem daję 10 :)
Kontakt w sprawach forum: pelagia[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 26 kwietnia 2012, 17:27

Jeszcze trochę gry zostało mi do przejścia i może powinnam dopiero po 'przerwaniu taśmy' oceniać, ale ja jestem w gorącej wodzie kąpana i właśnie teraz mam chęć. Tym bardziej, że chyba wszystko co: za i przeciw, już wyłapałam ;). Jeżeli nie, to najwyżej zweryfikuję swój wpis po finale ;). Zacznę od podkładu muzycznego i dźwięków natury wszelakich i powiem krótko, jestem urzeczona - cudo absolutne !!. Choćby po to, żeby ...posłuchać, warto zagrać. Jednakże to nie koniec plusów. Jest jeszcze uczta dla oczu, kolorowo, acz nienachalnie. Chyba teraz przyszło mi ocenic fabułę i bohaterów Botaniculi. I najchętniej w ogóle bym tego nie czyniła. Dlaczego ? Dlatego, że tu kończą się moje ...ochy i achy, a gra mimo wszystko zyskała moją sympatię. No, ale skoro trzeba ? No to krótko i węzłowato: fabuła - (ratowanie świata w 'pigułce') właściwie żadna, bohaterowie - hmm...nasionka ? Miłe toto, ale niestety, tak jak Robocik z Machinarium 'robocikowaty', dla mnie są za bardzo ...'nasionkowaci' ;). No i dodam coś prawie na koniec, grą przygodową, Botaniculi nie nazwałabym, bo przynajmniej do tej pory (przeszlam ok. 75 % z całości), prawdziwej zagadki ...nie uświadczyłam ;). Podsumowując - niestety, kolejna miła, relaksująca ....gierka ;). I...nic poza tym. A ja tak wygladam tych 'prawdziwych' :P. Wiem jednak, że gdy znajdę się na dnie 'dołu', ta pozycja mnie z niego wydobędzie, a to znaczy dla mnie bardzo wiele, toteż daję 7/10 :).
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 46 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 05 maja 2012, 16:07

Botanicula jest grą dość łatwą i krótką, ale jednocześnie posiadającą więcej uroku niż zdecydowana większość dostępnych na rynku tytułów. Projektanci z Amanita Design kolejny raz udowodnili, że są mistrzami w kreowaniu interesujących, mocno abstrakcyjnych światów i opowiadaniu prostych, nieskażonych pretensjonalnością historii. Podpisuję się pod wszystkimi ochami i achami kierowanymi pod adresem oprawy audiowizualnej. Mimo to, uważam, że Botanicula mogła być grą jeszcze lepszą - gdyby tylko nieco urozmaicono zagadki, które zbyt rzadko korzystają z indywidualnych cech poszczególnych postaci, i dodano możliwość współdziałania bohaterów, otrzymalibyśmy tytuł na miarę Machinarium.

8,5/10
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Jeanne
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 5 razy

Postautor: Jeanne » 02 lipca 2012, 22:54

Chwilę temu przeszłam Botaniculę. Urzekli mnie bohaterowie ceniący sobie przyjażń; oprawa graficzna i muzyczna. Można jednak uczepić się co do gatunku gry. Bardziej zakwalfikowałabym ją do gier zręcznościowych, aniżeli do przygodowych. Kolejny minus, według mnie to brak mapki. Zdarzało mi się błądzić po lokalizacjach, czując się nieco jak w labiryncie. Mimo to, uważam, że warto poświęcić czas tej grze :)

Moja ocena: 8/10.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Postautor: Urszula » 02 lipca 2012, 22:57

Do wszystkich lokacji jest mapka na liściu, tylko trzeba ja znaleźć. :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Jeanne
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 5 razy

Postautor: Jeanne » 02 lipca 2012, 23:06

No cóż, nie spostrzegłam tego. Wykorzystam tą informację w następnej okazji powtórki zagrania :rotfl:

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: Scoffer » 04 lipca 2012, 17:03

Absolutnie urzekająca gra, w którą grało mi się baaaaardzo przyjemnie. Ładna grafika, śliczne dźwięki, dużo śmiesznych szczegółów. Urocze, no po prostu urocze. Jedyne do czego się doczepię, to że oczekiwałam większej ilości zadań przypadających na pojedynczego bohatera. 9/10, bo tego mi brakuje i jest krótka. Ale generalnie zostaje jedną z moich ulubionych gier.
Wszystkie drogi przede mną!

Ilcoron
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Ilcoron » 09 lipca 2012, 22:11

Aż się prosi by niezwykła grafika i niczym nieograniczona wyobraźnia zespołu Amanity posłużyła wreszcie do czegoś więcej niż tylko zabawa formą. Liczyłem przynajmniej na jakiś zaczyn fabuły, dostałem... casual (zbierz to, zbierz tamto). Krok wstecz w porównaniu do Machinarium.
6/10

Awatar użytkownika
she-sherlock
Publicysta
Podziękował(a): 7 razy
Kontakt:

Postautor: she-sherlock » 30 stycznia 2013, 16:29

zainstalowana przypadkowo, ale nie żałuję! I polecam granie po dwóch piwkach (nie powiedziałam że alkoholowych :D) koniecznie ze słuchawkami na uszach. Śmiałam się jak norka z tych wszystkich odgłosów a muzyka koiła me nerwy... Mistrzostwo! Niestety króciutka gierka, ale na zawsze zostanie w mojej głowie ;) 9/10
Moja strona z recenzjami gier, kliknij!:
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 33 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: Adam_OK » 04 maja 2013, 22:02

Właśnie skończyłem. Gierka dosyć krótka, ale przyjemna. Jest też śmieszna, mnie szczególnie bawiły odgłosy naszych robaczków, gdy im się coś udało :) , fajne też były bonusy końcowe (ja dostałem 2). Całkiem sporo zagadek, choć dosyć prostych. Fajne pudełko i niska cena (kupiłem ją ze dwie dyszki) to kolejne jej zalety. Na minus (poza krótkością) zaliczę zręcznościówki, szczególnie ten labirynt, gdzie trzeba było uciekać z gwiazdką przed robalem i gdzie musiałem ratować się sejwem. Poza tym tylko 6 slotów na zapisy gry, to trochę mało. Ogólnie dam 8/10.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: vaapku » 29 sierpnia 2013, 00:27

Grałam dwa razy - z siostrą i z lokalnym dzieckiem. Podobało się całej trójce, a każda z nas miała inne wymagania (dziecko to dziecko, a moja siostra to raczej niedzielny gracz i zdecydowanie woli gry HO, więc trudno mi ją namówić do grania w przygodówki).
Gocci pisze, że to tylko miła gierka i nic poza tym. Całe szczęście, bo gdyby ktoś w to usiłował wpleść jakąś wydumaną fabułę, to :| Przygodówek, w których stawia się przed nami arcytrudne i kluczowe dla dalszych losów świata zadania, jest dość i nie uważam, że każda gra taka musi być. Czasem dobrze jest zagrać w coś lżejszego. Zresztą dla bohaterów Botaniculi ich misja chyba nie była aż tak nieistotna :D
Niestety miałam pecha i trafiłam na błąd w grze, problem na szczęście zniknął po ponownym uruchomieniu.
Pomysł z mapą troszkę nie wypalił, trudno się w niej rozeznać.
8/10.
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Awatar użytkownika
wujo444
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: wujo444 » 29 sierpnia 2013, 01:05

Mam zawsze problem z Botaniculą. Bo jednak lubię wyzwania, a to bardzo prosty tytuł. Z drugiej strony wiem, że takie było założenie. Muzyka jest genialna, a design niektórych miejsc i stworzeń to najwyższa klasa Amanitowych odjazdów. Polecam wszystkim, ale cyfrowo waha się od 6 do 9...
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Awatar użytkownika
overemotional
Publicysta
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: overemotional » 10 maja 2014, 15:31

Kolejna świetna (choć krótka) gra stworzona przez ekipę Amanita Design. Ciekawa i wciągająca fabuła ze sporą ilością różnorodnych zadań, przy których mogą dobrze bawić się starsi i młodsi gracze – sprawdziłam na najbliższym otoczeniu i od czasów Machinarium nie widziałam tylu uśmiechów i szczerej radości :), piękna grafika, no i muzycznie jest rewelacyjnie. Kurcze, kocham tych ludków-cudków, którzy tworzą takie bajeczne światy :E
Ocena – dziesiątka.

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 10 maja 2014, 23:29

Ilcoron pisze:Liczyłem przynajmniej na jakiś zaczyn fabuły, dostałem... casual (zbierz to, zbierz tamto). Krok wstecz w porównaniu do Machinarium. 6/10

Mogę się pod tym podpisać. Wielkie rozczarowanie po doskonałym Machinarium :bezradny: Dla mnie 7/10.

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 10 lipca 2014, 21:15

Sympatyczna gra, w której najbardziej przypadły mi do gustu stworzonka, którymi kierujemy. Nie tylko uroczo wyglądają, ale i wydają fajne dźwięki. Zresztą w ogóle cała oprawa audiowizualna jest dużym atutem gry. Niestety, grałam w Botaniculę jakiś czas temu i niewiele więcej pozostało w mojej pamięci. Generalnie grało mi się całkiem przyjemnie, ale jakaś wielka rewelacja to nie jest.

7,5 (ankieta 8)/10
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
PlaskiKubek
Publicysta
Kontakt:

Postautor: PlaskiKubek » 12 lipca 2014, 13:01

"Botanicula" to nieprawdopodobnie magiczna gra. Dzięki temu, że wszystkie jej elementy doskonale współgrają ze sobą, gracz podczas rozgrywki odczuwa coś zupełnie niepowtarzalnego. Amanita Design po raz kolejny zaskoczyło mnie swoją kreatywnością i jestem pewien, że jeszcze nie raz wrócę do tej produkcji.
8,5/10 (w ankiecie dałem 9)
Robię filmy na YouTube:
https://www.youtube.com/user/plaskikubek
Prowadzę bloga poświęconego popkulturze:
http://kurturka.blogspot.com/

Wróć do „Botanicula”