Space quest: the Sarien encounter - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
1
25%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
1
25%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
2
50%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Space quest: the Sarien encounter - ocena użytkownika

Postautor: pelagia » 27 kwietnia 2012, 21:46

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Re: Space Quest: The Sarien Encounter - ocena użytkownika

Postautor: qwerty » 28 kwietnia 2012, 23:06

Wiele dobrego słyszałem o tej serii. Pierwszy raz zetknąłem się z nią w tym roku poprzez remake pierwszej części. Hurraoptymistyczne recenzje/opinie spowodowały, że byłem do niej od samego początku pozytywnie nastawiony. Niestety, rzeczywistość okazała się brutalna. Ok, może "brutalna" to za mocne słowo, ale jestem trochę rozczarowany. Grę miał charakteryzować humor; była to pierwsza i - jeśli dobrze pamiętam - jedyna seria Questów na wesoło. Nie powiem, ratowanie świata konserwatorem powierzchni płaskich :) nie jest go pozbawione. Problem w tym, że oczekiwałem czegoś więcej. Tytuł cierpi także na przypadłość wszystkich pierwszych części serii Sierry - brak dogłębnej charakterologii postaci. Ciężko wczuć się w opowiadaną historię, jak praktycznie niczego nie wiemy o świecie i jego mieszkańcach, nie wspominając o głównym bohaterze.

BTW: Polecam remake.

6/10
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Użytkownik

Re: Space quest: the Sarien encounter - ocena użytkownika

Postautor: Użytkownik » 08 grudnia 2016, 00:57

Space Quest I: Roger Wilco in the Sarien Encounter - remake pierwowzoru również pod patronatem Sierry ze znacznie usprawnioną oprawą audio-wizualną (bez technicznych szczegółów) i zastąpieniem systemu parsera bardziej przyjaznymi ikonami.
Pozycja krótka i ze zbyt szczątkową fabułą, co automatycznie wyklucza najwyższe noty, jednak z bardzo dobrymi, logicznymi, dogłębnie przemyślanymi zagadkami, skryptami i w specyficznym, "kosmicznym" klimacie starych, fantastycznych filmów klasy B. Produkcja posiada również charakterystyczny, humorystycznie przedstawiony patent "śmierci na tysiąc sposobów". Przyjemna rozgrywka, plastyczna, szczegółowa oprawa wzorowana na plakatach, wspomnianych wyżej filmów fantastycznych, sporo interesujących patentów. Polecam.

Ocena : 7,5/10

Wróć do „Space quest: the Sarien encounter”