Yesterday - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
7
33%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
8
38%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
4
19%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
5%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
1
5%
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 21

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 56 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 27 razy

Re: Yesterday - ocena użytkownika

Postautor: kassiopestka » 23 sierpnia 2016, 13:43

Gram teraz kolejny raz, żeby wszystko dobrze pamiętać przed YO, i nadal jestem tego samego zdania - świetna gra. No i ten smutny wyraz ust Johna... Ech... :P

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: PawelJasiak » 30 sierpnia 2016, 23:56

Zapomniałem tylko dopisać, że dałem 8/10, a minus jedyny to taki, że gra zdecydowanie za krótka! A aż szkoda, bo klimat ma świetny.

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: Eramas » 10 maja 2017, 18:07

W Yesterday grało mi się bardzo dobrze. Ciekawa fabuła, pięknie wykonane lokacje, fajny klimat. Zastrzeżenie mam do ścieżki dźwiękowej, bo według mnie była po prostu słaba. Do tego krótki czas rozgrywki + crashe do Windowsa (dwukrotnie, więc tragedii nie ma). 7,5/10, w ankiecie 8.

kassiopestka pisze:Najpierw odniose sie szybko do kwestii autosave`ow - chlopaki, ale o co ten krzyk, przeciez w menu dostepnych jest ok. 40 (jak sie juz dojdzie do finalu) scen, od ktorych w dowolnym momencie zabawy mozna kontynuowac gre. Wiec po dokonaniu wyboru i obejrzeniu jednego zakonczenia odpalacie ponownie gre na swoim profilu, wlazicie w gwiazdke w menu...

Główny problem w tym, że dla mnie to jest w ogóle nieintuicyjne. Po 2 godzinach dostałem crasha do pulpitu i po ponownym wczytaniu oglądałem scenę rozpoczynającą grę. Byłem przekonany, że gra zapisuje się jedynie przy jej zamknięciu, więc ściągnąłem savy z forum, ale i tu był problem, bo wczytywało mi zawsze moment, do którego jeszcze nie dotarłem. Byłem bliski poddania się i dopiero wtedy przypomniałem sobie o gwiazdce i "przeżyciu swojego ulubionego momentu ponownie". Nazewnictwo tej funkcji jak i jej miejsce w interfejsie sprawiły, że w ogóle nie skojarzyłem tego z systemem zapisów. Z góry założyłem, że to jakiś album ze zdjęciami lokacji itd.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2017, 14:11 przez Eramas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 56 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 27 razy

Postautor: kassiopestka » 10 maja 2017, 23:25

W YO jest tak samo, więc nastaw się psychicznie, jakbyś zamiarował grać. :P

Wróć do „Yesterday”