Barter.vg

Awatar użytkownika
yemet
Obserwator
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 5 razy

Barter.vg

Postautor: yemet » 02 maja 2016, 23:19

To świetna platforma do wymiany gier cyfrowych oparta na systemie reputacji ("allegrowe" pozytywy i negatywy). Wystarczy zalogować się poprzez steam (bezpieczne, bo odbywa się na stronie Steama), a nasza biblioteka i lista życzeń zostaną automatycznie skopiowane na barter.vg. Następnie należy ręcznie dodać gry, które mamy na wymianę (klucze i gift linki na Steama, GOG i inne). Można zaznaczyć w opcjach, że jesteśmy zainteresowani tylko grami z naszej wishlisty albo chcemy tylko gier z oceną, na przykład, co najmniej 80%. Można również dopisać, że chcemy tylko przygodówek.

Teraz pozostaje wam tylko czekać na oferty lub możecie sami je złożyć. W tym celu wystarczy wpisać tytuł do wyszukiwarki albo wybrać go z listy życzeń, a pojawi się lista użytkowników, którzy mają daną grę na wymianę (oraz wiele innych przydatnych informacji).

Kilka uwag:

1. Im mamy więcej kluczy do gier, które cieszą się zainteresowaniem użytkowników strony, tym większe szanse na handel
2. Przygodówki to dość niszowy gatunek, więc wiele osób chce się ich pozbyć
3. Jeśli oczekujecie, że tą droga zdobędziecie najnowsze gry, nie oferując nic wartościowego w zamian, to jesteście w błędzie. Większość osób na tej stronie doskonale orientuje się na rynku gier cyfrowych.

http://barter.vg/

Ja dokonałem już kilka wymian. Kupiłem jakiegoś bundla (zestaw kilu gier) za 0,5 dolca, a jedną z nich wymieniłem na "Shivah" od Wadjet Eye Games. Jeśli zebrałoby się kilka osób, to można byłoby nawet utworzyć tam grupę miłośników przygodówek, co ułatwiłoby wymianę lub pozbycie się niechcianych gier.

Wróć do „Zamiana”