The lost chronicles of Zerzura - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
1
50%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
50%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 2

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

The lost chronicles of Zerzura - ocena użytkownika

Postautor: tynieczka » 17 lutego 2012, 12:12

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator

Re: The Lost Chronicles of Zerzura - Ocena użytkownika

Postautor: tynieczka » 17 lutego 2012, 12:15

Gra jest prześliczna , grafika cudna , temat jak dla mnie super , uwielbiam takie. Nie jest krótka,jak to ostatnio bywało z grami, ma jakby 8 rozdziałow .Demo jest pierwszym rozdziałem wprowadzającym w cała przygodę . Gra prowadzi nas po przepięknych ,acz chwilami mrocznych okolicach średniowiecznego świata. Zagadki polegają głównie na systemie znaków które są logiczne , zbieraniu przedmiotów,łączeniu i dopasowywaniu do potrzeb , co wcale nie jest chwialmi proste. Są też mini gierki , całkiem ciekawe. W grze można zginąć ,ale następuje zapis w tym miejscu i można grę zacząć z tego miejsca. Postaci mogłyby się lepiej poruszać ,ale to można wybaczyć ,bo całośc jest godna polecenia wszystkim tym co lubią zwiedzać,kombinować,majsterkować i odkrywać tajemnice ;)
Daję grze 9/10
Kontakt w sprawach forum: tynieczka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta

Re: The lost chronicles of zerzura - ocena użytkownika

Postautor: NajPhil » 16 października 2013, 17:50

Bardzo interesująca historia, mocno osadzona w realiach - przynajmniej w pierwszych rozdziałach. Renesansowy świat jest barwny i pełen szczegółów. Jak przystało na epokę rozumu i nauki, nasz młody bohater jest wynalazcą i tu mały minus. W pierwszym rozdziale dostajemy książkę patentów, kombinując z różnymi materiałami musi opracować latającą maszynę. Pomysł bardzo fajny, ale później już praktycznie nie wykorzystywany, a szkoda. Za to za samą mechanikę gry oraz dodanie rozwiązań, które przyśpieszają rozgrywkę, twórcom należą się brawa. Pewnie sporo osób się nie zgodzi, ale dla mnie to absolutny ideał pod tym względem.

Gra jest rzeczywiście długa, ale o raczej średnim poziomie trudności. Ani razu nie musiałem zaglądać do solucji - wszystko jest logiczne. Nie było też żadnych bugów.

Naprawdę spędziłem miło czas. Ten tytuł z miejsca wskakuję do mojego wiecznie ewoluującego rankingu TOP10.

Ocena: 9,5/10
Jakhudu?
~ to po elfiemu znaczy - "Co słychać?"
Vermallu cum festi dalbo!
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: PawelJasiak » 10 sierpnia 2018, 01:15

6/10

Na początku jest kilka fajnych pomysłów - jak np. skonstruowanie maszyny latającej, ale niestety później są właściwie tylko zagadki przedmiotowe. W sumie w grze zdenerwowała mnie głównie fabuła - dlaczego znowu ktoś próbuje robić z ludności arabskiej XVI takich miłych miśków nękanych przez złych chrześcijańskich europejczyków? Bohater oburza się zaatakowaniem przez Hiszpanów statku piratów i przejęciem miasta, ale nie ma nic do handlu niewolnikami - ba, z chęcią oddaje handlarzowi w Trypolisie klucz do celi, żeby się "zajął" zamkniętymi tam hiszpańskimi żołnierzami. Porwał go pirat i trzymał w klatce pod pokładem - ale nie, nie zasłużył na śmierć z rąk Inkwizycji, a w sumie to był całkiem spoko i mu go szkoda. Średnio to wiarygodne. Ogólnie więc wypada jako gra przygodowa całkiem nieźle, natomiast z uwagi na fabułę zaniżam ocenę.

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy

Postautor: twig » 10 sierpnia 2018, 11:15

PawelJasiak pisze:W sumie w grze zdenerwowała mnie głównie fabuła - dlaczego znowu ktoś próbuje robić z ludności arabskiej XVI takich miłych miśków nękanych przez złych chrześcijańskich europejczyków?

Inkwizycja zabiła głównemu bohaterowi matkę, a do tego on jest wynalazcą i za samo to, czym się zajmuje, grozi mu stos. Jak dla mnie to jest wystarczający powód, żeby nie pałać miłością do wojujących katolików z XVI wieku :E
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: Inner World 2
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: PawelJasiak » 10 sierpnia 2018, 17:08

twig pisze:
PawelJasiak pisze:W sumie w grze zdenerwowała mnie głównie fabuła - dlaczego znowu ktoś próbuje robić z ludności arabskiej XVI takich miłych miśków nękanych przez złych chrześcijańskich europejczyków?

Inkwizycja zabiła głównemu bohaterowi matkę, a do tego on jest wynalazcą i za samo to, czym się zajmuje, grozi mu stos. Jak dla mnie to jest wystarczający powód, żeby nie pałać miłością do wojujących katolików z XVI wieku :E

Nie chodzi mi o to, w jakim świetle przedstawiają inkwizycję, tylko o to jak przedstawiają w tej grze ludność arabską,a to jako mądrych i spokojnych ludzi nękanych przez barbarzyńskich europejczyków. To samo było np. w Assassin's creed revelations - głównego bohatera wita Turek, który uskarża się na zaborczych europejczyków, przy czym o ile dobrze pamiętam to akcja gry ma miejsce w XVI wieku - czyli wtedy, kiedy miała miejsce największa ekspansja Sulejmana Wspaniałego ;]

Wróć do „Lost chronicles of Zerzura, The”