XP

Czasem można znaleźć tutaj coś ciekawego.
Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Re: Sherlock Holmes: Crimes and Punishments - Nowy Sherlock?

Postautor: tynieczka » 30 sierpnia 2014, 15:46

Wszystko ładnie i pięknie, ale dlaczego nie zrobili go też pod XP? :[ :beczy:
Kontakt w sprawach forum: tynieczka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 30 sierpnia 2014, 16:24

tynieczka pisze:Wszystko ładnie i pięknie, ale dlaczego nie zrobili go też pod XP? :[ :beczy:

No i chcąc... nie chcąc trzeba się dopasować ;) Dla mnie, to nie postęp, tylko 'wolna amerykanka' :P W kraju podobno demokratycznym!! Ktoś napisze - co ma piernik do wiatraka? Dla mnie ma :)

I na marginesie - co było nie tak z XP? Ale ja się nie znam przecież :D
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 16 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 24 razy

Postautor: twig » 30 sierpnia 2014, 16:30

8 kwietnia tego roku zakończyło się wsparcie techniczne producenta Windowsa XP dla indywidualnych użytkowników. Czyli mówiąc prościej, Microsoft już się tym Windowsem nie zajmuje, tak jak przestał się zajmować Windowsem 95, 98 czy Milenium. A skoro wsparcia nie udziela nawet producent systemu, to dlaczego mają go udzielać twórcy oprogramowania? To by było nielogiczne - i w ekstremalnych warunkach mogłoby wiązać się ze sporymi kosztami.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
Niedawno ukończyłem: Anna's Quest
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 30 sierpnia 2014, 17:30

Ok, rozumiem i w nosie... mam wsparcie, bo od kwietnia do teraz jakoś tego braku nie odczułam ;) Odnośnie aktualizacji itp. Jak zwykle wszystko dotyczy kasy. Złoty cielec (chociaż/ ze Starego testamentu, nieciekawie się to skończyło :P) . I chcąc nie chcąc - chcesz grać, to płać :P
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 16 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 24 razy

Postautor: twig » 30 sierpnia 2014, 17:34

Ależ właśnie zaczynasz odczuwać brak tego wsparcia - nowe gry nie wspierają oficjalnie tego systemu. Od czasu Windowsa XP pojawił się na rynku Windows Vista, Windows 7 i Windows 8 - niedługo ma się pojawić kolejny Windows. Jakoś brak wsparcia Windowsa 95 nikogo nie oburza.

A w temacie ciekawostka - w Niemczech nowy Sherlock wyjdzie bez niemieckiego dubbingu. Będą same napisy. CEO Frogwares Waël Amr poinformował, że powodem jest synchronizacja ruchu ust z wypowiadanymi kwestiami - podobnież jest to tak skomplikowana sprawa w Unreal Engine 3, że twórcy nie podołali :E
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
Niedawno ukończyłem: Anna's Quest
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 30 sierpnia 2014, 19:45

Gocciana pisze:Ok, rozumiem i w nosie... mam wsparcie, bo od kwietnia do teraz jakoś tego braku nie odczułam ;) Odnośnie aktualizacji itp. Jak zwykle wszystko dotyczy kasy. Złoty cielec (chociaż/ ze Starego testamentu, nieciekawie się to skończyło :P) . I chcąc nie chcąc - chcesz grać, to płać :P

No ale po coś te nowe systemy robią? Chcesz do końca życia rypać na XP? :D

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator

Postautor: tynieczka » 30 sierpnia 2014, 20:02

Sir_Kiełbasa pisze: Chcesz do końca życia rypać na XP? :D

A w sumie czemu nie ? A co najmniej sama chciałabym decydować kiedy sobie system zmienić :dziadek:

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate

Postautor: Sir_Kiełbasa » 30 sierpnia 2014, 20:04

I bardzo proszę, możesz decydować, ale gierek nie odpalisz. ;P Podobnie innych, nowocześniejszych programów, których słabe systemy nie są w stanie obsłużyć.

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator

Postautor: tynieczka » 30 sierpnia 2014, 20:05

No, ale w tym rzecz żeby było można odpalić :[

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 30 sierpnia 2014, 20:08

Ale chyba nie ma co się denerwować, że samochód z pierwszej połowy 20 wieku nie pojedzie 200km/h? :) Po prostu nie da rady. Robi się nowy.

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 30 sierpnia 2014, 20:31

Sir_Kiełbasa pisze:Ale chyba nie ma co się denerwować, że samochód z pierwszej połowy 20 wieku nie pojedzie 200km/h? :) Po prostu nie da rady. Robi się nowy.

Żartujesz?? Nie słyszałeś/czytałeś/widziałeś zlotu pojazdów jeszcze starszych (na chodzie). A odnośnie tych 200 km, to - 17 kwietnia 1964 r, Mustang1 (Nowy Jork) rozwinął prędkość 207km/h ;) Kiedyś liczyła się... klasa, a potem... kasa! Teraz na odwrót :P

Awatar użytkownika
Xantia
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Xantia » 30 sierpnia 2014, 20:46

No tak, ale to jest już druga połowa 20 wieku. Kasa to się zawsze liczyła, tylko czasami nam się wydaje, że kiedyś było lepiej. :) Pewien człowiek opowiadał jakie to były świetne czasy te czterdzieści lat temu, a na to jego rozmówca: ale przecież wtedy byliśmy pod zaborami. On na to: tak, ale ja byłem wtedy młody :D

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 30 sierpnia 2014, 20:50

Gocciana pisze:Żartujesz?? Nie słyszałeś/czytałeś/widziałeś zlotu pojazdów jeszcze starszych (na chodzie).

No to się zlatujcie ze swoimi XP, 98, 95 (sam zresztą mam 95 i XP) i pykajcie w stare gierki. :D

A odnośnie tych 200 km, to - 17 kwietnia 1964 r, Mustang1 (Nowy Jork) rozwinął prędkość 207km/h ;) :P

I ten Mustang to była wówczas masówka (jak dzisiaj kompy) czy raczej eksperyment?

Kiedyś liczyła się... klasa, a potem... kasa! Teraz na odwrót

Skoro się woli kupić szynkę, gdzie jest 10% szynki, bo jest tania, to o czym my tu mówimy? Masa woli tanio (więc byle jak) to i takie dostaje. Za jakość się płaci.

Xantia pisze:No tak, ale to jest już druga połowa 20 wieku. Kasa to się zawsze liczyła, tylko czasami nam się wydaje, że kiedyś było lepiej. :) Pewien człowiek opowiadał jakie to były świetne czasy te czterdzieści lat temu, a na to jego rozmówca: ale przecież wtedy byliśmy pod zaborami. On na to: tak, ale ja byłem wtedy młody :D

Najlepiej to było, gdy siedzieliśmy w jaskiniach. Nikt się nie przejmował kiepskimi grami, drożyzną, politykami... :D

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 30 sierpnia 2014, 20:55

Xantia pisze:No tak, ale to jest już druga połowa 20 wieku. Kasa to się zawsze liczyła, tylko czasami nam się wydaje, że kiedyś było lepiej. :)

A nie 21 wieku? :D Kasa zawsze się liczyła, ale wcześniej była..klasa :P A teraz jest na odwrót! A być może tylko ja tak to widzę :mysli:

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 30 sierpnia 2014, 20:58

Ja wolę kupić 10 dkg szynki, z 90 %... szynki :P

Awatar użytkownika
Xantia
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Xantia » 30 sierpnia 2014, 21:07

Gocciana pisze:
Xantia pisze:No tak, ale to jest już druga połowa 20 wieku. Kasa to się zawsze liczyła, tylko czasami nam się wydaje, że kiedyś było lepiej. :)

A nie 21 wieku? :D Kasa zawsze się liczyła, ale wcześniej była..klasa :P A teraz jest na odwrót! A być może tylko ja tak to widzę :mysli:

Ech Gocci :) zawsze byli ideowcy z klasą i wyznawcy złotego cielca. Naiwni i cwaniacy i wszelkiej maści mieszanki postaw. Tylko czasami w kotle historii ktoś zamiesza tak, czy inaczej i więcej szumowin na wierzch wypłynie.

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 30 sierpnia 2014, 21:25

W zasadzie mam to tam... gdzie słońce nie dochodzi :P A znaczy to, że muszę pogodzić się z brakiem klasy na konto kasy! Chociaż co do szynki, to nie odpuszczam :rotfl2: Tyle, że tego całego marketingu nie pojmuję! Czy to naprawdę jest opłacalne? Dam przykład, świetną grę Commandos 1, 2 i (nie do końca wprawdzie) 3, schrzaniono kontynuacją - 4. Myślę (nie myślę, wiem), że twórcy nie zarobili! Ale to progres :okok: :zalamka: Popierać, śmiać się, czy płakać?

Wróć do „Wysypisko”