Sherlock Holmes: tajemnica mumii - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
3
27%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
5
45%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
3
27%
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 11

Awatar użytkownika
Izysnofret
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Sherlock Holmes: tajemnica mumii - ocena użytkownika

Postautor: Izysnofret » 06 stycznia 2012, 11:19

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Izysnofret
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz

Re: Sherlock Holmes: Tajemnica Mumii - Ocena użytkownika

Postautor: Izysnofret » 06 stycznia 2012, 11:19

Dałam 7/10, bo gra mimo swoich wielu minusów naprawdę mnie wciągnęła. Może dlatego, że to był pierwszy Sherlock, w jakiego zagrałam, gdybym grała teraz to pewnie byłoby mniej ;-).

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Re: Sherlock Holmes: tajemnica mumii - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 17 kwietnia 2012, 13:15

Grę ukończyłam i jestem nią trochę rozczarowana. Zagadki i owszem fajne, muzyczny podkład też wprowadzał w nastrój, ale były też czasówki. Dwa momenty w grze, które nie pozwoliły mi jej ukończyć samodzielnie. Gdyby nie pomoc forumowiczów nie doszłabym do końca gry. W mojej ocenie, gra dużo traci, właśnie przez te elementy zręcznościowe, dlatego końcowa ocena wynosi 6/10. Nigdy do niej nie wrócę i kosztowała mnie trochę nerwów. Były również błędy niewielkie, ale jednak.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Wiesiek Iwaniec
Poszukiwacz Przygód

Postautor: Wiesiek Iwaniec » 07 grudnia 2012, 13:38

Gra ogólnie, fajna.

Awatar użytkownika
michal0308
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://przygodomania.pl/forum/viewtopic ... 1869#p1869
Podziękował(a): 13 razy

Postautor: michal0308 » 02 stycznia 2013, 23:58

Gra jest dobra, ale szczytem marzeń nawet nie zalatuje. Grafika przeciętna, widok FPP, fabuła średnia, "pierdzące" niektóre animacje. Zaletą są zagadki, bo te mają poziom. Z tego, co pamiętam, nowością dla mnie była ta z układaniem obrazka z punktów/kostek(często spotykana w zbiorach różnych krzyżówek) - i podobała mi się. Nie wiem, może kiedyś zagram jeszcze raz. Na razie waham się między oceną 6 a 7, tak więc dostanie 6,5, a w ankiecie 6.
Obecnie: Gram w: W planach GTA lub Bugs.
Niedawno: Ukończyłem: Simon the Sorcerer 4 po raz drugi.

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 40 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 32 razy

Postautor: Adam_OK » 26 lutego 2013, 19:49

OCENA GRY: 7/10

ZALETY:

+ niezła fabuła
+ ciekawe łamigłówki
+ całkiem ładne filmiki
+ przyzwoita oprawa audio
+ proste sterowanie
+ udana polonizacja ...

WADY:

- ... choć jest w niej kilka poważnych błędów
- za krótka
- animacja śmierci Sherlocka
- czasówki
- grafika nie pierwszej młodości
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
alexandra
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy

Postautor: alexandra » 27 czerwca 2013, 21:48

Dam na zachętę 6,5, w ankiecie dam 6.

Gra mnie bardzo wciągnęła, jak ostatnio żadna, ale mnie tak zirytowała na koniec, że nie będę pisać, jakie słowa padały podczas grania, bo by mnie MODki wyklęły :E Gdyby nie ta ostatnia czasówka,która zajmowała 1/3 gry to by ocena była dużo wyższa. Ja po prostu nie potrafię myśleć i grać pod presją czasu, przez co solucję miałam otwartą i wciąż zapisywałam na tych marnych 6 slotach. Gra by spokojnie mogła się obyć bez tej końcowej czasówki.

ZALETY:

* niezła fabuła
* przyjemne zagadki, nie za trudne, nie za łatwe
* muzyka

WADY:
* czasówki, szczególnie ostatnia, która skopała całą grę i całą moją przyjemność z grania
* jest króciutka
* potworne błędy w spolszczeniu, choć nie było ich wiele to aż mnie zęby bolały jak widziałam np. słowo "prostrze"
* sterowanie i widok z pierwszej osoby, kręciło mi się czasem w głowie od patrzenia w dół i w boki
* niektóre przedmioty, które trzeba było odnaleźć np. skarabeusz albo spinka doprowadziły mnie do białej gorączki, byłam zmuszona zajrzeć do solucji, bo bym w życiu ich nie odszukała

Awatar użytkownika
Emma
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 5 razy

Postautor: Emma » 09 lipca 2014, 20:06

Fabuła tajemnicza, klimatyczna i wciągająca. Pomimo tego, że wszystko odbywało się w jednym budynku, nie można było narzekać na małą ilość lokacji. Zagadki trzymały poziom, były zróżnicowane, logiczne i interesujące. Jakość dźwięków na niskim poziomie ( jak ze starego kasetowego grundiga ), za to muzyka bardzo dopasowana do wydarzeń i nadawała klimat grze. Grafika przestarzała, ale nie bardzo mi to przeszkadzało, a nawet pasowało do opowiadanej historii. Z czasówkami to uważam tak jak alexandra, są idiotyczne jak się nie wie, co ma się robić, a jeszcze do tego czas nam ucieka i za to muszę odjąć punkty. I też mi było niedobrze od widoku z pierwszej osoby. :E Nie będę w ocenie oryginalna, gra mocno przestarzała, z zupełnie niepotrzebnymi czasówkami i mimo wszystko brakowało mi takiego "smaczku", choć czasu spędzonego z Tajemnicą mumii wcale nie uważam za stracony. I absolutnie nie żałuję, że miałam okazję w nią zagrać. Dziękuję Ula ! :> Grało mi się w nią bardzo przyjemnie.

Moja ocena:

6,5/10 pkt

W ankiecie 6

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: ALEX » 06 października 2015, 09:30

Zwykły przeciętniak patrząc przez pryzmat kontynuacji jak i osobnej produkcji. Grafika nie powala, a patrząc na podobne gry z tego okresu jak np. Dracula to wypada nawet dość słabo. Podobnie jest z warstwą audio. Muzyka szybko nuży a innych dźwięków oprócz dialogów, praktycznie brak. Fabuła niestety nie należy do złożonych i można streścić ją w kilku zdaniach (na dodatek historia to wielokrotnie powtarzany już schemat i wątek). Brakuje ciekawych zwrotów akcji czy tajemnic i dopiero w outro widzimy że był potencjał na dobrą historię ale zupełnie niewykorzystany przez całą rozgrywkę. Rozrywka szybko nudzi przez bardzo małą ilość animacji, dokumentów do poczytania i brak dialogów. Chodzimy po kolejnych pokojach i głównie rozwiązujemy łamigłówki. Jednym się to spodoba ale ja cenie rozbudowane historie w przybudówkach. Na dodatek sama postać Holmesa jest w tej części dość nijaka, brakuje wyraźnie zarysowanego charakteru i osobowości znanej z książek.

PLUSY:
- brak jakiś błędów i intuicyjny interface
- mimo wszystko potrafi wciągnąć na dłużej

MINUSY:
- kiepska jak na rok wydania grafika
- oprawa audio
- niezłożona i powielana wielokrotnie fabuła
- kiepsko nakreślona postać Holmesa

OCENA: 5/10
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Wróć do „Sherlock Holmes: tajemnica mumii”