Zwierzęta

Tutaj rozmawiamy o tym, co nam w duszy gra, a nie jest związane z tematyką forum.
Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 26 razy

Re: Nasze zwierzaki

Postautor: Adam_OK » 02 sierpnia 2014, 19:21

To nie przechodź obok! Ciesz się, że cię nie gryzie. :D

Bardzo chętnie, o ile nauczysz mnie wcześniej sztuki latania lub teleportacji :E

Poza tym koty mają tendencję do pitolenia na cudze.

A psy to nie? Nie dalej jak tydzień temu centralnie pod moją furtką było wielkie psie gówno :[ Jakbym dorwał właściciela tego psa, to bym chyba skopał i jego, i tego szczekającego pchlarza :diabel:
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 02 sierpnia 2014, 19:29

Oj tam, i koty, i psy są fajne :) Wiadomo, że zwierzaki nie są bezproblemowe, ale jak ktoś decyduje się mieszkać z czworonożnym przyjacielem, to musi się liczyć, że wcale tak lekko nie będzie miał. Nie widzę sensu w licytowaniu się, czy więcej problemów sprawia pies, czy kot. Najwięcej problemów sprawiają ludzie, którzy są nieodpowiedzialni i nie potrafią się właściwie zająć swoim pupilem.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 02 sierpnia 2014, 19:36

Adam_OK pisze:Bardzo chętnie, o ile nauczysz mnie wcześniej sztuki latania lub teleportacji :E

Przekup go wędliną albo jakimiś psimi głupkami. :)

A psy to nie? Nie dalej jak tydzień temu centralnie pod moją furtką było wielkie psie gówno :[ Jakbym dorwał właściciela tego psa, to bym chyba skopał i jego, i tego szczekającego pchlarza :diabel:

Jakoś jeszcze nie widziałem psa, który by u mnie nawalił, nawet pod płotem, nawet wówczas gdy sąsiad miał sukę i co jakiś czas chmarę hałaśliwych "kawalirów". Natomiast koty przyłażą, choć obok mają dziką działkę i przestrzeń do "gównianego" popisu, że tak powiem. Przyłażą na kupę, na kopulanctwo, na wypoczynek, żeby podrzucić kleszcza...

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator

Postautor: Adam_OK » 02 sierpnia 2014, 19:47

Przekup go wędliną albo jakimiś psimi głupkami.

Po pierwsze to za drogi interes dla mnie, a po drugie łażenie z mięchem po mieście w taki upał nie jest dobrym pomysłem, bo ono szybko może zaśmiardnąć.

Natomiast koty przyłażą, choć obok mają dziką działkę i przestrzeń do "gównianego" popisu, że tak powiem. Przyłażą na kupę, na kopulanctwo, na wypoczynek...

No dobra przyłażą, zrobią swoje (jeśli chodzi o kupy, to koty swoje zakopują w ziemi, a psie zostaje na widoku, za co kolejny plus dla kotów) i sobie idą, prawda? I w czym to przeszkadza? To tak, jakbyś miał pretensje, że na drzewie w twoim ogródku usiadł ptak, posiedział 5 minut i odleciał ;) Zapewne w takim przypadku cieszysz się, że nie ma on na tym drzewie gniazda i piskląt, które są wiecznie głodne i piszczą całymi dniami, prawda? ;) Straszne. Tak samo z kotami - zapewne większość (jeśli nie wszystkie) z tych, co do ciebie przyłazi nic od ciebie nie chce, więc w czym ci one przeszkadzają? Ignoruj je, to one zignorują ciebie. Psy tak nie potrafią, bo nawet jeśli ty ignorujesz psa leżącego za płotem przechodząc obok niego, to on na 99% zacznie na ciebie drzeć mordę. Takie zachowanie świadczy zaś o wrodzonym debiliźmie psów i tyle ;P

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate

Postautor: Sir_Kiełbasa » 02 sierpnia 2014, 19:56

Adam_OK pisze:Po pierwsze to za drogi interes dla mnie, a po drugie łażenie z mięchem po mieście w taki upał nie jest dobrym pomysłem, bo ono szybko może zaśmiardnąć.

To już problem psa. :)

No dobra przyłażą, zrobią swoje (jeśli chodzi o kupy, to koty swoje zakopują w ziemi, a psie zostaje na widoku, za co kolejny plus dla kotów) i sobie idą, prawda? I w czym to przeszkadza?

Jakby zakopywały to bym ich nie widział? Poza tym mam rośliny ozdobne i do jedzenia, a nie step.

To tak, jakbyś miał pretensje, że na drzewie w twoim ogródku usiadł ptak, posiedział 5 minut i odleciał ;)

Nie ma sensu porównywać kociej kupy do ptasiej. Kiedyś mieszkałem u jednej babci, która miała kota. Kuweta była w kuchni (a jakże). Podczas śniadania przyszedł kot, nawalił do kuwety i poszedł zadowolony. A kupa była niemal taka wielka jak ludzka. :chory:

Zapewne w takim przypadku cieszysz się, że nie ma on na tym drzewie gniazda i piskląt, które są wiecznie głodne i piszczą całymi dniami, prawda? ;)

Akurat mam prywatne stado wróbli. Drą japy niemiłosiernie od samego rana. Czasem, gdy się wszystkie zleca i wzbiją w niebo to słońce mi przesłaniają. ;)

Tak samo z kotami - zapewne większość (jeśli nie wszystkie) z tych, co do ciebie przyłazi nic od ciebie nie chce, więc w czym ci one przeszkadzają? Ignoruj je, to one zignorują ciebie.

No pewnie, że nie chcą ode mnie. Ten pies, który ci nawalił też niczego od ciebie nie chciał. Chyba nie twierdzisz, że zrobił to specjalnie? :D

Psy tak nie potrafią, bo nawet jeśli ty ignorujesz psa leżącego za płotem przechodząc obok niego, to on na 99% zacznie na ciebie drzeć mordę. Takie zachowanie świadczy zaś o wrodzonym debiliźmie psów i tyle ;P

Raczej tego, kto go "ma". :)

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 16 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: vaapku » 03 sierpnia 2014, 05:15

Adam_OK pisze:Takie zachowanie świadczy zaś o wrodzonym debiliźmie psów i tyle

Z kolei o wrodzonej inteligencji kotów świadczy chociażby sytuacja, kiedy musiałam ratować rodzącą kotkę po tym, jak zawisła na uchylonym oknie, chcąc koniecznie dostać się do domu. W efekcie tej wyjątkowo inteligentnej akcji mieliśmy w domu trzy urocze trupki (pierwszy z nich był w połowie drogi, kiedy matka raczyła zawisnąć) i ledwo żywą kotkę. Pomijam moje nerwy, a i tak miałam łatwiej, bo wyciągałam ją, stojąc w środku, a wątpliwego zaszczytu podtrzymywania tyłka dostąpił mój ojciec. Dodam, że to był drugi raz, kiedy kotka wpadła na ten inteligentny pomysł.
Mimo to i mimo mojego średniego entuzjazmu dla kotów nie powiedziałabym nigdy, że cała kocia nacja jest durna. Chociaż z drugiej strony byłabym wdzięczna, gdyby okazywały swoją inteligencję, myjąc okna i parapety, które permanentnie i dokumentnie brudzą swoimi czystymi (ha, ha, ha) łapami. W każdym razie cała ta dyskusja przypomina tę klasyczną o wyższości jednych świąt nad drugimi.
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 03 sierpnia 2014, 10:18

Rozumna kotka chciała zaprząc do pomocy pana Newtona. ;)

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: NajPhil » 03 sierpnia 2014, 10:20

Swego czasu zrobiłem taki obrazek na potrzeby Nast.ws, który wzburzył sporo osób. Tak, złośliwa ze mnie bestia. :)

Obrazek
Jakhudu?
~ to po elfiemu znaczy - "Co słychać?"
Vermallu cum festi dalbo!
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 03 sierpnia 2014, 10:28

NajPhil pisze:Swego czasu zrobiłem taki obrazek na potrzeby Nast.ws, który wzburzył sporo osób. :)

W sumie racja. :D

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 03 sierpnia 2014, 10:31

Sir_Kiełbasa pisze:
Zresztą kot też potrafi wydać z siebie inne dźwięki niż mruczenie i one brzmią nieco jak warczenie (na pewno bliżej im do warczenia niż mruczenia).

Jedyne co potrafi poza miauczeniem i mruczeniem to fukanie/syczenie. Bardzo nie lubię, gdy ktoś na mnie syczy...

Nie zgodzę się - koty też potrafią warczeć, szczególnie kocury :) ale to tak tylko na marginesie, bo nie chcę brać udziału w dyskusji pt. które z czworołapów jest "mondre, a które gupie" :P

Annika - piesio cudny :]
Aut viam inveniam aut faciam.

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 03 sierpnia 2014, 12:46

Pies i kot - ogień i woda, niebo i ziemia :P Czy naprawdę tak się różnią? Przecież woda czasem... parzy, a w niebie znajdziesz... ziemię ;) Nieważne które z nich 'mądrzejsze', a które 'głupsze'! Ważne, że nasi 'bracia mniejsi' znajdują dom, a w nim ludzi, którzy je kochają ;)

Annica , piesio cudne :) Zresztą jak wszystkie młode 'futrzaki', nawet szczurki :P
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Xantia
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy

Postautor: Xantia » 03 sierpnia 2014, 14:40

Inteligencja inteligencji nierówna :) Zresztą hitlerowcy, oprawcy też byli często piekielnie inteligentni. I co z tego? A tak na marginesie, to znam kota, który jak dostanie kawałek mięsa, to warczy. Można się popłakać ze śmiechu :D

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator

Postautor: Adam_OK » 03 sierpnia 2014, 15:11

NajPhil pisze:Swego czasu zrobiłem taki obrazek na potrzeby Nast.ws, który wzburzył sporo osób.

Dziwisz się? To, co napisałeś o psach, nie wynika z ich inteligencji, ale z tego, że można je wytresować, by to robiły. Koty też mają dobry węch i zapewne też możnaby je wykorzystywać do podobnych celów, ale ich tresura byłaby dłuższa i trudniejsza. Pisać, że psy są inteligentne, bo np. mogą wywęszyć narkotyki albo człowieka pod gruzami, to jak pisać, że komputer jest inteligentny, bo można na nim zaprojektować dom albo użyć do sterowania promem kosmicznym. A on to robi, bo ktoś napisał odpowiedni program i go zainstalował na kompie, a takim odpowiednikiem programu dla psa jest tresura.

Co do opinii Kiełbasy - zgodzę się, że odpowiedzialność za zachowanie zwierzaka ponosi właściciel, ale tu wracamy do artykułu, o którym wspomniałem i w którym napisano, że kociarze są inteligentniejsi od psiarzy, analogicznie do tego, że koty są inteligentniejsze od psów ;P

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 03 sierpnia 2014, 17:11

Adam_OK pisze:kociarze są inteligentniejsi od psiarzy, analogicznie do tego, że koty są inteligentniejsze od psów ;P

Najważniejsze, że czy psy czy koty, póki co, są głupsze od ludzi. I tego się trzymajmy. ;)

Awatar użytkownika
yxam
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy
Kontakt:

Postautor: yxam » 03 sierpnia 2014, 22:06

Ja tam uwielbiam wszystkie zwierzaki :) jak część osób wie sam mam psiaka :) tak wyglądał jak miał miesiąc i był jeszcze z rodzeństwem :)

http://youtu.be/wBP-NulYg9E

A teraz po blisko 5 latach trochę się zmienił :)

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 16 sierpnia 2014, 18:13

Sir_Kiełbasa pisze:
Najważniejsze, że czy psy czy koty, póki co, są głupsze od ludzi. I tego się trzymajmy. ;)

I to podbudowuje Ci 'ego', hi, hi? :D Podobno, my ludzie wykorzystujemy mózg w 10 %, a taki delfin w 50 :P Może powinniśmy wraz z... leniwcami na jakimś drzewie egzystować :rotfl2:

yxam, te Twoje spaniele cuuudo :tak: Szkoda, że nie mogę każdego z nich pogłaskać.
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: NajPhil » 16 sierpnia 2014, 19:02

Swoją drogą moja przyjaciółka, sprzedaje Szwajcary z rodowodem. Na stronie zdjęcia szczeniaków i ich rodziców. Tylko w dobre ręce, bo to nie jest stacja rozrodcza i fabryka psów. Rasa niezwykła i mało w Polsce popularna. Raczej do domu z ogrodem lub dla ludzi mogących aktywnie spędzać czas z zwierzakiem, bo to był pies hodowany do ochrony i zaganiania stada.

Ostatnio spędziłem sobie 3 godziny leżąc na plecach w otoczeniu łobuzów. Poziom endorfin poszybował mi pod sufit. Największym rozrabiaką jest pan "błękitne oko", który zdążył mi już zjeść kapcia i porwał rybę, którą skrobałem na potrzeby obiadu. Widok gnojka, który cały szczęśliwy ucieka z pstrągiem w pysku, który był większy od niego, rzucił mnie na kolana ze śmiechu.

http://www.duzy-szwajcar.pl/szczenieta/
Jakhudu?
~ to po elfiemu znaczy - "Co słychać?"
Vermallu cum festi dalbo!
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 16 sierpnia 2014, 20:14

NajPhil, kocham Cię za to jak postrzegasz te psiaki :]

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 17 sierpnia 2014, 20:25

Gocciana pisze:I to podbudowuje Ci 'ego', hi, hi? :D

Zawsze to lepiej nie oblizywać sobie genitaliów. ;)

Podobno, my ludzie wykorzystujemy mózg w 10 %, a taki delfin w 50 :P

Najpierw napisz, jakie są różnice w wielkości mózgów. Delfin wykorzystuje 50% swoich możliwości i jakoś niewiele mu to daje. Cały czas w wodzie, a konkurencja już dawno na lądzie.

Może powinniśmy wraz z... leniwcami na jakimś drzewie egzystować :rotfl2:

Przynajmniej byś się nie przejmowała, ze jakaś gra nie wyszła w kraju. Jakbyś się zdecydował to daj znać. Będziemy odwiedzać. Czasem się rzuci jakiegoś banana czy co tam leniwce jedzą. :P

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 18 sierpnia 2014, 19:38

Niektórzy 'ludzie' w ogóle genitaliów nie myją, więc... :D

Delfiny mają relatywnie duży mózg w porównaniu z rozmiarem reszty ciała, a kora mózgowa jest pofałdowana bardziej niż w ludzkim mózgu, więc... :D

Co do zawiśnięcia na jakimś drzewie, to myślę nad tym intensywnie, tyle, że musiałabym raczej zmienić strefę klimatyczną, no i banany mi się przejadły, preferowałabym inny wegański jadłospis :D

Wróć do „Miejsce na pogaduszki o wszystkim”