Usuwanie naklejek z płyt

Tutaj rozmawiamy o tym, co nam w duszy gra, a nie jest związane z tematyką forum.
Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Podziękował(a): 31 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Usuwanie naklejek z płyt

Postautor: ZenekZombie » 01 lipca 2016, 15:14

Jak w temacie, czy macie jakiś sprawdzony sposób na usuwanie naklejek/plomb z płyt, nie uszkadzając przy tym nadruku? Tak samo jeśli chodzi o okładki, jak to skubaństwo odkleić? Moja dusza kolekcjonera płacze, gdy kupuję grę obklejoną tym dziadostwem. Poza tym, słyszałam, że takie naklejki mogą zaburzyć prawidłowe wyważenie płyty. Nie wiem czy to prawda, ale ryzykować utraty krążka nie chcę.
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 36 razy

Re: Usuwanie naklejek z płyt

Postautor: earwig11 » 01 lipca 2016, 17:42

Dawno już żadnej fizycznej gry nie kupiłem, teraz tylko cyfrówki.

Naklejki z kartonowego pudła czy z papierowych okładek najlepiej usuwać metodą na suszarkę. Podgrzewasz naklejkę suszarką ustawioną na najniższy poziom, i powoli podważasz jeden z rogów paznokciem. Znowu podgrzewasz i próbujesz oderwać trochę naklejkę, i tak w kółko. Jak czujesz, że coś nie tak to odrywaj z innego końca. Musisz uważać aby nie podgrzać za bardzo, pudło może się rozkleić. Trzeba być tutaj cierpliwym i odpowiednio dawkować podgrzewanie.

Nalepki z płyt DVD i plastików można spróbować namoczyć wodą. Trzeba odpowiednio je nawadniać i próbować odklejać/zdrapywać. Tak jak i w poprzedniej metodzie tak i tutaj cierpliwość i dokładność wielce pożądana. Do ekstremalnych przypadków można użyć specjalnych chusteczek nasączonych alkoholem, ale nigdy tego nie próbowałem.

Wróć do „Miejsce na pogaduszki o wszystkim”