Nicki i awatary

Tutaj rozmawiamy o tym, co nam w duszy gra, a nie jest związane z tematyką forum.
Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy
Kontakt:

Nicki i awatary

Postautor: Vicek » 20 sierpnia 2014, 17:08

Wiem, że nie jest to zbyt ambitny temat, ale czasem zastanawia mnie co oznaczają nicki bądź awatary niektórych użytkowników. Może ktoś ma ochotę się pochwalić?

Ja pierwszy? Cóż, Vickiem jestem od zamierzchłych czasów. Kiedyś nazwał mnie w ten sposób jeden z kolegów i tak już zostało :bezradny:
Awatar z kolei przedstawia moje zdjęcie. Wiem, że wyglądam na nim niewyjściowo, ale ja i tak rzadko używam grzebienia, więc trudno byłoby o lepsze ujęcie :bezradny:
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Re: Nicki i awatary

Postautor: jarecki83 » 20 sierpnia 2014, 17:54

jarecki, bo tak mówią na mnie znajomi. Chyba od imienia - Jarek, ale w sumie nigdy ich o to nie pytałem, więc nie wiem... :mysli: 83 to z kolei rok produkcji. Chociaż czasami mi się wydaje, że jednak wiek :dziadek:

Co do awatara, to pochodzi on z mojej ulubionej gry, a dokładniej z intro, które jak widzę, to prawie mdleję - chyba z nostalgii ;)

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 20 sierpnia 2014, 20:36

jarecki83 pisze:83 to z kolei rok produkcji. Chociaż czasami mi się wydaje, że jednak wiek :dziadek:

:rotfl:

A czy ja muszę tłumaczyć skąd się wziął mój nick? :P Uparte toto, wredne, zołzowate i cóż na to poradzić? :bezradny: Lepiej więc z góry uprzedzić wszystkich z kim mają do czynienia :]
A na awatarku jest Ellie - charakterna bohaterka The Last of Us.
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Kontakt:

Postautor: Vicek » 20 sierpnia 2014, 20:41

UpartaZołza pisze:
jarecki83 pisze:83 to z kolei rok produkcji. Chociaż czasami mi się wydaje, że jednak wiek :dziadek:

A czy ja muszę tłumaczyć skąd się wziął mój nick? :P Uparte toto, wredne, zołzowate i cóż na to poradzić? :bezradny: Lepiej więc z góry uprzedzić wszystkich z kim mają do czynienia :]
A na awatarku jest Ellie - charakterna bohaterka The Last of Us.

Nie musisz uprzedzać - wystarczy, że się odezwiesz i już wiadomo z kim się ma do czynienia :P
A charakterne postacie lubię - tym bardziej muszę zagrać w The Last of Us. Ja i pad :E

A jareckiego rozumiem, sam tak często mam :dziadek:
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
layne
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: layne » 20 sierpnia 2014, 20:48

layne od imienia nieżyjącego już wokalisty Layne'a Staley'a z grungowej kapeli Alice N' Chains, avatar z mojego ulubionego serialu Detektyw Murdoch :)
Gram:
Niedawno ukończyłem:

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 21 sierpnia 2014, 19:16

Vicek pisze:Awatar z kolei przedstawia moje zdjęcie.

Ale tu jesteś z makijażem czy już bez? ;)

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Kontakt:

Postautor: Vicek » 21 sierpnia 2014, 19:20

Bez makijażu i przed botoksem.

Ty to się pochwal lepiej skąd się Twój awatar wziął! I nick!

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 21 sierpnia 2014, 19:39

Vicek pisze:Bez makijażu i przed botoksem.

Ale już po balsamowaniu z tego co widzę. Ciekawe, że się oczy zachowały.

Ty to się pochwal lepiej skąd się Twój awatar wziął! I nick!

Avatar wziął się z pudełka od Wonderland. Zmieniam je dość często i raczej się nie przywiązuję. Nick nie pamiętam skąd się wziął. Na pewno nie stąd, że jestem producentem wyrobów mięsnych czy jakimś specjalnym ich koneserem. Pewnie wymyśliłem od czapy. Cała historia. :)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 81 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 103 razy

Postautor: Urszula » 21 sierpnia 2014, 20:24

Mój nick wiadomo, to moje pierwsze imię, mam ich więcej, nikt jednak w domu nie zwraca się do mnie Urszula,tylko Kaśka. Avatar :mysli: to moja miłość do przygodówek.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 26 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Postautor: Adam_OK » 22 sierpnia 2014, 17:26

Mój nick to moje imię i początek nazwiska (wziąłem z niego dwie litery, bo jestem OK :) ). A avatar? :mysli: Z jednej strony śmieszny, z drugiej strony lubię koty, a poza tym mnie się podoba :E :D
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum

Postautor: UpartaZołza » 22 sierpnia 2014, 17:38

Vicek pisze:
UpartaZołza pisze:

A jareckiego rozumiem, sam tak często mam :dziadek:

Czekaj, czekaj... I w dodatku mówisz, że w awatarze jest Twoje zdjęcie? Nie chcę Cię martwić, ale patrząc po stanie uzębienia jakie na tej fotce prezentujesz, to mam wrażenie, że w Twoim przypadku 83 faktycznie oznacza wiek, a nie rok produkcji :E
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Kontakt:

Postautor: Vicek » 22 sierpnia 2014, 17:39

Odkryłaś mój sekret :E :dziadek:
W dodatku konto na youtube założyłem 5 lat temu. Teraz mam już 88 lat :dziadek:

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876

Postautor: Scoffer » 22 sierpnia 2014, 18:11

Vicek pisze:Awatar z kolei przedstawia moje zdjęcie.

Jak zobaczyłam temat i nick autora, to przeczuwałam, że taki coming-out nas spotka :rotfl2:

Postaci z mojego avatara myślę, że nie trzeba przedstawiać, bo Włóczykij jaki jest każdy widzi :P Mam go, bo lubię tego egoistę-stoika i też nigdy nie potrafię zapaść w sen zimowy (a chciałabym). Jeśli chodzi o nick to został się z czasów, kiedy totalną gimbazą byłam i wszystkie rozumy zjadłam, toteż takiego nicka wytworzyłam. Teraz uważam, że jest beznadziejny, ale na poprzednim forum miałam taki, to stwierdziłam, że lepiej zostawię dla zachowania ciągłości. Gdzie indziej używam nicków związanych z albinizmem, od nazwiska :)
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: pelagia » 26 sierpnia 2014, 19:34

Ja nick odziedziczyłam po swojej papudze, zresztą, zawsze tak chciałam mieć na imię. :P :E
Awatar, to oczywiście wykapana ja. Zwróćcie uwagę na te skromne, niewinne oczęta. I co jeszcze... aha, w realu mam jeszcze włosy, które dyskretnie skrywają różki. :D
Kontakt w sprawach forum: pelagia[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 04 października 2014, 20:09

Mój głupawy nick wymyśliłem sobie sam dziesięć lat temu (tj. w 2004 roku) tuż pod odkryciu, że z telefonu komórkowego (Nokia 3510i) mogę za stosunkowo nieduże wówczas pieniądze śmigać po Internecie, a raczej WAP-ie, stąd słowo Wap po słowie Spoko. SpokoWap oznaczało pierwotnie nazwę mojej WAP stronki, ale po kilku tygodniach przylgnęło jako ksywa i tak zostało do dziś :)
Obecnie grane: Krater (PC), Alienation (PS3)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 04 października 2014, 20:24

Mnie zainspirowała moja kuchnia. Spojrzałam na butelkę oliwy Goccia D'oro, dodałam 'na' i powstał mój nick :) Kajamira mnie uświadomiła, że goccia to ...kropelka rosy, fajnie :) A ja znalazłam w necie, że goccio, to łyczek :D Co do avatara, to (choć zawsze były to oczy) zmieniałam je do pewnego czasu jak rękawiczki! Ten mi się przykleił, bo sporo wyraża. A co? Niech to zostanie tajemnicą ;)
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 56 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 27 razy

Postautor: kassiopestka » 05 października 2014, 11:58

Dawno, dawno temu, niemalże u zarania internetu (no może deczko przesadzam :P) zakładałam moje pierwsze w życiu konto mailowe (na Interii). I chciałam dać jakąś nazwę, która coś dla mnie znaczy, a gwiazdozbiór Kasjopei budzi wiele romantycznych wspomnień znad Morza Czarnego (ech... :wstyd:) :P. Niestetki, okazało się, że "kasjopeja", "kasiopejka" itp. podobne wariacje są już zajęte i tak metodą przetworzenia postała "kassiopestka", która w sumie jest zdecydowanie bardziej "moja" niż nazwa jakiegoś tam gwiazdozbioru. Pierwsza część stanowi nawiązanie do imienia, którym zawracają się do mnie prawie wszyscy w realu, a druga stała się ksywką, którą zawracają się do mnie prawie wszyscy w necie. :P :P :P No i jest to na tyle oryginalna nazwa, że odpada problem "zajetości" przy rejestrowaniu się na różnych fortach itp.
Choć kiedyś się zaskoczyłam, bo mi wyskoczyło, że już jest zajęta. Tu nastąpiła konsternacja (kto wymyślił taka samą ksywę jak ja??!!?), po czym oświeciło mnie, że się tam już kiedyś zarejestrowałam. :P :P :P

Na avku jest pół oryginalnego pestka, aczkolwiek trochę młodszejszego od aktualnej wersji, avek buja się już przecież w necie parę lat, ale zmieniać nie zamierzam, bo jak moja ulubiona autorka kryminałów postawiłam na wieczną młodość. :P :) :P :)

Awatar użytkownika
Emilio
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Emilio » 13 października 2014, 17:19

Moj nick - prosty od imienia (Emilio mówią na mnie w domu wszyscy, w pracy prawie wszyscy) i tak juz jest od 1991 roku, więc po co zmieniać, avatar - cały ja :)

Awatar użytkownika
Xantia
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Xantia » 05 grudnia 2014, 08:03

Mój nick pochodzi od mojej ukochanej cytryny, która ma już 16 lat, a ze mną jest już od 12 i przejechane ma 320 tys. kilometrów. Xantia, to imię księżniczki. Cenię ją za urodę i ponad przeciętny komfort resorowania. Zamiast konwencjonalnego zawieszenia ma hydropneumatyczne i kupę innych technicznych dziwactw. Niestety dobiega już do pełnoletności i zaczyna mi robić coraz większe psikusy.
Mój avatar przypomina koło samochodowe, zegar i kojarzył mi się z grafiką mojej ulubionej Syberii, więc obejmuje parę rzeczy i jak na razie nie zamierzam go zmieniać.

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 37 razy

Postautor: earwig11 » 22 grudnia 2014, 16:30

Wreszcie udało mi się wygospodarować trochę wolnego czasu i stworzyłem pierwszego animowanego awatara. Pomysł na niego miałem już od bardzo dawna, tylko czasu i chęci było brak. Chciałem połączyć w nim pasję do przygodówek z drugim hobby - kostką Rubika. Myślę, że się to udało, chociaż na początku animacja miała być dłuższa i przedstawiać bardziej skomplikowane obroty, a nie tylko górnej warstwy. Niestety taki animowany gif zajmował za dużo miejsca więc się musiałem ograniczać. Na każdej ze ścian kostki umieściłem obrazek przedstawiający główne bohaterki z lubianych i popularnych przygodówek (no może oprócz jednej, nie tak bardzo lubianej) :P

Wróć do „Miejsce na pogaduszki o wszystkim”