Runaway: a road adventure - uruchamianie w DxWnd na Win7 64 bit

Awatar użytkownika
yemet
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 16 razy

Runaway: a road adventure - uruchamianie w DxWnd na Win7 64 bit

Postautor: yemet » 14 sierpnia 2019, 18:09

Dotyczy wersji v2.05.24 na Windows 7 x64. Nowsze prawdopodobnie będą zawierać poprawkę (sprawdź: readme-relnotes w katalogu głównym programu). Powinno też działać z Runaway 2: Sen Żółwia (Runaway 2: The Dream of the Turtle).

DxWnd ściągniesz stąd. Gdyby ktoś potrzebował starszej wersji - klik.

0. Jeśli nie wiesz, do czego służy DxWnd, przeczytaj Introduction w programie (Help->View help). Tam też dowiesz się, jak go używać (Getting started, Tutorials: Beginners).

Obrazek

1. Ściągnij plik dxwnd.FIXED.rar stąd, a jego zawartość wypakuj do katalogu głównego programu DxWnd (v2_05_24_build, jeśli masz aktualną wersję na tę chwilę), nadpisując plik (przenieś i zamień).

2. Zmień ustawienia, jak na poniższym screenie (PPM->Pokaż obraz, aby powiększyć obrazek):

Obrazek

Warto zaznaczyć hide w zakładce Mouse / cursor visibility. Zamiast OpenGL w zakładce DirectX / Emulation (Renderer) można ustawić gdi, ale wtedy należy też zaznaczyć Full bilnear filter w tej samej zakładce.

Powyższe ustawienia eliminują też problem z kursorem przy Video Definition HIGH w ustawieniach gry (NIE DxWnd!).

Zaznaczenie opcji Acquire admin caps w zakładce Main nie jest konieczne, jeśli nadano uprawnienia administratora DxWnd, o czym jest napisane w pliku pomocy. Jeśli tego nie zrobiłeś, to zaznaczenie ww. opcji spowoduje pojawienie się ostrzeżenia przy próbie odpalenia gry za pomocą DxWnd. Wtedy należy kliknąć OK, a następnie Tak. Program zrestartuje się, umożliwiając uruchomienie gry bez przeszkód.

Nie wiadomo, czy zmiany ustawień w zakładce DirectX(2) są konieczne.

Nie mam gry, więc nie mogę sprawdzić powyższych parametrów. W razie kłopotów odsyłam do wątku na forum DxWnd.

Wróć do „Runaway: a road adventure”