Runaway 2: sen żółwia - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
1
7%
9. Prawie doskonała
2
14%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
5
36%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
3
21%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
2
14%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
1
7%
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 14

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Runaway 2: sen żółwia - ocena użytkownika

Postautor: pelagia » 06 stycznia 2012, 11:42

Obrazek
Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Re: Runaway 2: sen żółwia - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 17 kwietnia 2012, 17:17

Gra mnie trochę rozczarowała, cały czas miałam nadzieję przejść do głównego zadania, to znaczy uratować Ginę. Pętałam się po różnych miejscach, omijając szerokim łukiem to, co najważniejsze. Ta gra jest tak rozciągniętą, jak stary sweter lub kalesony. O ile pierwsza część w miarę mi się podobała, to druga nie. Również humoru było jakby mniej, moje ocena się nie zmieniła 6,5 ze względu na grafikę.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Majainna
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=20
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Majainna » 17 kwietnia 2012, 20:43

Bardzo mnie rozczarowało zakończenie, urwało się i pozostał niedosyt. Gra fajna, kolorowa, nawet długa. Przyjemnie się grało. 7/10

Awatar użytkownika
alexandra
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: alexandra » 01 maja 2012, 21:40

Daję 8,5/10, w ankiecie zaokrąglam w górę do 9.

Gra podobała mi się jeszcze bardziej niż poprzedniczka. Humor rewelacja, fabuła fajna i ciekawa, jak zawsze można liczyć na rewelacyjny soundtrack i oprawę dzwiękową, grafika animowana miodzio :) Bardzo przyjemnie mi się grało na Mala Island, aż się chciało wakacji :) a w Demonie to się zakochałam :rotfl2:

Dubbingu angielskiego o niebo lepiej się słucha niż polskiego w pierwszej części.

Na minus zakończenie a właściwie jego brak.

Mimo to oczywiście z czystym sumieniem polecam.

Awatar użytkownika
michal0308
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://przygodomania.pl/forum/viewtopic ... 1869#p1869
Podziękował(a): 13 razy

Postautor: michal0308 » 11 stycznia 2013, 14:20

Druga część w moim mniemaniu wypada już gorzej. Nie grałem w trzecią, ale tej dam 8/10.
Oprawa audiowizualna tu również dobra, choć już nie tak dobra, jak w jedynce. Zagadki podobne, też brak nieprzedmiotowych, jeśli dobrze pamiętam. Fabuła wypada gorzej. Trochę naciągana i do tego urwana w połowie z okropnym "Ciąg Dalszy Nastąpi" na końcu -,-... Do tego wystąpił u mnie problem bodajże w 5 rozdziale, kiedy to gra całkiem mi się zacięła i bez save'a z forum nie mógłbym jej ukończyć. Długość przyzwoita.
Obecnie: Gram w: W planach GTA lub Bugs.
Niedawno: Ukończyłem: Simon the Sorcerer 4 po raz drugi.

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 44 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Postautor: Adam_OK » 26 lutego 2013, 19:38

OCENA GRY: 9/10

ZALETY:

+ świetny humor
+ ciekawa fabuła
+ dobre zagadki
+ nawiązania do innych gier
+ bardzo ładna grafika
+ udana polonizacja
+ świetna oprawa audio
+ proste sterowanie

WADY:

- „ciąg dalszy nastąpi”
- źle dobrany głos Briana
- nieco za dużo gadania
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 51 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 29 września 2013, 22:09

W moim odczuciu najsłabsza część serii. Ciągle nieźle bawi i urzeka oprawą (choć muzyka jest trochę nierówna), ale jednocześnie nieco rozczarowuje pod względem fabularnym i... ogólnie nie porywa. Gra się przyjemnie, ale rewelacji nie ma. 7/10
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Domino
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Domino » 28 listopada 2014, 23:48

Gra posiada solidny humor, dobrze wykonaną grafikę, muzyka jest ok, ale nie wybijająca. Bardzo rozczarowało mnie zakończenie, a także informacja o tym to że 3 cześć nie kontynuuje wątku z 2. Co osłabiło ocenę końcową. 7/10 bo nie wiem co będzie dalej i chyba się nie dowiem.

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: ALEX » 20 czerwca 2015, 10:51

Runaway 2 to świetne rozwinięcie pierwszej części. Pod względem oprawy graficznej mogę powiedzieć to samo co mówiłem przy jedynce. Tła są prześliczne, kolorowe i tym razem znacznie bardziej zróżnicowane jako że zwiedzamy naprawdę sporo lokacji. Po prawie 10 latach gra nadal wygląda lepiej niż wiele świeżych produkcji przygodowych co skłoniło mnie do przymysleń że obecnie twórcy nie starają się zbytnio w tej kwestii. :| Plus dla Pendulo że zrezygnowano ze słabych animacji 3D i wszystkie animacje są w tym samym komiksowym stylu. Oprawa muzyczna tak jak w jedynce należy do moich ulubionych ścieżek dźwiękowych, a sam dubbing i odgłosy gry także stoją na dość wysokim poziomie. Tak więc w kwestii technicznej nie mogę nic zarzucić twórcą. Fabuła różni się klimatem względem pierwszej części, jest mniej poważna i zamiast kryminału skupia się raczej na SF. Jest również znacznie bardziej nastawiona na humor. Brian w końcu nabrał charakteru i z poważnego kujona zmienił się w luzaka ciągle komentując otoczenie, a i pozostałe postaci i ich poczynania potrafią łatwo rozbawić nie siląc się na powage. Do wad muszę zaliczyć to że gra momentami jest bardzo przegadana, oraz to że ostatnie rozdziały są trochę słabsze od pierwszych co nie znaczy że nudne i słabe. W kwestii zagadek niestety nadal mamy do czynienia z pixel huntingiem, oraz dziwnymi rozwiązaniami pewnych zagadek. O ile większość zagadek jest dość logiczna to niektóre rozwiązuje się metodą klikania wszystkiego na wszystkim. Nie oceniam tego bo dla każdego trudność łamigłówek to sprawa indywidualna. Podsumowując POLECAM, bo potem jest już tylko gorzej (runaway 3) :chory:

OCENA 8/10

PLUSY:
- Grafika
- Świetna oprawa audio
- Humor
- Długość rozgrywki
- Fabuła
- Ciekawe postacie

MINUSY:
- Przegadane dialogi
- Słabsze rozdziały na staku
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 04 sierpnia 2015, 21:34

Gra mnie nieco rozczarowała - fabuła jest średnia, a humor bardzo słaby. Miałam wrażenie, że chaotycznie skaczę po lokacjach i generalnie często nie wiedziałam, za co się mam złapać. Najprzyjemniejsze były rozdziały pierwszy oraz szósty (ciekawy pomysł, poczułam się zaskoczona tym, gdzie się znalazłam :) ). Całość jest w dodatku mocno przegadana, większość czasu traci się na dłuuuugie dialogi. Gra jest przez to rozciągnięta i niemiłosiernie się dłuży. W dodatku jeszcze ten pixelhunting... Ogólnie siadałam do gry nie z nadzieją na przyjemne spędzenie czasu, a raczej z myślą: pogram trochę teraz, to szybciej się to dziadostwo skończy.

Graficznie i dźwiękowo gra prezentuje się bardzo dobrze, przynajmniej tu nie mam się czego przyczepić :)

6-/10
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: PawelJasiak » 13 września 2016, 14:13

8/10

Najlepsza z tej trójki :) dużo fajnych pomysłów na zagadki, zróżnicowane lokacje, dobre dialogi :)

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: DirkPitt1 » 20 lutego 2018, 14:44

Pod względem technikaliów gra świetna. Znów doskonała jeśli chodzi o kwestie wizualne i dźwiękowe (tytułowa piosenka, podobnie jak w poprzedniej części, należy do moich ulubionych z gier). Fabularnie jest nieco gorzej. Choć spotkane postacie wciąż są oryginalne i zapadają w pamięć, a Brian nabrał nieco luzu, historia opowiedziana w grze już tak nie wciąga. Myślę, że twórcy niepotrzebnie poszli w science fiction i tych kosmitów mogliby sobie darować. Na co zresztą najwyraźniej wpadli sami twórcy, bo w kolejnej części po cichutku zepchnęli pozaplanetarnych gości nie na drugi czy trzeci, ale co najmniej piąty plan. Wielkim minusem jest też znienawidzony "ciąg dalszy nastąpi". Kiedy gracz myśli, że już, w końcu zabierze się za to, o co chodziło w całej tej awanturze, czyli ratowanie Giny, nagle okazuje się, że to już koniec.

Same lokacje i zagadki są przyjemne, na tropikalną wyspę chce się pojechać, a na Alasce człowiek marznie przed monitorem. Plus za ciekawie pomyślany, ostatni rozdział. Kolejny plus za humor i liczne nawiązania. Uśmiałem się choćby z przygniecionego kamienną kulą szkieletu z charakterystycznym kapeluszem i biczem, który według Briana należał do jakiegoś kiepskiego archeologa.

Gra dostanie ode mnie 8.

Plusy:
Oprawa audiowizualna
Humor
Zagadki i lokacje
Angielskie głosy lepsze niż dubbing w jedynce

Minusy:
Niepotrzebne pójście w stronę s-f
Brak zakończenia
Ostatnio ukończone: The Last Door 1 & 2
W trakcie:
W planie: Primordia