Myst doczeka się wersji telewizyjnej?

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 40 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 32 razy

Myst doczeka się wersji telewizyjnej?

Postautor: Adam_OK » 11 czerwca 2015, 23:01

Zgodnie z informacja podaną tutaj bardzo prawdopodobne jest, że Myst doczeka się wersji TV. Na podstawie tej gry ma powstać serial, który opowie o początkach wyspy, na której toczy sie akcja gry z 1993 roku. Scenariusz serialu ma napisać scenarzysta Niezgodnej - Evan Daughtery, w ekipie ma być też m.in. producent Niesamowitego Spider-Mana, czyli Matt Tolmach. Serial ma powstać pod szyldem firmy Legandary TV, która pod koniec ubiegłego roku przejęła prawa od firmy Cyan Worlds. Co z tego wyjdzie - nie wiemy, ale jak się dowiemy, to poinformujemy was o tym na bieżąco.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
porfirion
Publicysta
Podziękował(a): 28 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Re: Myst doczeka się wersji telewizyjnej?

Postautor: porfirion » 12 czerwca 2015, 00:07

Hmm, życzę im jak najlepiej, ale muszę przyznać, że jakoś nie bardzo to widzę i mam mieszane uczucia. W sumie na razie nie wiadomo, na ile zamierzają zachowywać zgodność z grami i powieściami - mam nadzieję, że pod nazwą Myst nie będzie się krył twór tylko bardzo luźno powiązany z "prawdziwym" Mystem. Ale z drugiej strony - jeśli ma on opowiadać o "kanonicznych" początkach wyspy-wieku, czyli jak sobie tam żyli Atrus, Catherine i Anna, później urodzili się Sirrus i Achenar itd., to... nie wyobrażam sobie innego Atrusa niż Rand Miller ;)

No, ale na razie nie ma co tak z góry powątpiewać, trzeba poczekać, aż ujawnią więcej.
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 12 czerwca 2015, 15:06

Jeśli nie będzie podskakujących cycków oraz obcisłych wdzianek to nie wróżę sukcesu. Albo niech zrobią coś w rodzaju mokumentu.

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 12 czerwca 2015, 17:00

Sądzę, że to będzie dla fanów, a nie niewyżytych nastolatków.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
porfirion
Publicysta
Podziękował(a): 28 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: porfirion » 12 czerwca 2015, 17:36

No tak, ale ja właśnie z punktu widzenia może nie aż wielkiego fana i wielbiciela, ale na pewno lubiącego serię Myst (i bardzo wybrednego :P) się zastanawiam, co takiego miałoby być w tym serialu interesującego i trzymającego się kupy z grami - do tego potrzeba a) naprawdę dobrego pomysłu i b) przynajmniej przyzwoitej - o ile nie bardzo dokładnej - znajomości gier i powieści (a jeśli nawiązywać do gier serial miałby tylko bardzo luźno, to tym bardziej musiałby przedstawiać naprawdę dobrą historię - żeby nie było to zwabienie ludzi nazwą na jakąś nędzę). Może nie wszyscy fani są tacy wybredni jak ja, ale i tak raczej ciężko będzie ich usatysfakcjonować.

W sumie wychodzi na to, że wersja Sir_Kiełbasy byłaby o wiele bardziej opłacalna i prostsza w wykonaniu (choć wówczas twórcy zostaliby pewnie przez fanów zlinczowani za takie pohańbienie serii ;))
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

Awatar użytkownika
Madzius888
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy
Kontakt:

Postautor: Madzius888 » 12 czerwca 2015, 22:58

CSI Las Vegas śledziłam z wypiekami na twarzy, jakie to wszystko złożone i ciekawe.. aż wyszły gry CSI. Właśnie przez to (a liczba odcinków i klonów nie pomogła) wszystko co w telewizji straciło coś na uroku, jakoś spowszedniało.

Nie jestem wielką fanką Mystów, ale też się zastanawiam, czy to będzie coś fajnego. Jak już się zna gry i światy, przeżyło na własnej skórze, czyli tak naprawdę weszło głębiej, było uczestnikiem, a tu tylko taki film. Się okaże :)

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate

Postautor: Sir_Kiełbasa » 14 czerwca 2015, 13:28

qwerty pisze:Sądzę, że to będzie dla fanów, a nie niewyżytych nastolatków.

porfirion pisze:W sumie wychodzi na to, że wersja Sir_Kiełbasy byłaby o wiele bardziej opłacalna i prostsza w wykonaniu (choć wówczas twórcy zostaliby pewnie przez fanów zlinczowani za takie pohańbienie serii ;))

Pytanie, ilu jest tych fanów i czy twórcy chcą na tym zarobić. Wydaje mi się, że jak by się nie wysilali i jakie cudo by nie powstało to i tak fani będą marudzili, więc za bardzo nie można się nimi przejmować. Ale i tak obejrzą. :tak:

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 16 czerwca 2015, 17:20

Myst to wspaniały świat i to da się w filmie odtworzyć, myślę! Ale Myst, to też multum skomplikowanych/świetnych zagadek i tu już nie jestem optymistką :P Boję się, że powstanie twór/potwór! Ale to tylko moje subiektywne odczucie ;) Poza wszystkim, dobre jest to, że ta gra żyje, nie przeszła bez echa i kogoś zainspirowała :tak:
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 16 czerwca 2015, 17:50

Nie ma nowych pomysłów to się wraca do starych i kombiuje, ot co.

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 16 czerwca 2015, 22:40

Gocciana, czytałaś książki? Zagadki są tylko wypełniaczem. Bez nich miałabyś popularne ostatnio "symulatory chodzenia". Czy gdyby gra powstawała teraz, to czy pozbawiona by była zagadek? Trudno powiedzieć. Hm... Ciekawe, co na to twórcy...
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Wróć do „Myst - seria gier”