Nowy Myst

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Nowy Myst

Postautor: Eramas » 08 października 2014, 16:06

Myst powraca! Twórcy przygodówki z 1993 roku postanowili wskrzesić tę uznaną produkcję. Tak, potwierdzono, że będzie nowa gra z serii. Najpierw jednak pojawi się oparty na cyklu serial telewizyjny. Że jak?

Odpowiedzialni za oryginał sprzed lat Rand i Robyn Millerowie postanowili wrócić na tytułową tajemniczą wyspę. Nie wszystkim to się może jednak spodobać, bo twórcy zdecydowali się stworzyć projekt transmedialny.

Gdyby ktoś nie wiedział: w skrócie transmedialność oznacza proces opowiadania historii za pomocą różnych mediów. Serwis Variety donosi, że Millerowie postanowili wskrzesić Mysta w formie serialu telewizyjnego. Nie oznacza to jednak, że nie powstanie nowa gra – powstanie, ale będzie ona powiązana ze wspomnianą wyżej adaptacją. Do tego w planach są jeszcze bliżej niesprecyzowane aplikacje na „tablety” i inne platformy. Całość ma się na różne sposoby uzupełniać.

Serwis Variety donosi, że nad serialem telewizyjnym na podstawie Mysta pracować będzie wytwórnia Legendary Entertainment, a konkretnie jej zajmująca się cyfrowymi treściami odnoga Digital Media. Ta sama firma zajmuje się obecnie ekranizacjami Dead Rising, Warcrafta i Mass Effecta. Nad projektem czuwać będą oczywiście Millerowie i ich studio Cyan, które pracuje nad swoją nową grą – Obduction.

Źródło - cdaction.pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Re: Nowy Myst

Postautor: kassiopestka » 08 października 2014, 16:45

Bardzo ciekawa informacja. :) :) :)

Awatar użytkownika
porfirion
Publicysta
Podziękował(a): 28 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: porfirion » 08 października 2014, 17:30

Wrócić na tytułową wyspę? Czyli może jakieś wydarzenia sprzed pierwszego Mysta i zobaczymy na własne oczy, jak Atrus uczył Sirrusa i Achenara, a oni potem się stoczyli?

No i skoro to bracia Millerowie to tworzą, to myślę, że ciągłość zostanie zachowana - cały czas Rand Miller będzie grał Atrusa :) Może w serialu też? (Sądzę, że gdyby obsadzili kogoś innego, to rzesze fanów byłyby zawiedzione)
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 08 października 2014, 22:21

Osobiście kocham Mysta za klimat - żadna inna przygodówka tak mnie nie relaksowała, co zważywszy na często piekielnie trudne zagadki jest mocno zaskakujące :D Z dziką frajdą wróciłbym w te rejony raz jeszcze :)
Obecnie grane: Samorost 3 (PC), RIME (PS4)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 45 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Postautor: Adam_OK » 08 października 2014, 22:50

Pomysł z serialem Myst ciekawy, ale jakoś trudno mi wyobrazić sobie jego fabułę. No bo pomyślcie - serial, gdzie jeden koleś łazi po wyspie i praktycznie nikogo nie spotyka, prawie z nikim nie gada itp. Jakoś tego nie widzę.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz

Postautor: NajPhil » 08 października 2014, 22:52

To zależy, czy to będzie adaptacja czy ekranizacja. :)
Jakhudu?
~ to po elfiemu znaczy - "Co słychać?"
Vermallu cum festi dalbo!
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

Awatar użytkownika
porfirion
Publicysta

Postautor: porfirion » 09 października 2014, 10:14

Ja bym jednak obstawiał, że zrobią adaptację, bo
serial, gdzie jeden koleś łazi po wyspie i praktycznie nikogo nie spotyka, prawie z nikim nie gada itp
nie ma sensu i chyba twórcy też sobie zdają z tego sprawę. W ogóle na Strangera (czyli postać gracza od pierwszego do czwartego Mysta) nie widzę w serialu czy filmie miejsca.

A może wezmą pod uwagę nie tylko gry z serii, ale i trylogię książek? Ja bym ten serial widział jako pokazanie dziejów ludu D'ni lub Atrusa i jego rodziny w jakimś momencie nieukazanym bezpośrednio w żadnej z gier. O kurczę, właśnie sobie wyobraziłem, że mogliby pokazać też coś z ludu Narayan, a Brad Dourif mógłby wrócić jako Saavedro :)
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

Awatar użytkownika
chris85
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=30#p3488
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: chris85 » 09 października 2014, 12:04

Trzymam kciuki, żeby ten projekt wypalił. Kiedyś były już plany by powstał film na podstawie Mysta, ale został anulowany z tego co wiem. Najlepieij jakby pokazali w serialu dzieje na Gartnenay przed przeniesieniem się na Ziemię. Z drugiej strony fajnie by było zobaczyć jak ludzie okrywają cywilizacje D'ni pod ziemią, fajny wstęp do Myst Online :)
Boje się tyylko, żeby nie tworzyli czegoś co nie będzie zgodne z kanonem przedstawionym w grach, książkach itp. NIe lubię remaków ani tworzenia historii na nowo. To musi być osadzone w świecie D'ni, który znamy :p zastanawiam się też jak wyglądała by gra bo przecież nie zrobią tego samego Mysta po raz kolejny :)
Perhaps the ending has not yet been written ...

Awatar użytkownika
porfirion
Publicysta

Postautor: porfirion » 09 października 2014, 12:21

chris85 pisze:Boje się tyylko, żeby nie tworzyli czegoś co nie będzie zgodne z kanonem przedstawionym w grach, książkach itp. NIe lubię remaków ani tworzenia historii na nowo.

Owszem, to by było niefajne i też mam nadzieję, że czegoś od czapy nie wymyślą.

Inna sprawa (to będzie trochę offtop, ale co tam ;)), że już w samej serii Myst jest dość poważne (jak dla mnie) zaburzenie kanonu - księgi więzienne, takie jak ukazane w pierwszym Myście i Rivenie, stały się niekanoniczne po stworzeniu Mysta IV (gdzie wieki więzienne to po prostu wieki bez jakiejkolwiek księgi łączącej do innego wieku). Więc według kanonu wydarzenia zarówno z Mysta, jak i Rivena "naprawdę" musiały mieć miejsce inaczej, niż zostało to ukazane w grach (samo to zdanie w ogóle dziwnie brzmi, co?). Co nie zmienia faktu, że dla mnie wciąż bardziej kanoniczne są rozwiązania z pierwszych dwóch gier (pewnie dlatego, że w Mysta IV grałem mało, nawet nie skończyłem, tylko później LP oglądnąłem).

Awatar użytkownika
chris85
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=30#p3488
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: chris85 » 09 października 2014, 14:02

porfirion pisze:
Inna sprawa (to będzie trochę offtop, ale co tam ;)), że już w samej serii Myst jest dość poważne (jak dla mnie) zaburzenie kanonu - księgi więzienne, takie jak ukazane w pierwszym Myście i Rivenie, stały się niekanoniczne po stworzeniu Mysta IV (gdzie wieki więzienne to po prostu wieki bez jakiejkolwiek księgi łączącej do innego wieku). Więc według kanonu wydarzenia zarówno z Mysta, jak i Rivena "naprawdę" musiały mieć miejsce inaczej, niż zostało to ukazane w grach (samo to zdanie w ogóle dziwnie brzmi, co?). Co nie zmienia faktu, że dla mnie wciąż bardziej kanoniczne są rozwiązania z pierwszych dwóch gier (pewnie dlatego, że w Mysta IV grałem mało, nawet nie skończyłem, tylko później LP oglądnąłem).

Twórcy wytłumaczyli sprawę z księgami więziennymi z Mysta oraz Księgi pułapki dla Gehna jako artystyczną licencję. Księga więzienna prowadzi do wieku, z którego nie ma wyjścia (czyt.księgi łączącej:) Księga pułapka w przypadku Gehna nie mogłaby istnieć z punktu widzenia D'ni. Trzeba przyjąć, że bracia jak i Gehn po prostu połączyli się z wiekami więziennymi :) Nie mogli się zatem kontaktować w żaden sposób z nieznajomym, którzy przybył na wyspę Myst.
Perhaps the ending has not yet been written ...

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 09 października 2014, 14:33

Transmedialność ma sens, jeżeli wszystkie produkcje medialne powiązane z danym tytułem wychodzą w tym samym czasie, wzajemnie się uzupełniając. Ale co gdy gra wyjdzie (wersja digitalizowana, ogólnodostępna), a serial będzie wyświetlany tylko w danym rejonie (np. premiera tylko w Ameryce)? Mimo że przeszedłem tylko pierwszą część jeszcze na Amidze, każdą kolejną kupuję w dniu premiery. Wiem, że trudno mi będzie czekać na ogólnoświatową (lub europejską) premierę serialu, gdy gra będzie na wyciągnięcie ręki. Chyba że to będzie serial internetowy.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Wróć do „Myst - seria gier”