King's quest: quest for the crown - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
2
50%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
25%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
1
25%
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

King's quest: quest for the crown - ocena użytkownika

Postautor: pelagia » 07 stycznia 2012, 13:11

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Re: King's Quest: quest for the crown - ocena użytkownika

Postautor: vaapku » 28 marca 2012, 23:00

To był chyba pierwszy stary staroć w który zagrałam. Bałam się tego straszliwie, a tymczasem miałam naprawdę sporo frajdy.
Oczywiście odradzam wszystkim niecierpliwcom, tym którzy nie cierpią ginąć oraz wrażliwym na doznania estetyczne.
Aha, dobrze jest być głuchym, jeśli chce się przejść tę grę :)
Mimo tego wszystkiego mi się podobała. Naprawdę polubiłam wpisywanie komend. Było sporo nawiązań do różnych bardziej lub mniej znanych baśni, co też jest plusem. Nie da się ukryć, że gierka straszliwie się zestarzała, ale dla mnie to nie problem.
Jeśli chodzi o ocenę - nikomu nie polecam tej gry, ale oceniam ją na 8/10. ;P
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Re: King's Quest: quest for the crown - ocena użytkownika

Postautor: qwerty » 29 marca 2012, 01:59

Grałem tylko w fanowski remake, ale nie da się nie zauważyć, że ta gra to raczej zbiór luźno ze sobą powiązanych baśni. I to jest największy problem starych gier (do końca lat 80-tych) - brak fabuły. Nie widzę sensu grania w wersję pierwotną, skoro sami twórcy usprawnili produkcję, wydając remake. Jest sporo gier z wklepywaniem komend z klawiatury, o tekstówkach nie wspominając.
Jak dla mnie 6/10.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Re: King's quest: quest for the crown - ocena użytkownika

Postautor: jarecki83 » 12 sierpnia 2013, 19:04

Właśnie jestem świeżo po ukończeniu fanowskiego remake'u. Grało się bardzo przyjemnie, chyba głównie dzięki zlikwidowaniu sytuacji bez wyjścia no i genialnemu Johnowi Bellowi, który użyczył swojego głosu jako narrator. Co do oryginału z 1983 to w sumie jestem pod wrażeniem, że w tamtym czasie udało im się upchnąć aż tyle treści w tej grze. Poza głównymi zadaniami mamy też trochę pobocznych, są różne możliwości rozwiązania danego problemu, większość rzeczy które spróbujemy zrobić ma swój unikalny komentarz... Czy ówczesne produkcje posiadają te cechy?
Wszystkim, którzy nigdy nie grali, a czują potrzebę nadrobienia zaległości i chcą sprawdzić jakie były pierwsze przygodówki polecam zagrać w remake. Osobiście chciałem pójść za ciosem i od razu ukończyć część drugą, ale jak zobaczyłem że dodali tam wyrenderowane w dziadowskim 3D intro i nie polikwidowali dead-end'ów to dałem sobie spokój... Ale i na tą grę przyjdzie czas :-)

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 43 razy

Re: King's quest: quest for the crown - ocena użytkownika

Postautor: earwig11 » 20 września 2015, 19:40

Grałem tylko w wersję AGI, tę najstarszą, gdzie Graham ma kolor jak figurka z zestawów Lego. Oprócz niej Sierra wydała póżniej wersję odświeżoną z grafą podobną do KQ4. Grałem gdzieś na początku lat 90 a więc dobre kilka lat po premierze, i niestety już wtedy rozczarowałem się. Te przypadkowe spotkania z różnymi postaciami z bajek, kończące się najczęściej śmiercią naszego bohatera. Dosłownie giniemy na każdym kroku, dochodzą do tego dead-endy, słaba fabuła i kiepskie sterowanie (wspinanie się po fasoli pamiętam do dziś). Nad zagadką polegającą na odgadnięciu imienia gnoma nawet nie będę się pastwił. Dźwięków/muzyczki już nie kojarzę, grałem na Amidze więc podejrzewam, że było trochę lepiej niż na PC. Pamiętając o tym, że KQ1 był jedną z pierwszych graficznych przygodówek, ciężko mi wystawić coś niższego niż 5/10

Wróć do „King's quest: quest for the crown”