MI 4: escape from Monkey Island - patch

Awatar użytkownika
Svenson
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

MI 4: escape from Monkey Island - patch

Postautor: Svenson » 05 lipca 2014, 13:46

Z racji tego, że Escape from Monkey Island jest grą z roku 2000 to została przystosowana do systemów operacyjnych Windows 95, 98.
Dla nowszych systemów windows (np Vista, 7 , 8) dodatkowo w architekturze 64 bit niemożliwe jest jet nawet zainstalowanie na dysku twardym. Pliki instalacyjne i wykonawcze zostały stworzone na platformie 32 bitowej.
Dodatkowo gra z już wiekowa ma swoje ograniczenia w rozdzielczości tj. 640 x 480. Na obecne czasy to zdecydowanie za mało ;)
Aby rozwiązać te dwa problemy polecam pobrać patch ze strony http://quickandeasysoftware.net/softwar ... land-setup lub tutaj Pobierz plik
Po jego pobraniu na dysk, wkładamy do stacji dysk instalacyjny gry i uruchamiamy patch EMISetup1.0
Przy uruchamianiu gry będziemy mieli dodatkowe opcje do wyboru takie jak:
- gra na całym ekranie,
- gra w oknie,
- zmiana rozdzielczości - uwaga patch ma na sztywno ustawione rozdzielczości ekranu do wyboru, więc jeżeli nasz ekranu którejś z nich nie obsługuje gra na takiej się nie uruchomi. Dostępne rozdzielczości to:
* 640 x 480
* 800 x 600
* 1024 x 768
* 1280 x 1024
* 1600 x 1200
- możliwość włączenia silnika Direct 3D lub Open GL
- wybór kolorów 32 bit / 16 bit

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Re: MI 4: escape from Monkey Island - patch

Postautor: Sir_Kiełbasa » 05 lipca 2014, 16:37

Dlaczego gdy ściągam plik przez "pobierz plik" to zapisuje mi się on jako "EMISetup1.0.exe.7z"? Przez stronę jest bez "7z".

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 102 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Postautor: Urszula » 05 lipca 2014, 16:51

Bo takim programem spakowałam plik, zanim go wrzuciłam na serwer.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 05 lipca 2014, 17:20

Ok. Gierka działa. Spodziewałem się, że grafika będzie biedacka, bo tak ją zapamiętałem, ale ona jest tragiczna. :chory: Na dodatek system poruszania się szybko mnie zmusił do opuszczenia gry. :D Właściwie straciłem tylko czas na instalację, a jakieś 10-15 minut się ładowało. :mad:

Wróć do „Monkey Island 4: escape from Monkey Island”