MI 1: the secret of Monkey Island - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
6
43%
9. Prawie doskonała
5
36%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
2
14%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
1
7%
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 14

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Re: MI 1: the secret of Monkey Island - ocena użytkownika

Postautor: ALEX » 26 listopada 2016, 10:53

Dla mnie spore rozczarowanie po wysłuchiwaniu jak ta gra jest kultowa, ale po kolei. Ponieważ grałem w Edycje specjalną przełączałem się co chwilę by porównać grafikę oryginalu z remakiem i okazało się że remake wygląda zdecydowanie lepiej mimo upływu lat i pixelowej grafiki. Tła chociaż ładne i kolorowe odstają jakością od podobnych gier z tego okresu i wyglądają jak ktoś napisał jakby z prostej flashówki. W porównaniu do Runaway, So blonde itp. jest to słabe. Animacja postaci praktycznie nie istnieje a same postacie jakoś bardziej przypadły mi do gustu gdy nie stylizowano ich na komiksowe. Na plus zaliczę udaną oprawę audio. Ze spraw technicznych interface remaku jest średnio wygodny. Fabuła jest do bólu prosta i sztampowa i za wiele się w sumie nie dzieje przez całą grę. No i najważniejsza rzecz to humor, niestety przy całej grze nie zaśmiałem się ani razu mimo że lubię śmieszne przygodówki. Humor jest co prawda bardzo subiektywną sprawą ale nawet w najsłabszych przygodówkach udawało mi się uśmiechnąć chociaż raz czy dwa z jakiegoś gagu lub tekstu. Tutaj się wynudziłem i czekałem aż ta gra wreszcie się skończy. Podsumowują jestem chyba pierwszą osobą tutaj której ta gra się nie podoba :D

OCENA: 2/10

PLUSY:
- Warstwa dźwiękowa
- Oryginalna oprawa graficzna

Minusy:
- Animacja postaci (w sumie to jej brak)
- Graficznie nie powala
- Interface nie należy do wygodnych
- Nudna fabuła (krótka, prosta i powielająca schematy)
- Żarty które nie śmieszą
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=29309#p29309
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 70 razy
Kontakt:

Postautor: Nfsfan83 » 26 listopada 2016, 12:43

ALEX pisze:Dla mnie spore rozczarowanie po wysłuchiwaniu jak ta gra jest kultowa, ale po kolei. Ponieważ grałem w Edycje specjalną przełączałem się co chwilę by porównać grafikę oryginalu z remakiem i okazało się że remake wygląda zdecydowanie lepiej mimo upływu lat i pixelowej grafiki. Tła chociaż ładne i kolorowe odstają jakością od podobnych gier z tego okresu i wyglądają jak ktoś napisał jakby z prostej flashówki.

Chyba oryginał wygląda lepiej ??? Dla mnie remake graficznie dokładnie tania flashówka, jakby zrobili jak Curse Of The Monkey Island było by cudnie :)
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Poradnik - box https://photos.google.com/share/AF1QipO ... pGZ0xkbzNn
Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/superbravo666/featured

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: ALEX » 27 listopada 2016, 10:01

Faktycznie mały błąd mi się wkradł. :-) Oryginał ma swój urok a oryginalne postacie przebijają wyglądem te z remaku. Teraz ogrywam MI2 i widać poprawę względem jedynki choć animacja jest nadal tragiczna. Ale przynajmniej historia mnie wciągneła :-)
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 43 razy

Postautor: earwig11 » 27 listopada 2016, 11:04

Co do animacji to podobno by zachować przełączanie się w locie na starą wersję - musi być taka sama ilość klatek. Tak wiem, to słabe wytłumaczenie.

Awatar użytkownika
Szczery
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?p=45388#p45388
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: Szczery » 27 listopada 2016, 12:39

Remasterka mnie odpycha, niestety. Wspomnianą jakością animacji, mniejszą starannością grafiki, ale również samym designem postaci - za bardzo różniły się od pikselowego pierwowzoru. Guybrush wyszedł jak jakiś ćpun, LeChuck stracił swoją pierwotną masywność człowieka dobrze odżywionego (pomijając, że był martwy), kolory mi się nie zgadzały, no ogólnie po prostu mnie ten design nie pochwycił. Można nazwać mnie skamieniałym, że boję się zmian, ale to jednak Monkey Island, legenda fanów przygodówek na całym świecie, można by do tego podejść z większym szacunkiem do pierwowzoru.
Dlatego wystarczyło mi to co widziałem w demie i na YT, sam w odświeżoną, pełną wersję nie zagrałem. Przy części drugiej myślałem że zagram chociaż dla uwielbianej przeze mnie piosenki o kościach, ale jak usłyszałem na YT jak brzmi... Mniejsza :/

Co do designu, to na deviantarcie znalazłem kiedyś prace użytkownika zwanego JINNDev. Brał on 'oryginalne' modele postaci z SE i przerabiał po swojemu tak, by były bliższe oryginałowi. I powiem wam, jego wersje dużo bardziej mi się spodobały, zwłaszcza LeChuck. Wrzucam dla ciekawskich:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A jeśli chodzi o sam temat, to SoMI dałem 9/10 :P
Aktualnie grane:
Yakuza Kiwami
Seria Blackwell

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=29309#p29309
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 70 razy
Kontakt:

Postautor: Nfsfan83 » 27 listopada 2016, 13:09

Szczery pisze:Dlatego wystarczyło mi to co widziałem w demie i na YT, sam w odświeżoną, pełną wersję nie zagrałem. Przy części drugiej myślałem że zagram chociaż dla uwielbianej przeze mnie piosenki o kościach, ale jak usłyszałem na YT jak brzmi... Mniejsza :/

Co z tą piosenką, ja gram w tą wersje zawsze:

http://youtu.be/sXRMEz6n5SM?t=4875

I moment 1:21:15 masz tą piosenkę, chodzi Ci o głosy, że słabo dobrane czy melodia zmieniona ???
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Poradnik - box https://photos.google.com/share/AF1QipO ... pGZ0xkbzNn
Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/superbravo666/featured

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Poszukiwacz Przygód
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: DirkPitt1 » 23 lutego 2018, 13:05

Jedna z niezapomnianych gier. I mam tu na myśli, zarówno pierwowzór, jak i Edycję specjalną. Przyjemna muzyka, ciekawe zagadki i specyficzny, piracko-luzacki klimat sprawiają, że do gry co jakiś czas wracam z wielka przyjemnością, a gdy słyszę słowo "pirat" przed oczami staje mi od razu nie jakiś tam Jack Sparrow czy inny łachmyta, ale właśnie Guybrush Treepwood. Szermierka na obelgi to genialny wynalazek. Zasłużone 9+.
Ostatnio ukończone: The Last Door 1 & 2
W trakcie:
W planie: Primordia

Wróć do „Monkey Island 1: the secret of Monkey Island”