Larry 7 Miłość na Fali polskie znaki

Awatar użytkownika
yemet
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Re: Larry 7 Miłość na Fali polskie znaki

Postautor: yemet » 03 grudnia 2019, 01:45

Tak się włącza klawiaturę maszynistki w najnowszym w Win10. Właśnie o tym napisałem w poprzednim poście. Niestety nie podałaś swojej wersji systemu operacyjnego. Jedni ktoś nie jest tak genialny jak twig, to musi szukać w google. Mnie to zajęło trzy minuty. Nie wiem, co znaczy, że w grze pojawia się tylko "ó". A poza grą?
Polskie znaki można też uzyskać przez kody ASCII. Można też wygenerować sterownik przez Microsoft Keyboard Layout Creator, który powinien pozwolić na dowolną zmianę układu.

O DOXBoksie pisano na forum, ale nie przypominam sobie, aby był poradnik. Może wyszukiwarka okaże się pomocna. Tutoriali w sieci jest od groma, również na youtube.

edit:

Wygląda na to, że ScummVM ignoruje układ klawiatury, więc żadne z powyższych raczej nie zadziała. Kody ASCII również, bo wymagają "Alta". Pozostaje odpalenie gry pod DOSBoxem. Steamowa wersja działa tak domyślnie. Sprawdziłem pierwszą część Larry'ego i polskie znaki działają bez kombinowania.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Postautor: kassiopestka » 04 grudnia 2019, 04:21

DirkPitt1 pisze:Jest wygodniejszy sposób na wstawienie polskich liter bez konieczności zmiany układu klawiatury np. dla "ó", wciśnij Shift + ~ (tylda) i potem od razu o. Podobnie można wstawiać zrobić polskie znaki, jeśli z Altem się kłóci.

Zrobiłam to - niestety, coś jest z tą wersją z GOG-a nie tak, bo mimo że wyszło mi piękne "wydój", easter egg nie odpalił się. :(

yemet, dzięki za wszystkie porady, na razie czekam jeszcze, co wymyśli GOG (napisałam do nich), jestem już dość daleko w grze i nie chce mi się zaczynać jej od nowa. Nie chce mi się też instalować dosboxa i uczyć nim obsługiwać - nie mam pojęcia, jak to dziala.

Skusiłabym się ewentualnie za jakiś czas na wersję ze Steama, ale wydaje mi się, że tam Larry 7 jest tylko w wersji ang.

Poza grą polskie znaki w tym układzie QWERTZ da się uzyskać wszystkie, w grze tylko "ó", ale to i tak nic nie daje. Co więcej - nic nie daje wpisanie poprawnego polecenia w wersji ang. - coś jest skopane w tym gogowym Larrym z tą akurat konkretną akcją i tyle.

Awatar użytkownika
MrPepka
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 21 razy

Postautor: MrPepka » 04 grudnia 2019, 12:36

Co to znaczy, że easter egg się nie odpalił? Co się dzieje jak wpisujesz wydój po kliknięciu na bobra w bibliotece?

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Postautor: kassiopestka » 04 grudnia 2019, 14:33

Nie wyskakuje to migoczące jajko u góry po lewej. No i gra informuje mnie, że nie rozumie, czego od niej chcę (w obu językach: "wydój" i "milk").
A ponieważ nie zaliczyła mi wydojenia bobra, to po wejściu do garderoby Dzbanuszków nie wyświetliła mi się scenka.

Awatar użytkownika
yemet
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: yemet » 04 grudnia 2019, 17:25

Odpaliłem ręcznie steamową wersję pod DOSBoxem i działa tylko "ó" bez kombinowania. Reszty polskich znaków nie udało mi się uzyskać. To wersja angielska. Nic więcej nie przychodzi mi do głowy.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 07 grudnia 2019, 01:09

Jakaś klątwa ciąży chyba nad tym moim graniem w Larry'ego. Próbowałam wpisać "ą" za pomocą Altu (bez sensu, bo przecież wiem, że to nie działa) i chyba tym samym wywaliłam sobie możliwość ściągania gry na pasek. Albo w jakikolwiek inny sposób. Klawisz Win nie działa, Alt i Tab nie działa, Esc nie działał od początku. Normalnie chyba się zaraz zbeczę. :(

EDIT:
Dobra, alarm odwołany - znalazłam jakiś wiekowy wątek na GRYOnline i kombinacja lewy Alt + Esc zadziałała. Ufff...

Wróć do „Larry 7”