Larry 2: w poszukiwaniu miłości - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
2
40%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
2
40%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
1
20%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 5

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Larry 2: w poszukiwaniu miłości - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 06 kwietnia 2012, 08:42

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Re: Larry 2: w poszukiwaniu miłości - ocena użytkowników

Postautor: qwerty » 06 kwietnia 2012, 18:44

Ostatnio zdecydowałem się wziąć "na tapetę" kilka przygodówek z lat 80-tych i początku lat 90-tych. Po skończeniu kilku z nich, zaczęła mi się kłębić w głowie myśl, że stare gry nie bawią mnie tak jak kiedyś. Obwiniałem o to - z oczywistych względów - nowe produkcje. Pesymistyczna wizja o bezpowrotnej utracie świeżości dawnych klasyków, o odbieraniu rozgrywki "zepsutym" XXI wiekiem umysłem kształtowała mi się przed oczami. O tym, że... to nie to samo. Do czasu... Do czasu, aż zagrałem w Leisure Suit Larry Looking for Love (in Several Wrong Places). Muszę od razu powiedzieć, że dawno żadna przygodówka mnie tak nie wciągnęła. Perypetie podstarzałego lowelasa wciągnęły mnie niczym odkurzacz. Mimo że w tej części, osią fabuły nie jest zdobywanie dziewczyn, a cała intryga ma charakter po części kryminalny, to nie zabraknie charakterystycznego dla serii humoru i ciekawych wyzwań. Sama rozgrywka została podzielona na kilka części, składających się po kilka lokacji każda, w ramach których trzeba wykonać serię czynności w celu wydostania się z "zamkniętego obszaru". Niektórych graczy mogą zniechęcić wszechobecne dead-endy i możliwości utraty życia. Co do pierwszej "wady", to na pocieszenie dodam, że nie zauważyłem, aby przedmiot wymagany do popchnięcia fabuły do przodu był 1 segment wstecz. Odnośnie drugiej - trzeba po prostu często zapisywać grę.
Jedyna rzecz, które mi się nie podobała, i przez którą obniżyłem ocenę, to miejscami wkradająca się monotonia wynikająca z nieśpiesznego prowadzenia fabuły. Podam przykład: Wyobraźcie sobie, że chcecie zjeść w restauracji, w której wszystkie stoliki (4 lub 5) są wolne. Rozmawiacie z osobą wpuszczającą do środka. Ta każe wam czekać. W tym czasie pooowoooli wchodzi jedna para. Jak się usadowi i "portier" (słówko zastępcze, po prostu zapomniałem słowa) wróci na swoje miejsce, wchodzi druga para (też pooowoooli). I tak dalej, aż wszystkie stoliki będą pełne. Można jajko znieść.
Outro trwa ~ 15 min., sam Al Lowe w jednym z wywiadów twierdził, że chciał je zrobić bardziej interaktywne, ale "terminy goniły". No cóż...

Nie ukrywam, że grałem w remake. Fan serii zmienił jedynie sterowanie na point'n'click i dodał gdzieniegdzie efekty dźwiękowe (usuwając oryginalną muzykę). Taki remake uważam za idealny. Bez zmiany grafiki ani rozgrywki, bez udziwnień, bez dodatkowych zagadek, bez zmian w fabule. Prawie jak oryginał.

Ocena: 9/10

Osoby chętne sięgnięcia po remake zapraszam tutaj:
http://www.freewebs.com/skimbleshanks/
lub tu:
http://www.bigbluecup.com/games.php?act ... ail&id=356
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP) / Mass Effect 3
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Tokyo 42
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Re: Larry 2: w poszukiwaniu miłości - ocena użytkowników

Postautor: vaapku » 07 kwietnia 2012, 00:13

Ja nie grałam w remake, tylko w 'pierwotną' wersję gry. Podobała mi się zdecydowanie bardziej niż jedynka, nie była taka prostacka. Tak jak pisze Qwerty, w niektórych momentach można jajo znieść, ale cóż, zacisnęłam zęby i przetrwałam :)
Plus dla gry za liczne easter eggi.
Całkiem przyzwoita gra, ode mnie 7/10.
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 33 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Re: Larry 2: w poszukiwaniu miłości - ocena użytkownika

Postautor: Adam_OK » 13 września 2016, 08:32

OCENA GRY: 8/10

ZALETY:

+ fabuła (odskocznia od ratowania świata)
+ humor
+ grafika
+ oprawa dźwiękowa
+ polonizacja

WADY:

- brak zagadek puzzlowatych
- trochę zbyt niski poziom trudności
- za krótka rozgrywka
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Re: Larry 2: w poszukiwaniu miłości - ocena użytkownika

Postautor: ALEX » 12 grudnia 2017, 20:12

Gra pod każdym względem lepsza od oryginału. Grafika uległa poprawie już nie jest taka szara i monotonna a lokacje posiadają dużą różnorodność. Fabuła zrobiła się ciekawsza i Larry przeżywa więcej zwariowanych przygód. Na kolejny plus zaliczam humor przez całą grę jest zabawnie i wesoło. To chyba moja ulubiona część Larrego.

PLUSY:
- Fajna fabuła
- Humor
- Ładna grafika

MINUSY:
- Elementy zręcznościowe
- Łatwo zginąć (chociaż śmierci larrego są dosyć zabawne)
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Wróć do „Larry 2”