Dračí historie (Smocze historie) mluví i polsky!

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Dračí historie (Smocze historie) mluví i polsky!

Postautor: kNOT » 16 lipca 2012, 18:40

Tym razem można klikać bez obawy, że się nie zrozumie ;)

Trzeba tylko ściągnąć ScummVM w wersji co najmniej 1.2
Do grania przyda się też polská verze s polským dabingem :P

http://www.ucw.cz/draci-historie/
Za http://www.ceskehry.wz.cz/

Mam nadzieję, że mnie za to nie zbanują...
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Re: Dračí historie mluví i polsky!

Postautor: vaapku » 17 lipca 2012, 18:31

Ściągnęłam, jak znajdę chwilkę, to będę grać - ale s polským dabingem :)
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Re: Dračí historie mluví i polsky!

Postautor: jarecki83 » 01 sierpnia 2014, 01:37

Nawet fajna przygodówka, na 2-3 dłuższe wieczory... Absolutnie w moim stylu, więc nie mogłem ominąć :dziadek:

Generalnie gra ma klimat trochę Legend of Kyrandii i Simon the Sorcerera... można też wyczuć inspirację Day of the Tentacle... jednak nie jest to ten poziom, a jedynie próba naśladowania, która średnio się udała. Najgorzej wypadły dialogi - słaby humor, czasami zupełny brak sensu w wypowiedziach... widać było, że brakło autorom pomysłów. Podobnie jest z zagadkami - było kilka fajnych, jednak część z nich jest zupełnie pozbawiona jakichkolwiek wskazówek i nawet po skorzystaniu z solucji trudno stwierdzić, czy mają jakiś sens. Nie wiem, czy to problemy angielskiego przekładu, czy gra faktycznie ma takie niedoróbki... obstawiam, że prawda leży gdzieś po środku.

Ale jak na grę stworzoną w 1995, to ma ona bardzo dobrą oprawę audiowizualną. Szczególnie muzyka mi się spodobała - wesołe melodyjki doskonale pasują do takiej komediowej przygodówki, no i trzeba przyznać, że wpadają w ucho. Graficznie też jest bardzo fajnie. Osobiście uwielbiam ręcznie rysowane, leśne lokacje, których jest tu mnóstwo, także pod tym względem byłem wniebowzięty :)

Myślę, że gra zasługuje na 6/10. Dla maniaków takich zwariowanych klimatów pozycja może nie obowiązkowa, ale polecana :)

Co do polskiej wersji, to radzę omijać - zawiera tyle błędów, że praktycznie grać się w to nie da. Może kiedyś ktoś to poprawi...

Wróć do „S Ś”