Indiana Jones and the emperor's tomb - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
1
33%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
2
67%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 3

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Indiana Jones and the emperor's tomb - ocena użytkownika

Postautor: pelagia » 24 stycznia 2012, 12:39

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 42 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 32 razy

Re: Indiana Jones and the emperor's tomb - ocena użytkownika

Postautor: Adam_OK » 25 lutego 2013, 19:00

Na podstawie tego, co widziałem (czyli do etapu z czołgiem) daje 7/10 - gdy przeszedłem Aligatora za dwudziestym razem (oczywiście fuksem roku), myślałem, że najgorsze za mną. Myliłem się, o jak bardzo się myliłem. Czołg to chyba największe #!%@$^@&&% w grach, jakie do tej pory widziałem. I jeszcze brak możliwości sejwa w dowolnym momencie - skandal! :mad: Poza tym było fajnie, choć trochę za mało myślenia, a za dużo strzelania.

P.S. Czytałem na jakiejś stronce, że jakiś gościu etap z czołgiem przeszedł za sto dwudziestym szóstym albo sto dwudziestym ósmym razem i że zrobił to tylko dlatego że pisał solucję tej gry dla jakieś stronki internetowej :diabel:
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Rola
Publicysta
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 7 razy
Kontakt:

Postautor: Rola » 14 lipca 2014, 20:34

Pierwsze co mi się czknęło z pamięci - i o czym recenzent nie wspomniał: gra oferuje interaktywny podkład muzyczny.

To druga generacja iMUSE (zapewne na MP3 czy podobnym formacie), pierwotnie taki trick dało się zrobić tylko przy MIDI.
Po raz pierwszy usłyszałem tę reinkarnację iMUSE w Jedi Outcast - w efekcie popłakałem się z wrażenia (przerwałem granie!) : poczułem się jakbym był w filmie!

Dynamiczny interaktywny podkład muzyczny oznacza, że muzyka płynnie zmienia motyw w zależności od tego, czy to Indy trzaska z bicza, czy to bandziory tłuką doktora.
Wbrew pozorom nieczęsto stosowane w grach.

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: PawelJasiak » 14 października 2017, 02:22

7/10

Ani to nie jest przygodówka, ani z przygodówkami nie ma nic wspólnego. No ale jak już jest na naszym forum odpowiedni dział, to napiszę dwa słowa :) fabuła jest jak zwykle w grach o Indianie Jonesie bardzo przyjemna, z wartką akcją i zwrotami w fabule, jest walka, jest skakanie, są prościutkie łamigłówki, są też sekwencje quasi-skradankowe (a może to ja po prostu mam słabość do tego bohatera, i kupuję w tej materii wszystko jak leci? :)). Muzyka odpowiednia do tej, którą mogliśmy słyszeć w filmach, także nie ma co dodawać, natomiast grafika robiła w dacie premiery ogromne wrażenie (pamiętam, że efekt był tak powalający, jak w przypadku Mafii). Oczywiście ma też kilka irytujących błędów i nieprzemyślanych rozwiązań. Wiele osób zwraca uwagę na brak możliwości save'owania w dowolnym momencie, ja zwrócę jeszcze uwagę na pewne niedogodności z kamerą (aczkolwiek nie zawsze występujące) oraz problemy z zaczepianiem się biczem na belkach (w sekwencjach, kiedy trzeba to zrobić szybko 2-3 razy). Zastanawia mnie też, co mają czasami w głowie twórcy - ot, siedzą sobie i robią niezłą grę, i nagle wpada im do głowy coś w stylu "ej zróbmy jakiś totalnie spieprzony fragment, który nie przystaje w ogóle do reszty rozgrywki". I robią sekwencję z czołgiem, do której gra nie ma zupełnie przystosowanego sterowania :) nie to, żeby mi to przysporzyło jakoś dużo problemu, przeszedłem zaledwie za 5 razem. Po prostu 4 razy zginąłem na jakimś wystającym kamieniu, dziurze którą przysłoniło mi ramię czołgu, kamieniach które zapadły się za późno bo ja szybciej wykonałem swoją sekwencję i nie mogłem się zaczepić biczem na belce.. no, ale ogólnie było bardzo przyjemnie i mocna 7 się należy.

Wróć do „Indiana Jones and the emperor's tomb”